reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy:-)

Pumelova juyro to rozkminie, może ha mamagadgety o tym byko.

Pola my kupujemy wszystko co proste na początek. Śliczne są te sukienki, majtusie czy bluzeczki ale chyba zero przydatności.. Może 3-6 ale raczej jeszcze następne dla siedzaka, bo tak to wZne by dziecku wygodnie było :)

Ja w zeszlej ciazy kupowalam tez rozne roznosci, ktore okazaly sie zupelnie nieprzydatne bo nie umialabym chyba nawet tego ubrac takiemu malenstwu;)
Teraz juz wiem ze tylko pajace (na zatrzaski rozpinane na dwoch nozkach - te rozpinane na jednej nozce tez dla mnie i dla meza komplikowaly zmiane pieluszki), body z dlugim i krotkim (na sam poczatek kopertowe zapiecie), rampersy i polspiochy (ale ja jestem wielka fanka pajacow;) wiec polspiochy tylko okazjonalnie). Jak dla mnie to na poczatek mozna poszalec z fajnymi wzorami na ciuszkach, czy np. u dziewczynek rekawki motylkowe w body:)
 
reklama
Pola - ja też kocham pajace. Moja młoda praktycznie całą rozmiarówke przeszła, a i teraz uwielbiam piżamy jednoczęściowe jej kupować, bo przynajmniej mam świadomość, że plecy ma zawsze przykryte [emoji3]

Także drugie będzie tak samo chowane [emoji6]. I też jestem za zapięciem na obu nóżkach.

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to pewnie jak sie okaze ze to na 100% dziolcha to nakupie sukienek i innych pasci bo spiochy i bodziaki mam po chlopcach.Kupie ewentualnie 2-3 komplety bodziakow do lekarza i to by bylo na tyle.
Nie musze nic kupowac wiec poszalej z kieckami najwyzej wyrzuce, ale musze no muszeeee

010igov35ye70zfx.png
 
Dziewczyny a jak będziecie kupować te wszystkie body i pajace - czym sie kierować biorąc pod uwagę ze nasze dzieciątka urodza sie w lato? To ma znaczenie? Czy one sa wszystkie z takiej samej bawelny itd? Jestem zupełnie zielona. Ja mam w lato w domu raczej chłodno - grube mury starego domu :D prawie jak klima :>
 
My nie kupujemy w ogóle bkuzeczek, tylko te co są w komplecie jak ostatnio. Tez nie znoszę zawijania, podwijania czy golych pleckow. Body Lubie rozpinane jak bylomwidac. Pajace Lubie na zamek ale odpinane tez mogą być. Ramperki super.
Wbrew pozorom te body zwykle są ekstra. Jak się maluch obsra móż a wszystko od góry ściągnąć, tzn dołem ale zsuwa się w dół bo,się tak ramiączka rozszerzają.


Co do lata ciężka sprawa.
W pl z reguły jest cieplej ale tu inaczej odczuwa się temp.
Syn urodzony końcem lipca chodził lekko ubrany ale zawsze zawiniety, sprawdzasz po karku czy nie przegrzany lub zimno czy nie jest. Na potowki trzeba uważać. Jak mały leżał w szpitalu to go tylko opatulily w cieniutkie kocyki jak tetre i pieluszka.
Wszystko zależy, kiedy Ci się maluch urodzi :)

Morela u nas kurz tragedia. Syn ma w pokoju liście z Ikei i co dwa dni odkurzam i myje je bo już warstwę mają. Wiem, że to trochę inne niż baldachim ale widzę to w ten sam sposób. Bez alergika to tez co innego bo nie ma takiego przerwazliwienia.
 
Pumelova na poczatku to dziecko raczej tak w body z dlugim rekawikiem , albo rampersy wlasnie sa super.Ja tez tak jak Lilith nie cierpie kaftanikow czy koszulek.Najlepszy zestaw dla mnie body i polspiochy albo spodenki przynajmniej na lato sie sprawdzi.

010igov35ye70zfx.png
 
Witajcie przyszłe Mamusie

Dotychczas (od końca października) czytałam forum bez rejestracji, teraz nadszedł czas na legalizację tej znajomości
Mam pytanie odnośnie wózka Joolz Day, czy sprawdzi się na kostce brukowej? Szukam od pewnego czasu informacji i są hmmm... sprzeczne Jedni piszą że tak, inni że nie. Czy są tu jakieś użytkowniczki tego wózka? Mam możliwość odkupienia nieco ponad rocznego wózka w idealnym stanie od pierwszej właścicielki za 2500zl ze wszystkimi dodatkami i wydaje mi się to dobrą ofertą.
Jak myślicie, warto? Wiem, że jest jeszcze czas.
Wstępnie oglądałam wózki w sklepach i większość przy moim wzroście i posturze (154cm, XS) wygląda jakbym pchała mały czołg
Może coś innego polecicie?
Pozdrawiam
 
Ten wózek cudo jest ale tylkk wygladowo. Ma do tego mała slacerowke, szybko wyrośnie z niej maluch.. Sztywne są te wózki wiec tu juz kto co lubi.

Edit:
Doczytałam, że amortyzację mają ekstra. Wiec kto wie. Na pewno ma lepszą niż mój ale mierzony synek w wieku 21 m się ledwo mieścił do niego dla mnie tk megaaa minus.
Dużo płacić nie musisz, bierz haha

Wygladowo sama chciałam, jeszcze ten najnowszy model z dużym koszem bardzo mi się podoba. Ale patrząc na cenę i ikosc minusów myślę, że trzeba się poważnie zastanowić. Wszystko zależy do kiedy chcesz go używać.
Ogromny plus, że jest wysoka spacerówka i gondola.

Od razu mówię, że nie mam i nie miałam tego wózka. Ale co 4 babka ma tu taki i sobie chwała, niektóre nie.
Coś jak Mima, ekstra wygląda ale mało funkcjonalną.
W sklepie jak się zachowuje? Jesteś w stanie to mniej więcej ocenić, szczególnie jak porównasz do jakiegls miękkiego.

Co do wzrostu, to ten wózek właśnie jest wielki. Wysokością na pewno. Wiec o co w końcu chodzi?
Może kup bugabuu bee albo baby zen?
 
Ostatnia edycja:
Ten wózek cudo jest ale tylkk wygladowo. Ma do tego mała slacerowke, szybko wyrośnie z niej maluch.. Sztywne są te wózki wiec tu juz kto co lubi.

Edit:
Doczytałam, że amortyzację mają ekstra. Wiec kto wie. Na pewno ma lepszą niż mój ale mierzony synek w wieku 21 m się ledwo mieścił do niego dla mnie tk megaaa minus.
Dużo płacić nie musisz, bierz haha

Wygladowo sama chciałam, jeszcze ten najnowszy model z dużym koszem bardzo mi się podoba. Ale patrząc na cenę i ikosc minusów myślę, że trzeba się poważnie zastanowić. Wszystko zależy do kiedy chcesz go używać.
Ogromny plus, że jest wysoka spacerówka i gondola.

Od razu mówię, że nie mam i nie miałam tego wózka. Ale co 4 babka ma tu taki i sobie chwała, niektóre nie.
Coś jak Mima, ekstra wygląda ale mało funkcjonalną.
W sklepie jak się zachowuje? Jesteś w stanie to mniej więcej ocenić, szczególnie jak porównasz do jakiegls miękkiego.

Co do wzrostu, to ten wózek właśnie jest wielki. Wysokością na pewno. Wiec o co w końcu chodzi?
Może kup bugabuu bee albo baby zen?

Bugaboo odradzali w trzech sklepach, że awaryjne, kiepsko wykonane jak za taką cenę. W sklepie lekko się prowadził nawet z obciążeniem. Patrzyłam jeszcze na emmaljunga Viking, ale Joolz wydawał się bardziej skrętny.
Dziękuję za uwagę, nie zwróciłam uwagi na wielkość spacerówki.
Muszę to przemyśleć, dałaś mi do myślenia.

Tak, jest wysoki, ale gabarytowo przy innych wózkach w sklepie nie wydawał się taki duży i ma dość nisko opuszczaną rączkę (obok stał cybex Priam i rączka była sporo wyżej).
Wracam dalej do artykułów o wózkach szukając wózka (prawie) idealnego

search



Edit: koła muszą być pompowane, koleżanka ma stokke xplory i tegoroczna zima plus miasto w kocich łzach pokonały wózek
 
Ostatnia edycja:
reklama
Maziajka, lilith dziękuję, zapisałam :D

Patuszka89 co do wózków - od 2 tygodni dzień w dzień czytam recenzje wózków i już mnie mózg od tego boli :D znalazłam teoretycznie idealny wózek ale nowy 4tys a uzywanych nie ma [britax go next] ale bez sensu tyle wydać na sam wózek. więc szukam tańszego ideału <3
 
Do góry