reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy i zakupki :)

Zabawek sporo dostałam w spadku po dzieciaczkach z rodziny, choć trochę sami też kupiliśmy.
A i uwaga przy kupowaniu zabawek, szczególnie na allegro gdzie często trafiają zabawki wycofane, czyli z wadami, albo szkodliwe.
Najlepiej kupować sprawdzone, polecane przez innych rodziców.
No i czasem lepiej zainwestować w jedną porządną zabawkę niż kupić kilka tandetnych.
Pamiętajcie, że w najbliższych latach nasze dzieci będą poznawać świat za pomocą ust. Czyli wszystko co trafi do rączki, będzie pchane do buzi, dlatego zabawki muszą być solidne, by nie rozpadały się na kawałki.
Uwaga na pluszaki!!

Kilka smoczków rezerwowych mamy. Nawet do szpitala zabieramy.
 
reklama
ja tam jestem za smoczkiem .. .. wprawdzie moje dziewczyny uzywaly go krotko chyba do 5 miesiaca .. ale za to spaly z butla ...:-D
 
Dziweczyny ja kupiłam dwa smoczki (tak samo jak przy pierwszym dziecku) podobno lepiej smok niż paluszek - mam przykład znajomej krórej syn ssał paluch i ssie do tej pory (8 lat ma dzieciak - i ani psycholog, ani rodzice nie umieją go oduczyć>

z tego co pamiętam z synkiem ze smoczka zrezygnowaliśmy ok 7 miesiąca po czym wrólciliśmy jeczecz po jakim czasie - sesje miałam i ograniczałam karmienie piersią tak więc ostateczne porzegnanie nastąpiło około roku => pojechaliśmy do rodziny na wieś i zostawiliśmy tak smoka a synkowi powtarzałam że kurki się nim bawią. Przyjął to dosyć spokojnie:blink:
 
Pamiętam jak moja siostra za pierwszym razem była w ciąży i zadziwiała nas wszystkich swoimi "ostatecznymi" teoriami jak będzie wychowywać swoje dziecko (całkowicie bezstresowo), czego uzywać (zakaz smoczkow) itp.
Moja mama się tylko usmiechała i mówiła : "Dobrze Gosiu, dobrze..."
Gosi sie synek rozdarty w niebogłosy urodził, kompletnie nie chciał cyca (robił przy tym straszne awantury). Smoczek pojawił sie dosc szybko. A w późniejszym wieku, kiedy uparciuszek doprowadzał rodziców do skraju wytrzymałosci, pojawiły się też klapsy, kary i inne "stresogenne" metody wychowywania dzieci.
Dlatego ja smoka juz oczywiscie mam.
 
Co do smoczka. Lil wogóle nie chciał, a Domiś jakoś zaakceptował smoka ale odrzucił jak skończył 5 miesięcy.
Teraz też kupię, Aventa na bank i tommee tippee, bo uwielbiam produkty tej firmy:-)
 
Łóżeczko RADEK II kołyska sosna+materac+gratis (316632569) - Aukcje internetowe Allegro

Takie łóżeczko ma kuzyn dla swojego Miłoszka, super sprawa, łóżko i kołyska w jednym. Trzy razy bujną i dziecko śpi :) A ta szuflada na dole też super sprawa bo mają małe mieszkanko i trzymają tam podręczne rzeczy dla małego.
Ja też mam to łóżeczko. Super sprawa, zwłaszcza przy maluchu, który lubi pomarudzić przed zasnięciem Wtedy wystarczy magiczne bujnięcie i już:-);-). Szuflada ma tylko jeden mankament - nie jest zamykana od góry i troszke się kurzy wszystko w środku...
 
reklama
no Fajny Tylko Wiecie Co Trzeba Z Tymi Fotelikami Uwazac Czasami Bynajmniej Ja Tak Mialam Ze W Moim Ta Cholerna Raczka Raz Mi Sie Nie Zatrzasnela Dobrze I Moj Synek W Wieku 4 Miesiecy Sie Przegibnol ...jednym Slowem Fikolka Zrobil Ale Sie Balaam Ze Cos Se Zrobil Boze I Od Tamtej Pory Sprzwdzalam Nawet Ze Trzy Razy Czy Dobrze Sie Zablokowalo!!!
 
Do góry