reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Czesc wszystkim dawno nie pisalam, ale staralam sie was czytac, tym którym sie udalo serdecznie gratuluje, ja juz prawie koncowke cyklu mam i mam nadzieje ze w tym tyg dostane miesiaczke i zaczne w koncu stymulacje. Ale nie powiem po tym co przeczytalam co sie stalo u Agawy to dreszcz strachu mnie ogarnia. Tez lecze sie w tej samej kliniece. Agawa powiem Ci ze na innym forum poswieconym tej klinice sytuacja powtarza sie u kazdej dziewczyny, tzn do 4 doby zarodeczki sa piekne a w 5 dobie nagle zostaje tak slabe ze klinika przetrzymuje je do 7 doby i wiadomo ze raczej obumieraja. Kilka dziewczyn pisalo juz skargę do MZ, przyznam ze ja tez, bo mialam ten sam przypadek, tzn do 4 doby mialam 4 piękne zarodki w 5 dobie podali mi blastusia a reszta niby tak oslabla ze trzymali je do 7 doby i obumarly czego efektem nie mialam nic do mrozenia, dziekowac Bogu ze choc jeden zarodek mi podali. Na Twoim miejscu zadzwonila bym do MZ, ja tez dzwonilam znalazlam na necie nr tel do dyrektorki MZ Dagmary Korbasińskiej, poszukaj na google nr. I uwierz ze jak zadzwonilam i powiedzialam ze dzwonie w sprawie mrozenia zarodkow i przetrzymywania to zapytala czy chodzi mi o GMW, to swiadczy o tym ze skargi na ta klinike naplywaja regularnie. A im wiecej nas bedzie skarzyc MZ tym moze w koncu dopniemy swego i w naszej klinice zaczna normalnie opiekowac sie naszymi zarodkami i w 5 dobie bedzie wiecej blastocyst.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to Montana niezle. W takim razie chyba zmienię klinikę. Nie wyobrażam sobie narażać swojego zdrowia dla paru złotych. Biorąc pod uwagę, ze każda stymulacja zwiększa ryzyko raka to chyba nie jest zasadne podchodzenie do kolejnej nieudanej stymulacji kolejny raz bez sensu. Teraz żałuje, ze nie zaczelam od InVitro w mojej starej klinice we Wrocławiu najpierw chociaż raz prywatnie. Bardzo żałuje.
 
Witajcie! wybaczcie na wstępie że tak rzadko się odzywam ale uczciwie przeczytałam wszystkie posty, nadrobiłam zaległości i postaram się poprawić.

Agaawa, montana - włosy stają dęba jak się słyszy takie rzeczy! jak sobie w tej klinice nie radzą z przechowywaniem zarodków to niech się nie biorą za ich tworzenie bo na taką skalę problemu to już nie jest kwestia przypadku tylko jakaś reguła! Uciekajcie stamtąd jak się da!

Bibi - gratulacje - betka może przyrasta wolniutko ale za to książkowo, spokojnych ciążowych miesięcy ;)

Magda - Twoja beta za to jest szalona - może tam są jakieś bliźniaki? ;> gratuluję i spokojnej ciąży :)

Ewelina.br, Bernadka - trzymam kciuki! maj jak widać miesiącem rosnącej bety! ;)

A ja się doczekałam @ - niestety nie było cudu w postaci naturalsa przed startem ivf także zaczęłam brać antyki i wizytę kontrolną na której dostanę recepty na leki do stymulacji mam 02.06. także proszę o dopisanie do kalendarza. Szkoda że ta refundacja ma być od lipca bo pewnie czeka mnie w czerwcu mega wydatek - dziewczyny ile wydałyście tak mniej więcej?
 
Ostatnia edycja:
MAJ:
19.05.2014 Heiza wizyta u immunologa
19.05.2014 Anuszka crio transfer

20.05.2014 AniaM spotkanie z maluszkami (może będzie wiadomo kto tam jest)
21.05.2014 GizaS podglądanko
22.05.2014 Bibi wizyta pęcherzykowa
26.05.2014 Genna wizyta przygotowanie do crio
27.05.2014 Magda_7891 wizyta pęcherzykowa a może będzie już serduszko...?
27.05.2014 Bernadka wysoka beta
29.05.2014 Smerfeta wizyta u prof. Malinowskiego
29.05.2014 Bibi wizyta serduszkowa

CZERWIEC :

02.06.2014 Chloe wizyta start stymulacji
13.06.2014 Hania wizyta
14.06.2014 Anulla28 wizyta przed crio
 
Chloe, widzę sumiennie narobiłaś zaległości ;)
Fajnie że wkońcu się doczekałaś.
Ja na stymulację wydałam około 2300 (krótki protokół).
 
No doczekałam się i trochę mnie to wszystko przeraża - te zastrzyki, punkcja i potem to czekanie czy się zapłodnią, czy się podzielą, czy się rozwiną itd. i te godziny spędzone w klinice - jak ja to pogodzę z pracą? nie mam pojęcia, pewnie będą dodatkowe nerwy i stres no ale muszę wytrwać!
 
Witam,
napisałam na forum bociana do eksperta z Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia p Dagmary Korbasińskiej odnośnie etapu mrożenia zarodków w nietypowych sytuacjach, jak tylko dostanę odp to wkleję:sorry: doczytałam też że niekiedy lekarze jak prg w 2 dc jest ponad 1 to wstrzymują stymulację ale na forum bocianie dr radwan udzielił min odp że nie ma obligatoryjnego poziomu prg na począktu cyklu, trzeba by zbadać 3 krotnie w ciągu dnia żeby mieć średnie jego stężenie.

Ja sie ciesze bo chyba plamienie mi się skończyły:sorry:bo od wczoraj czysto i oby tak przez kolejne 2 lata albo chociaż rok:laugh2:

Blue a ty robisz dziś betę? jesli tak to trzymam mocno kciuki za 3 cyfrowy wynik:tak:
 
Chloe, najważniejszy jest spokój ;)
Udało mi się pogodzić wszystko z pracą, wizyty miałam najczęściej wieczorem po 18...
Najgorsze jest czekanie ale za to w jak słusznej sprawie ;)
 
Dzięki Magda :) wizyty po 18-stej to idealnie ale coś słyszałam, że podczas stymulacji konieczna jest wizyta rano na pobranie krwi i potem dwie godziny po pobraniu - czy coś mieszam??
 
reklama
Ja jeździłam prosto po pracy na pobranie krwi czyli koło 16:30 dodawałam krew i np o 18:20 wizyta więc długi spacer po Gdyni ;). Krew trzeba oddać co najmniej 2 godziny przed wizytą żeby wynik był na wizytę.
 
Do góry