reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

KasiaMakaronik bardzo mi przykro, dosłownie aż mi się słabo zrobiło jak to przeczytałam, tym bardziej że za chwile mnie czeka punkcja;(
Kasik, Anulla dziękuję za rady, dzisiaj beż stresu będę się kłuć :)
 
reklama
KasiaMakaronik a Ty drazylas genetyke? Wiesz moim zdaniem trzeba trafic na ten wlasciwy cykl, zobacz u mnie za pierwszym razem zadna komorka sie nie zaplodnila a za drugim i trzecim razem 2 z 3. Za drugim razem mialam lepsze zarodki a jednak sie nie zaimplantowaly a za trzecim razem byly slabsze a jeden sie zaimplantowal. To istna loteria, czesto nie mamy na to w ogole wplywu. Wierze, ze nadejdzie Twoj czas i doczekasz sie swojego szczescia bo na nie zaslugujesz. Teraz pewnie minimum 3 cykle przerwy i kolejna stymulacja? Moze w tym czasie zrob genetyke na nfz. Wez skierowanie od rodzinnego dla siebie i M i zapisz sie w Invikcie na wizyte na nfz. W 3 miesiace powinnas sie wyrobic.
 
Kasik bardzo mi przykro:zawstydzona/y: choć czegoś nie rozumiem:baffled:skoro to Twoja 3 próba w rządówce to dlaczego nei zostały zapłodnione wszytskie komorki? i dlaczego czekano do 5 doby? Wcześniej też tak miałaś?
Ja mam słabe zarodki dlatego mam podawane w 2-3 dobie bo wtedy ich budowa jest ok, moje zardoki zatrzymują sie po 3 dobie, choc licze że kiedyś któryś ruszy i zostanie ze mną.
Zrób kariotypy, może skuś sie na pakiet genetyczny z invicty-teraz jest promocja-koszt 398 zł dla was obojga
 
Kasia to aż wydaje sie niemożliwe !!?? Żeby z 6 sztuk nic ? Kurczę no aż podejrzewalabym ze cos u nich nie tak. A czy jest możliwość mrożenia oocytow w klinice? Bo jeżeli tak a ładnie sie stymulowalas to może trzeba je zamrozić żeby mieć w ostatniej próbie z MZ wyjście awaryjne. Wiem ze to je osłabia ale nigdy nic nie wiadomo tak jak Kasik pisze. Musisz teraz sie suplementowac mocno. U mnie było 5 komórek i tylko jedna dała radę ładnie sie podzielić ale dostałam ja w 2 dniu.
 
KasiaMakaronik tak bardzo mi przykro... Jak pisała Kasik to jest loteria. U mnie przy pierwszym ivf żadna komórka nie zaplodniła się, a przy drugim ivf przetrwały tylko 2 zarodki i nikt nie wie dlaczego. No i największa niespodzianka przyszła w lipcu, mimo że przy zdrowym jajniku nie mam jajowodu. Wiem, że masz długą drogę, ale pamiętaj że niejedna z nas też taką przeszła mimo że brakowało wiary i siły...
Co do genetyki to wkrótce zapewne nastąpi podział niewykorzystanych środków w NFZ więc dzwoń do invicta i pytaj o terminy i o to czy wiedzą już coś o dodatkowej kasie z NFZ, a wtedy szybko uda Ci się zrobić badania. Mocno trzymam kciuki &&&&&&
 
KasiaMakaronik moja kolezanka zamawiala pakiet genetyczny dla siebie i meza bo co chwile im sie nie udaje.. niby zarodki sa ale nie zagniezdzaja sie... i poszla do genetyka ktora zlecila jej same kariotypy.. a wie ze jestem na forum wiec podpytala mnie co jeszcze moze zrobic.. wiec jej mowie wirusy u mutacje oraz immunologie chociaz nie ktore badania ma porobione i wychodzi ze ok jest.. a mimo to nie wychodzi.. wiec zaczela drazyc temat...
 
Asia badania genetyczne mozna zrobic na nfz ale nie ma to zwiazku z kwalifikacja. Najpierw trzeba wziac skierowanie do genetyka, pozniej genetyk daje skierowanie na badania. Niestety najpierw daje na kariotypy a dopiero na kolejnej na rozne mutacje, taka kolejnosc. A ze na nfz sa kolejki to troche to trwa.
 
reklama
Do góry