reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG naszych maleństw

reklama
wydrussia91 dokladnie, tak jak mowi dodi_misia. ZAPYTAJ LEKARZA CZY JEST MOZLIWOSC wydrukowania, jesli sie nie zgodzi to idz na usg z kims, zeby mogl zrobic zdjecie aparatem i tyle.
 
Pytałam:(
Powiedział że papier jest drogi i tylko prywatnie;/
Już myślałam żeby iść do innego, bo inne dostają witaminy itd a on mi tylko kwas foliowy kazał brać...
Jest to moja pierwsza ciąża tak więc się nie znam:(
 
AA to szkoda, ja bym poszła chociaż raz prywatnie w takim razie, skoro bardzo chcesz zdjątko dzidziusia:)
Ja biorę sam kwas foliowy, i jesli wszystkie wyniki będę miała nadal w porządku to żadnych witamin nie będę brała. Uważam, że jeśli odżywiam się dobrze to nic mojemu dzidziusiowi nie zabraknie! W pierwszej ciąży brałam witaminy dla kobiet w ciąży do samego końca, położna w szpitalu, powiedziała, że to totalna głupota, jeśli nie ma takich wskazań i że wtedy tak sie dzije, że te dzieci coraz większe się rodzą.. i nie dziwota, że takie męki przy porodzie, skoro dzieci taki super "odżywione". Jestem dość drobnej budowy i męczyłam się 24 godziny, więc teraz poprostu dbam o siebie i odżywiam się racjonalnie:)

Więc tak zrobiłam, kwas foliowy brałam już jak się staraliśmy aż do teraz. A witaminki to tylko jeśli będą takie wskazania, czyli jeśli będę miała jakieś niedobory:)
 
dodi_misia jest dokladnie tak jak mowisz. Po co faszerowac sie dodatkowymi uzywkami typu witaminki itd skoro masz wszystko w normie. Jest inna sprawa w przypadku niedoborow. Jednak w przeciwnym wypadku po co maluchowi jakies dodatkowe supermineraly. Przedawkowanie tez niezbyt dobrze wplywa na rozwoj, nie tylko dziecka ale doroslych osob takze. Ja tez jak na razie jestem tylko na kwasie foliowym od momentu kiedy sie dowiedzialam ze jestem w ciazy. Zobaczymy po badaniach czy wszystko jest w normie.
Dzisiaj rozmawialam z kolezanka, wprowadzila mnie troszke w to jak wyglada przygotowanie do porodu w hiszpanii (nie wiem czy tak samo jest w pl czy sa jakies roznice)
Przypisuja mi polozna ktora prowadzi mnie przez cala ciaze, od niej dostaje sie jakis kupon i przysylaja prenumeraty miesiecznika MI BEBE Y YO :-D wraz z probkami, daja skierowanie do szkoly rodzenia itd. Dosyc fajnie ze jest ta szkola, jakby nie bylo sztuka rodzenia jest czyms waznym i przydatnym. Nawet odpowiednie oddychanie wplywa na nasze samopoczucie podczas tego ostatecznego momentu. Ciesze sie wiec ze w niedlugim czasie przekonam sie jak to jest byc ciezarna w pelnym wymiarze :-D
kurcze jedynie to nie wiem co sie ze mna dzieje jesli chodzi o samopoczucie emocjonalne. Strasznie sie pod tym wzgledem czuje, nie daje sobie rady i caly czas jestem naburmuszona choc staram sie nie stwarzac takich nieprzyjemnych sytuacji. Niestety bezskutecznie. Dzisiaj mnie zebraly nerwy i od razu chec placzu bo nie bylo chleba takiego jak lubie zeby zrobic sobie bulke na kolacje i wkurzona zjadlam z chlebem tostowym. Eh.. miejmy nadzieje ze jak wejde w 2 trymestr przejda mi te hustawki nastrojow. Juz dla mnie samej staje sie to nieprzyjemne i niewygodne. Chyba jednak poszukam tego basenu i zaczne regularnie chodzic, moze to mnie jakos uspokoi i zrelaksuje.
 
Wydrusia to czy daje Ci zdjęcie z USG zależy chyba o lekarza, a nie od tego czy chodzisz z NFZ. Też korzystam z z kasy i mój gin za każdym razem robi mi USG na wizycie, i z każdej wizyty mam zdjęcie. Dał mi nawet na pierwszej kiedy było widać tylko pęcherzyk ciążowy, bo uważa że to świetna pamiątka i każda kobieta czeka na te fotki. Kilka moich i koleżanek również chodzi na NFZ i żadna nie miała problemów z otrzymaniem zdjęcia.

Jeśli to Twój zaufany lekarz, wybierz się chociaż raz do innego, a jeśli nowy to proponuje zmienić na innego z kasy.

Brałam też tylko kwas do 10 tyg ale wyszła mi słaba morfologia, bo prawie nic nie jadłam i od tego czasu biorę witaminy. Lekarz mówił mi tak jak dziewczynom, że najważniejszy kwas, a witaminy w razie potrzeby.
 
Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)
Też słyszałam że witaminy nie są dobre :)
Tak więc wole Was doświadczonych zapytać :)
Danuska zazdroszcze Ci bo mój sobie drukował a mi nie chciał;/
Pozdrawiam
 
reklama
Mamuski ! wczoraj bylismy na usg, więc wstawiam zdjęcie mojego Bąbla:



Maluszek zdrowiutki, rośnie jak na drożdżach (już waży 130 g) - Wielkoludek:). Wszystkie wymiary w normie, bardzo ruchliwy, że aż ciężko było Go pomierzyć. USG to cudny wynalazek! super wszystko widać, rączki, nóżki, paluszki...eh.. było widac jak połyka wody płodowe i smiesznie to wygladało - tak jakby śpiewał. fikał koziołki i w ogóle..jestem zakochana!!no i ginka powiedziała, że raczej na pewno będzie CHLOPCZYK!!, ale jeszcze ręki sobie uciąć za to nie da. Dostalismy płytkę z badaniem i tak jak sobie w domku na spokojnie ją oglądałam, to faktycznie stwierdzam moim niefachowym okiem, że widać między nózkami zwisającego siusiaka:)
 
Do góry