reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Anuszka na kawkę jak najbardziej się piszę :-)

Kasik ja też jestem zaskoczona że w niedz mają czynne, ale to chyba wyjątek dla procedur ivf. Przykro mi z powodu babci. Nie lubię miesiąca październik - jakoś dużo ludzi umiera w październiku. Moja babcia również zmarła w październiku
 
reklama
a mnie ta wiarę odebrał:( po tym odcinku już calkiem straciłam nadzieję że mój zarodki 3komórkowy da sobie radę. ta dziewczyna miała podzielony zarodek na 8komórek w 3dobie. no nic lecę na bete jutro odbiore wynik i dopiero wtedy wpadne w histerie.
 
Dziewczyny
czy któras z was miała zaczynana stymulacje kilka miesięcy po kwalifikacji?
Czy musiałyście robić ponownie badania żeby były ważne, świeże?
Czy może te badania robili wam już na miejscu? Bezpłatnie w programie?
 
Malwisia!!! Jakbym mogła, to bym Ci w twarz dała :wściekła/y:
Jak to mi jedna pani dr powiedziała: Natura to nie matematyka! Tutaj czasem 2+2=5
Uwierz, że czasem dzieją się cuda! Najgorsze co możesz zrobić to się podłamywać.
 
Maliwisa ja miałam w 3 dobie 8 i 6 komórek a i tak nie wyszło:dry:także nie ma zależności, sami lekarze mówią że że ze słabszych sa ciąże a z pieknych blastusi nie ma
 
Dziewczyny a czy nie było tak że jak już jesteśmy zakwalifikowane to wszystkie badania w naszej klinice idą na NFZ? Mi kazali płacić niedawno za LH i FSH twierdząc że to nie jest refundowane. Refundowane wg Gamety jest tylko E2 i PRG. Napiszcie proszę jak jest u Was?

Malwisia nie załamuj się, jeszcze jest szansa... Jesteśmy z Tobą i trzymamy kciuki:-)
 
Powiem Wam szczerze, że ja już nie wiem za co klinika może wołać kasę, a za co nie :/ Z tego co kojarzę, to AMH i FSH przed wizytą kwalifikującą należało zrobić we własnym zakresie, natomiast te wszystkie wypisane choroby można było robić na NFZ już po kwalifikacji. I wyniki w dniu kwalifikacji nie mogły być starsze niż ileś miesięcy (co klinika, to inaczej; w Poznaniu 6 miesięcy). Wydaje mi się, że klinika nie może odmówić wykonania zabiegu jeśli powyższe warunki są spełnione, ale pytanie czy do samej procedury wewnętrznie klinika nie ustaliła jakichś dodatkowych badań... Czy może ich wymagać? Nie wiem :/
Ja przed kwalifikacją zrobiłam już wszystkie badania, bo pani dr wprowadziła mnie w błąd, że wszystko muszę mieć mimo zapisu "jeśli były wykonywane". Po kwalifikacji miałam jedną prywatną wizytę u prof. (USG, scratching endo), potem na NFZ USG 3D, w 1dc miałam zrobić na własny koszt progesteron, w 1 dniu stymulacji musiałam też zapłacić za morfologię krwi (anestezjolog wymaga wyniku nie starszego niż miesiąc) i 2 dni przed punkcją znów progesteron na własny koszt. Nic więcej ode mnie nie wymagali.

Smerfeta w treści programu w tabelce jest rozpiska jakie świadczenia wchodzą w skład cyklu - z hormonów jest tylko E2 i progesteron, więc być może dlatego płaciłaś za LH i FSH?
 
reklama
HejkaJa też jestem bywalcem Gdamety Gdynia. Za badania płacę jak doktor zapomni dopisać MZ. Wstępne badania i dla anestezjologa robiłam na własną rękę. Teraz jestem w 4 dpt. i czekam.Cieszę się, że weszłam na ten portal, bo pozwala mi poczuć się jak w wielkiej rodzinie, gdy każdy mam taki sam temet do omówienia. Zostaję z WamOlga
 
Do góry