reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy i wyprawka dla Maleństw listopadowych Mam

W sumie to już niania z monitorem koszt nie jest jakiś podwójny jak ktoś chce kupić nianie może wybrać z monitorem właśnie :))

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Z monitorem oddechu jest tak (w każdym razie w modelu który chcę kupić), że po 15 sekundach jak dziecko nie oddycha (czyli materac się nie porusza) włącza się krótki sygnał alarmujący, a po kolejnych 5 sek. jeszcze jeden głośniejszy. Od tego dziecko samo się obudzi, a jak nie to rodzic na pewno. Później jakby nie oddychał to alarm się jakiś włącza.

Ja kupuję dlatego, że mój mąż jak miał 6 tyg. przestał oddychać na min. 5 minut (teściowa myślała, że już jest po dziecku, mama290 może przesadziłam z tymi 20 minutami, ale niby dłużej niż dorosły człowiek, mój mąż nie miał i nie ma żadnych trwałych zmian w mózgu), ale nie podczas snu.
Koleżanka kupiła monitor, ponieważ jej córcia jak miała chyba dwa tygodnie przestała oddychać i mało brakowało a by dziecko stracili. Od razu kupili monitor i mówi, że kilka razy mała zapominała oddychać bo się włączał alarm po którym się budziła i przypominała sobie o oddychaniu.
Druga koleżanka co ma ten monitor mówi, że ani razu nie uaktywnił się, ale przynajmniej spokojniej śpią.
Ja jestem panikara, ale to jest duży wydatek, więc nikogo nie chcę przekonywać ;)

jaki to koszt z ciekawości zapytam?
 
Moj bratanek tez jak byl malenki zapominal oddychac a byl donoszonym zdrowym dzieckiem po pierwszym razie jak bratowa znalazla lekko zasiniale dziecko kupili ta mate ( to bylo 10 lat temu ) i jeszcze kilka razy mu sie przytrafilo ale juz byla mata a u mojego w rodzinie zmarlo dziecko smiercia lozeczkowa. Wiec to jakos tam super rzadkie nie jest. Ja dla swietego spokoju kupie 159 zl to nie majatek przy wszystkich glupotach jakie czlowiek kupuje a lepiej zeby sie przydac nie musialo niz pozniej pluc sobie w brode ze sie nie kupilo.

Kurcze zapomnialam o kupie mojego dziecka mam tydzien zeby zrobic 3 badania do przedszkola a pewnie jak na zlosc mlody bedzie mial zatwardzenie.
 
Kasz najpierw lekko potrząsamy za ramiona i głośniej sie zwracamy do dziecko jak nadal nie ma reakcji następnie możemy uszczypnąć reakcja na ból jeżeli nadal nic przystępujemy do reanimacji najpierw trzeba narobić rabanu bo jest potrzebna druga osoba jedna dzwoni na pogotowie druga reanimuje co do teanimacji nie będę opisywać ale chyba warto zrobić kurs Żeby nie zrobić krzywdy w razie wu nie ma co sie bać bo tak do kompletnego zatrzymania dochodzi rzadko z regoly wystarczy obudzić dziecko ze tak powiem w każdym bądź razie lepiej zrobić kurs bo nie wiadomo kiedy moze to nam sie w życiu przyda
 
reklama
Do góry