reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zakupy / promocje / okazje

oczywiście dokupiłabym jeszcze do niej foczkę

Lenka, widzialam ostatnio rozmowę pediatry w DD TVN i on sie wypowiadał, ze dzieci nie powinno umieszczac sie w foczkach, a juz szczegolnie tych plastikowych,

wypowiadali sie eksperci, ze najlepiej bez niczego, ale rozumiem ze przy pierwszym maluchu moze to sprawiac troche problemów.

Ja mialam taki fajny materialowy lezaczek, jak mi sie uda to zrobie zdjecie...

troche ta foczka krepuje ruchy - rodziców i dziecka wg mnie - ale wiadomo - kazdego wybór
 
reklama
ja mialam taki materialowy lezaczek

pierwsza kapiel Antosia - pamietam, ze nalalismy mu troche za malo wody - bo balismy sie o zamoczenie pepowiny - i dostal kataru - haha - ale bylismy zołci... teraz moze pojdzie lepiej :)

 
Lenka, widzialam ostatnio rozmowę pediatry w DD TVN i on sie wypowiadał, ze dzieci nie powinno umieszczac sie w foczkach, a juz szczegolnie tych plastikowych,

A uzasadnili to jakoś? Cos ostatnio nie mogę się obudzić wcześniej na to DD TVN - wstaję koło 11. Ja w sumie też się zastanawiałam nad foką ale mały będzie kąpany przez tatę więc chcę mu to ułatwić na początku, myslę że z czasem się jej przestanie używać jak ojciec nabierze wyczucia :tak:, a wydatek - co nawet widać na wskazanej aukcji jest śladowy. Znajoma miała leżaczek i doszła do wniosku że jest do niczego i pewnie lepsza byłaby foka, ale już dała sobie spokój z kupowaniem, dlatego zdecydowałam się na fokę - jeszcze zobaczę. W każdym razie wanienka przyklepana a nad wkładem będziemy się zastanawiać
 
Ja nie mam jakos przekonania do foki - jest taka twarda.... lezaczek jakos lepiej mi podpasował - napiecie materialu powodowalo, ze malucha mozna bylo lepiej zanurzac w wodzie. Mieciutki i milutki material. Nie trzeba bylo trzymac - a u nas to wazne poniewaz ja zaangazowałam osobistego w kapiel od samego poczatku i robil to sam bez niczyjej pomocy...

Pamietacie pislam Wam o takiej poduszcze do karmienia z Muzpony.. mialam pozyczona teraz sobie taką kupię...

tu Antos spi po karminieniu

 
nawet wiem ktory pediatra tak krytykuje te foczki, jest to dosc znany koles ale zapomnialam nazwiska ;P moim zdaniem ta krytyka jest bezpodstawna bo przeciez dziecko lezy w foczce tylko chwile. inna sprawa gdyby ktos uzywal tego zamiast lezaczka/bujaczka to wtedy mogloby szkodzic na stawy itd. ale kilka minut kapieli? bez przesady...
nie kazdemu foczki odpowiadaja, ja widzialam dwojke dzieci ktore z tego korzystaly i wygladaly na zadowolone a dla ich matek taka kapiel byla bardzo wygodna. to mnie przekonalo. my bedziemy korzystac z wanienki onda ktora foczke ma wbudowana i dla mnie na pewno bedzie to duze ulatwienie bo czesto bede wieczorami sama w domu wiec nikt mi przy kapieli pomagal nie bedzie.
 
reklama
Julienx, fajnie że wrzuciłaś różne zdjecia Antosia, nie ma to jak matczyna dokumnetacja wózków, wanienek itp:-) Co do wanienki z foczką (też dopiero się dowiedziałam że tak to się zwie;-)) to już kiedyś pisałam, że jak urodziła się moja młodsza siostra, to mieliśmy taką wanienkę i była to rewelacja! Nic się dziecku nie stało, żyje i ma super zgrabne nogi:-D Więc o ile do maja nie dowiem się, ze wymyślono coś sprytniejszego, to ja tez kupuje Ondę (razem z foczką:-))
 
Do góry