reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

Hej Wszystkim :)

Kreatorka fajne zakupy... ja też chciałabym powiedzieć, że niewiele mi zostało, ale ciągle mam wrażenie, że jestem w proszku.

Dziewczyny tak zaczęłam się zastanawiać nad kosmetykami dla bobasa. Z racji, że to moje pierwsze dziecko nie mam pojęcia jakich powinnam używać kosmetyków... Czy któreś bardziej doświadczone mamusie, albo dziewczyny które już zapoznały się z tematem mogłyby coś w tym temacie napisać? Co do kąpieli np? Emolienty dość często mi się koło uszu przewijają, ale to ponoć nie dla każdego dziecka tylko dla tych z AZS. Jak dbać o pupę takiego bobasa, a jak o buzię? Zwłaszcza, że będzie to zima i mogą być jakieś mrozy np wychodząc ze szpitala i wypadałoby taką twarzyczkę ochronić. Czy coś jeszcze jest potrzebne? Jakieś oliwki? Też słyszałam opinie, że jeśli mycie w emolientach to już bez oliwki po kąpieli? Czekam na wasze wypowiedzi :)
 
reklama
Ja tez malo wiem na ten temat, ale kupilam plyn rossmannowy do mycia wlosow i ciala i oliwek bezzapachową, zeby tam za duzo chemii nie bylo,.rowniez rossmannowa. Do buzki kremu jeszcze nie mam. Do pupy mam male dwie probki, dostalam od kolezanki, ale ktos tu na forum pisal, ze wysusza skore czy cos? Pampersy mam nieorginalne, ale jak mlody bedzie na te uczulony to kupie te typowo z Pampersa. Gdzies wlasnie czytalam, ze najmniej chemii jest w tych kosmetykach od rossmanna Babydream? Czy jakos tak ta firma sie nazywa. A najgorsze to z jonsona i nivea... podobno. Tyle wiem w temacie :)
 
agak1987 ja też nie mam za bardzo doświadczenia w tym temacie (też pierwsza ciąża), ale podczytuję blog Sroka o....: Analiza dla dzieci i staram się wg tych analiz kupować. U mnie nie ma jakis większych marketów, wiec i mozliowśi zakupu ograniczone, ale właśnie ta seria z rossmana ma wg autorki blogu dobry skład, wiec pewnei te kosmetyki bedę kupować..
 
nam na szkole rodzenia radzili, żeby kupić najprostsze kosmetyki- myć mydełkiem albo jakimś płynem dla dzieci, potem na początku smarowac oliwką, później przejść na jakieś balsamy dla niemowląt. Ważne, żeby kosmetyki było od I dnia życia. Co do emoilentów to nie ma co katować dzieciaka od razu takimi profesjonalnymi kosmetykami, trzeba zacząć od jakichś basików, a nie od razu parafinę na maleństwo ładować;)

kremik na buźkę na wyjście to coś tłustego dla niemowlaków i tyle.

co do pupy to linomag z różową nakrętką na co dzień, a jak pojawią się odparzenia to sudocrem albo bepanthen. Nie ma co od razu ładować tych ciężkich kremów bo ona mają w sobie cynk, a to znowu b. wysusza.. i co do chusteczek nawilżanych to lepiej przemywać pupę wacikiem i ciepłą wodą, a chusteczki to w nocy albo na wyjsciach.

tyle wiem;)
 
Ja kupilam z hippa do kapieli i oliwke,ktora musialam sie wysmarowac:-) uwielbiam dzieciece kosmetyki.
Pampersy dada z biedronki i chusteczki tez, no chyba ze bedzie jakies uczulenie to sie zmieni.
 
Kreatorka wow jakie zakupy :-) ja jeszcze ani pampkow ani husteczek nie kupowalam. Chyba czas zaczac takie higieniczne zeczy kupowac :zawstydzona/y:

Dziewczyny co do kosmetykow to trzeba chyba samemu dosc do tego co pasuje dziecku. Teraz kupilam organiczne kosmetyki ale mysle ze tylko na poczatek bo jak dla mnie troche drogawo ...zwlaszcza ze ja wszystkie swoje dzieci zawsze kapalam codziennie ..smarowalam itd tym razem tez mala bede starala sie wprowadzic w taka rutyne. Emolienty sa jak dla mnie pzrerekalmowane , tluste i zapychaja pory w skorze. Wiele osob narzeka na J&J dla nas byl ok. Moja kolezanka smarowala dzieci parafina .

Pigula Ja mam suszarke i w sumie prasowac bym nie musiala gdybym wyciagnela ubranka od razu ;-)Bo przy takiej temp nie sadze aby jakies bakterie zostaly. Ciuchy jak wyciagam gorace to nie maja zadych zagiec .....a prasuje bo jestem len i nim uslysze dzwiek konca suszenia i zejde zeby to poukladac to juz jest wszystko zimne ...i chcac nie chcac musze brac sie za zelazko :sorry:
 
Ostatnia edycja:
20151002_100041-1.jpg Ja póki co mam taki zestaw zgromadziłam.
 

Załączniki

  • 20151002_100041-1.jpg
    20151002_100041-1.jpg
    37,6 KB · Wyświetleń: 83
Ja dziewczyny nie mam jeszcze kosmetykow dla malej ale do pupki kupie bepantem w sumie to mam ale kupie nowy plyn do kapieli to chyba oliatum albo zobacze co tu maja dobrego dla dzieci pampersy z pampersa bo tu sa niedrogie termometr mam do uszka wkladki laktacyjne tez mam wiec musze kupic zestaw do paznokici i tam szczoteczka itp jest wiec ok a i najwazniejsze wkladka do nosidelka dla niemowlat bo w tym nie mam smoczki tez juz mam jeszcze butelki ale to na koniec pazdziernika bede kupowala :-)
A wasze polowy sa super dobrze ze juz z glowy macie:tak:
 
reklama
ja się zgadzam w 100% z quchasią, porannakawą i traktorzystką - nie ma co przesadzać - jak sie zaczną (tfu, tfu) problemy ze skórą można przejść na emiolienty, i inne maści z cynkami, a tak podstawowe kosmetyki z najbardziej naturalnym składem.
 
Do góry