reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Syllkaa w Twojej historii wg. mnie trzeba rozróżnić dwie kwestie - medyczną i czysto ludzką. O ile medycznie lekarze mówili prawdę (przyrost bety oraz wielkości pęcherzyka na początku nie były prawidłowe - ja sama na podstawie tylko historii z forum wiem że w zdecydowanej większości przypadków niestety nie oznacza to nic dobrego) o tyle to co nam pisałaś odnośnie słów które padały z ust lekarza, sposobu przekazania informacji i rokowań są już dla mnie nie do przyjęcia, bo właśnie takie cuda jak Twój się zdarzają :tak:

Problem leży pewnie w tym że niestety jesteśmy zawsze jednym z tysiąca przypadków który dany lekarz miał i próbują nas wrzucić w schemat i statystykę co nie zawsze jest słuszne - ja miałam już kilka takich przykładów, zresztą moja ciąża i rozwój małej cały czas odbiega od tych statystyk i jestem non stop tym stresowana przez lekarzy, niestety ... Nie pozostaje nam nic innego niż wierzyć w to że tak jak każdy z nas jest inny i nie ma jednego schematu tak i nasze ciąże i dzieci będą różne i nie ma w tym nic złego :tak:

Raptus - na mnie typowo uspokajająco działało Relanium jak wzięłam raz na pusty żołądek. Jak brałam po jedzeniu działało raczej łagodnie i lekko nasennie. Ja akurat je lubiłam bo przesypiałam kilka dni i czas do bety mijał szybciej ;-) A drugim, równie ważnym działaniem jest rozluźnienie macicy, co pomaga w implantacji zarodka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam dziewczyny:-) jestem nowa na forum, przygotowuję się do in vitro, przede mną stymulacja od nowego cyklu (mam nadzieję, że zaczniemy max. za 10 dni). w poniedziałek dostałam zastrzyk na wyciszenie jajników. Trochę się tego wszystkiego obawiam.. Za sobą mam 3 ciąże (w tym 1 pozamaciczna) - 3 Aniołki, usunięty 1 jajowód.. Z opisów widzę, że niektóre z Was miały podobne sytuacje.. Najbardziej boję się nie stymulacji, punkcji itd.. tylko niepowodzenia:frown: Wiem, że za 1 próbą rzadko udaje się, by beta była pozytywna.. Wszystkim Wam którym się udało serdecznie GRATULUJĘ, a nam walczącym życzę II kreseczek na testach:-D
 
Madziula przykro mi ale skoro masz aż 5 mrozaczków to jest po kogo wracać, to trzyma przy życiu. Crio częściej się udaje i to z tych teoretycznie najsłabszych zarodeczków więc głowa do góry :tak::-)

Magda kochana Ty uważaj na siebie, powinnaś tam być z kimś, a jak byś się przewróciła i zrobiła sobie krzywdę? Och Ty nierozsądna jesteś kobieto. Wiem, że się nie spodziewałaś ale ja słyszałam, że często kobiety mdleją przy tym badaniu bo są na czczo. Ostatnio jak byłam na pobraniu krwi na subpopulacja w Invikcie to w środku na kozetce siedziała dziewczyna chyba też na tym badaniu, miała ze sobą kanapki i wyglądała kiepsko. Pielęgniarka kazała jej tam siedzieć a nie na korytarzu bo chciała ją mieć na oku.

Anulla to gdzie Wy jeszcze byliście, że aż o 22 wróciłaś do domu? Przecież wyjechaliście o 15:30 a to tylko 200 km :szok: Czułam się zwłaszcza przy Tobie jak babcia bo wyglądasz bardzo młodo, masz taki typ urody, delikatny, że zawsze będziesz wyglądała na mniej lat niż masz więc ciesz się kochana :-) Bo Ty masz 28 lat, tak? Czy już 29 bo nick się przeterminował? Mój już się przeterminował 2 lata i mam 38 :szok:

Syllkaa cieszę się, że u Was wszystko ok :-)

Kasik mam 29;-) nick się przeterminował:) Byliśmy u teściowej, dlatego tak długo jechaliśmy, po drodze auto nam się zbuntowało i mieliśmy chwilę przerwy.
Do do homocysteiny - muszę robić w Elblągu, bo w moim dziecięcym robią, ale jak dziś zrobię, to dopiero wysyłają próbkę w piątek chyba do Warszawy i wynik w środę. To za późno. Więc chyba jutro pojadę na badanie, a internetowo chyba można odebrać prawda?
 
Raptus, Kirstin, witajcie:) Razem raźniej walczyć, a dziewczyny są kopalnią wiedzy i można wiele się dowiedzieć:)
medalikara, przykro mi że masz tyle stresów związanych z chorobą taty. Trzymaj się i walczcie. Będę trzymać kciuki żeby jednak rokowania okazały się błędne i Twój tata jeszcze zdołał popilnować wnuka/wnuczki :)
 
Kristin, Raptus witajcie na forum. Z nami na pewno bedzie Wam razniej. I jak macie jakie spytania to smiało pytajcie.

Kristin, a Ty miałas robione jakies badania pod kątem poronień? Co mogło być przyczyną? Ja jestem po 2 ciążach biochemicznych i miałam zlecone badania własnie pod tym kątem. Czasem sie może okazać że przyczyna jest dosyć błacha a mimo to sie nie udaje.
Rozumiem Cie doskonale jeżeli chodzo o in vitro bo ja też nie bałam sie ani stymulacji ani punkcji dla mnie najgorszy był dzień gdy wynik był negatywny ale co gorsza zaczął spadać.Ale popatrz mój suwaczek pokazuje że warto walczyć choć czasem wydaje się że to walka z wiatrakami. Mi się udało po ponad 7 latach starań. Miałam w sumie 5 transferów, z czego 7 zarodek okazał się tym najszczęśliwszym.


Madzia a mnie dopisałaś ;-)
 
WRZESIEŃ:

17.09.2014 Kotuska wizyta u gina prowadzącego

18.09.2014 Natanka wizyta pęcherzykowa
18.09.2014 Hania wizyta
18.09.2014 Agaawa wizyta
19.09.2014 Raptus transfer
22.09.2014 Milena prenatalne USG
22.09.2014 Magda wizyta u gina prowadzącego
24.09.2014 Anulla wizyta serduszkowa
24.09.2014 Smerfeta badania prenatalne
25.09.2014 Kasik prenatalne
26.09.2014 Magda, echo serca
30.09.2014 Kasik wizyta u gina prowadzącego
30.09.2014 Medalikara wizyta u gina prowadzącego


PAŹDZIERNIK:
01.10.2014 Montana wizyta w klinice USG połówkowe
02.10.2014 Kotuska USG prenatalne
03.10.2014 Olusia badania prenatalne
04.10.2014 Jazzabell badania prenatalne
08.10.2014 Medalikara prenatalne
08.10.2014 Kotuska wizyta u gina prowadzącego
09.10.2014 KasiaMakaronik wizyta
17.10.2014 Agaawa USG połówkowe
23.10.2014 Madziulka Rz wizyta u immunologa
27.10.2014 Syllka badania prenatalne


Dołączam fluidki
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry