reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

U nas w szpitalu nie jest określone co do pieluch ale ja kupilam 10 tetrowych i 5 flanelowych i pewnie kilka sztuk wypada wziac do szpitala. A co do laktatora to u nas np. nakazują wziac- można miec nawał pokarmu i wtedy lepiej odciagnac
 
reklama
hey ja nie wiem jak tu jest w szpitalu ale ja mam 8tetrowych pieluszek i zadnej flanelowej bo nie moge tu znalesc
A dzis kupilam sobie 2koszule z przodu na guziki kapcie do szpitala podpaski i majtki jednorazowe:-) czas torbe po malu spakowac bo ja z tych jestem co wola wczesniej miec spackowane:-) Dla niuni kupilam tylko 2opaski i 2hustki pod szyjke a butelki i wkladke do nosidelka zaraz zamowie na necie bo w sklepienie mieli.


IMG_1294.jpgIMG_1293.jpg
 

Załączniki

  • IMG_1294.jpg
    IMG_1294.jpg
    20,9 KB · Wyświetleń: 83
  • IMG_1293.jpg
    IMG_1293.jpg
    35,6 KB · Wyświetleń: 81
askw12 hehe w razie nawału to mi już moj mąż powiedział że służy pomoca:) :)
gosia a te majtki jednorazowe to sa te fizelinowe czy z siateczki? bo te pierwsze sa ponoc zabronione w wiekszosci szpitali :/
 
Bo te flizelinowe są do doopy. Raz, że niewygodne w używaniu, a dwa, że siateczkowe powietrze przepuszczają, nie tak jak te flizelinowe.
Ja nawet nie sprawdzałam czy do mojego szpitala musimy mieć pieluchy tetrowa. Wziąć wezmę tak czy inaczej, bo są dobre do karmienia i wszystkiego co z nim związane. Jeśli dziecko po każdym karmieniu przy beknięciu będzie choćby ciut ulewało, to taka pielucha jest na jedno/dwa karmienia i do prania. Żeby pralka nie szła non stop to jednak mały zapas jest wskazany. Flanelowe ja używałam do wyłożenia przewijaka (tak żeby codziennie do wieczornej kąpieli i ubierania była czysta położona), rozkładałam na prześcieradło po Małym (zawsze łatwiej wymienić pieluszkę poślinioną czy poplamioną niż prześcieradło), flanelowe też służyły jako "ochraniacze" jak kładłam Małego gdzieś na łóżku czy kanapie. Żeby na brudzie nie leżał. Więc u nas akurat duży zapas się przydał.
 
olciastrzelce - tak jak dzag pisze - pieluszki tetrowe i flanelowe się baaardzo przydają. Potem tetra to super szmaty są do domu, więc spokojnie można mieć większy zapas - ja mam 15, a przy pierwszym miałam około 30. Flanelowych mam ok. 8, ale 3-5 spokojnie starczy.
I też się podpisuję pod stwierdzeniem - fizelinowe precz, a fu :baffled: tylko siatkowe.

U mnie w szpitalu z pierwszym synem nie można było nosić majtek, podpaskę się trzymało udami :-D Lekarze lubią miec dostęp w każdej sekundzie do pacjętki by móc ją zbadać , nie czekając by zdejmowała bieliznę (to samo było na patologii). Dodatkowo i chyba przede wszystkich chodzi o wietrzenie krocza - tylko jak szpital jest przyjazny zwiedzającym i non stop ktoś u innej pacjętki siedzi to cieżko się tak wystawić na publikę :-D

Co do laktatora to są różne szkoły. Ja nie kupuję na zaś, ale wybiorę już konkretny model i w razie czego mąż od razu będzie wiedział jaki kupić. Ja się nie obawiam nawału pokarmy tylko braku + zastoju - czyli to co mnie spotkało z pierwszym... :sorry:

Gosia25 - flanelowych jest masa w necie, raczej nie będziesz miała problemu z dostaniem :tak:
 
wózeczki macie piękne, ja też się już zbieram do kupna;)

model wybrany, ale koloru mojego już nie ma nigdzie, bo modelu nie produkują od zimy:( zdecydowałam się na beżowy (pewnie będzie się szybko brudził, ale co tam, ładny jest:p) i się okazało, ze w smyku cena spadła i za mniej niż w necie mogę tam kupić. A lepiej, bo jakby coś (tfu tfu) się działo, to żadne wysyłki nie będą potrzebne;) mieliśmy czekać do wypłaty, ale chyba zbierzemy się po niego wczesniej:):):)
 
Tak majtki mam siateczkowe tu w szpitalu nie ma reguly masz wziac to w czym ci wygodnie tylko musi byc koszula nocna bez spodni a tak to wszystko inne jak ci wygodnie majtki zwykle mozesz tak mi meza sis mowila bo rodzila tu 4 razy
 
Dzag82 sorry że dopiero opisuje ;-) kilka moich koleżanek ma ten sam wózek. Widziałam dzieci zarówno w gondoli jak i spacerowce. Dzieci nie wyglądały na nieszczęśliwe. Spać mogą spokojnie. Przechylić można oparcie. Każda z nas wybiera co uwaza za sluszne. Przedyskutowalismy temat z mezem i wyszlo wiecej plusow niz minutow ;-)
Co do pieluch tetrowych ją miałam prawie 100 bo Franek był bardzo uczulony na pampersy z Pampersa i później przez jakiś czas uzywalismy tylko tetrowych.... Pranie i prasowanie non stop :-\ wspolczuje naszym rodzicom. Oni jeszcze to gotowali aaaa
 
ło matko piguła podziwiam cie:) ja sobie nie wyobrazam tego prania :)
ja dzisiaj dokupiłam kilka tetrowych i flanelowych i w sumie mam chyba z 12 tetry i 5 flaneli czy jakos tak. teraz jeszcze tylko poluje na czapeczke zimowa dla malej i bede szukac juz rzeczy do porodu dla siebie.

Dziewczyny czy ktoras z was widziala moze na zywo tako moonlight omega ten bezowy? bo w zadnym sklepie nie moge go upolowac, sa jedynie na zamowienie:/ a tak w ciemno troche sie boje kupic. Ogolnie model juz widzialam i sprawdzalam ale chodzi mi o ten kolor
39391_1.jpg
 

Załączniki

  • 39391_1.jpg
    39391_1.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 126
reklama
Co do majtek jednorazowych to nie mialam i raczej nie kupie da sie przezyc bez te pare dni, przeciez spacerow urzadzac nie bedziemy:-)
Laktator jak bedzie potrzebny to apteka czy sklep sa wiec maz dokupi.
Pieluszek tetr moze z 5, 6 szt kupie flan 2.
A dla siebie do szp 2 koszule, kapcie, reczniki, kosmetyki.
 
Do góry