reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy dla nas i naszych Maluszków

Dziewczyny, potrzebuje pomocy w zakupach. Muszę leżeć więc mam utrudniona sprawe i internet mam jedynie czasem w telefonie wiec totalna kaplica. Wszystkie informacje musze skads zdobyc i wyslac po to męża...
Sprawa 1: materacyk do lozeczka. Kupuje zwykle najtansze lozeczko z Ikei za 89zl. Jaki materacyk wybrac? Jak patrzylam to jest mnostwo rodzaji ale wiem ze to bardzo wazne wiec licze na wasza pomoc.

Sprawa2: rożek, niby nic a jednak ceny wahaja sie od 30zl do 100 zl i nie wiem czy jest to az taka roznica... Te drozsze widzialam ze maja jakies kokosowe wypelnienie. Kupic lepiej taki czy wystarczy ten tanszy?

Sprawa3, wanienka, jakies sugestie? W ikei jest ponoc fajna ale prosta, nieprofilowana...co sadzicie??

Ceny az tak dla mnie nie maja znaczenia, jak bezpieczenstwo maluszka. To co nie musze kupie tansze a najwazniejsze rzeczy moga byc drozsze ale bez porady sama nie dam rady...
 
reklama
Materac - poprzednio mialam gryka-kokos
teraz zamowilam gryka-pianka-kokos i ten wlasnie wszyscy polecaja :)

Rozek - wczesniej mialam zwykly bez usztywania i teraz tez kupuje bez usztywniania - niekotrzy wola z usztywnieniem bo latwiej wtedy zlapac dziecko a usztywnienie mozna zawsze wyjac :)
pozostaje kwestia materialu - ja chce teraz kupic z polaru Minky :)

wanienka - mialam ta z ikei i osobiscie jej nie polecam bo jest strasznie krociutka i szybko musielismy kupic nastepna
teraz kupie albo 84cm albo 102 :) i zwykla nie profilowana :)

ta z ikei ma 71cm
 
materac miałam kokos - gryka :-D teraz nie rozglądałam się za materacem ;-) poczytam co inni polecają i kupują :-D na pierwsze dwa miesiące mam kołyskę ;-)
wanienkę mam standardową :tak: taką jak w każdym sklepie kupisz ;-) mam ze stelażem, bo przy Mrówku nie mieliśmy jak kąpać ;-) i stelaż był bardzo potrzebny ;-)
mam coś takiego :-)
wanienka-ze-stojakiem--tylko-60-zl-6TI3NDY5NT_o.jpg
mam trzy sztuki takiej wanienki :-D oprócz naszej, każdy z dziadków sobie zakupił ;-) my mieliśmy tą mniejszą - chyba 84 cm jak Ptysia pisze ;-) ale teście kupili tą większą ;-) i była szczerze do dupska ;-) mniejszą lepiej się nosiło z wodą i lepiej się opróżniało ;-) ta większa jakaś taka bardziej giętka była ;-)

rożek miałam normalny, z firmy mamo-tato ;-) teraz rozważałam usztywniany ;-) ale jak tak sobie przypomniałam to Mrówek z tydzień używał tego rożka ;-) więc teraz chyba dam sobie spokój z bajerami i będzie nadal normalny ;-)
 

Załączniki

  • wanienka-ze-stojakiem--tylko-60-zl-6TI3NDY5NT_o.jpg
    wanienka-ze-stojakiem--tylko-60-zl-6TI3NDY5NT_o.jpg
    26,1 KB · Wyświetleń: 53
Oki, to juz wiem napewno ze rozek kupie zwykly.

Co do materacyka, te gryczano-kokosowe to takie w granicach 100zl?? Bo tak widze w sklepach a obilo mi sie o uszy ze niektorzy kupuja jakies po 300-400zl bo ponoc inne sa zle.. :/
 
mój materac był w komplecie z łóżeczkiem ;-) więc nie powiem jaka była cena ;-)
Mrówek sypiał w nim dobrze ;-) a przynajmniej nie narzekał ;-)
 
cześć dziewczyny,

z góry przepraszam, jeśli już taki temat był, ale nie dotarłam do tego (lub nie było o tym mowy;-)), mianowicie: jaką poduszkę kupujecie dla noworodka? zwykłą czy taki klin pochyły? i co z kołderką? kołderka czy kocyk? jeśli kołderka to jakaś konkretna? a jeśli kocyk to ubierany w poszewkę?

Dziękuję za pomoc :-)
 
cześć dziewczyny,

z góry przepraszam, jeśli już taki temat był, ale nie dotarłam do tego (lub nie było o tym mowy;-)), mianowicie: jaką poduszkę kupujecie dla noworodka? zwykłą czy taki klin pochyły? i co z kołderką? kołderka czy kocyk? jeśli kołderka to jakaś konkretna? a jeśli kocyk to ubierany w poszewkę?

Dziękuję za pomoc :-)

Żadnej. Taka dzidzia śpi na płasko. Jedyna poduszka będzie ta do karmienia
 
Dziewczyny, potrzebuje pomocy w zakupach. Muszę leżeć więc mam utrudniona sprawe i internet mam jedynie czasem w telefonie wiec totalna kaplica. Wszystkie informacje musze skads zdobyc i wyslac po to męża...
Sprawa 1: materacyk do lozeczka. Kupuje zwykle najtansze lozeczko z Ikei za 89zl. Jaki materacyk wybrac? Jak patrzylam to jest mnostwo rodzaji ale wiem ze to bardzo wazne wiec licze na wasza pomoc.

Sprawa2: rożek, niby nic a jednak ceny wahaja sie od 30zl do 100 zl i nie wiem czy jest to az taka roznica... Te drozsze widzialam ze maja jakies kokosowe wypelnienie. Kupic lepiej taki czy wystarczy ten tanszy?

Sprawa3, wanienka, jakies sugestie? W ikei jest ponoc fajna ale prosta, nieprofilowana...co sadzicie??

Ceny az tak dla mnie nie maja znaczenia, jak bezpieczenstwo maluszka. To co nie musze kupie tansze a najwazniejsze rzeczy moga byc drozsze ale bez porady sama nie dam rady...

moje doświadczenia z synkiem:

ad.1.
miałam kokos pianka kokos
naczytałam się opinii ze gryka jest jednak przereklamowana i ten mój sprawdził się znakomicie.
duże róznice w cenie materacy są pomiędzy sklepami stacjonarnymi a internetowymi.
ja zamawiałam u producenta (tak najtaniej, bez pośredników) który z licznymi nagrodami i certyfikatami produkuje tylko na eksport.
ad.2.
rożek najlepiej z usztywnieniem ( jest to taki wkład kokosowy jak w materacu który w każdej chwili wyciągasz) ale za to szukac cienkiego !!!
synka rodziłam w podobnej porze i miałam kilka rozkow. niektóre były za grube - zamówione przez allegro wiec nie dotykałam.. -jak puchowe, dużo watoliny w srodku.
te z mikrofibry czy typu minky to już totalna porazka była jak dla mnie (miałam z mikrofibry) bo nadaja się na zime...
a najlepiej sprawdzil się najtańszy z frotte cienki ale z usztywnieniem.. jako młodej mamie z brakiem doswaidczenia pewniej chwytalo się synka
ad3.
wanienka lepsza ta dluzsza. w sklepach stacjonarnych sa dwa rozmiary, mniejsza i wieksza, cena podobna ok 20zl
wieksza wygodniejsza dla nas byla
 
reklama
cześć dziewczyny,

z góry przepraszam, jeśli już taki temat był, ale nie dotarłam do tego (lub nie było o tym mowy;-)), mianowicie: jaką poduszkę kupujecie dla noworodka? zwykłą czy taki klin pochyły? i co z kołderką? kołderka czy kocyk? jeśli kołderka to jakaś konkretna? a jeśli kocyk to ubierany w poszewkę?

Dziękuję za pomoc :-)

poduszka nie potrzebna.


klin jeżeli dziecko ulewa często - dla bezpieczeństwa
ale to tez strata kasy
bo jest to kawalek gabki z dziurkami a cena kosmos
lepiej spawdza się podlozenie czegos pod materacyk aby dziecko miało "górkę"
tak poleci tez kazda polozna
 
Do góry