reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

Olciastrzelce, ja niestety też nic więcej nie wiem. Nie wiem nawet czy to będą wypłacały Urzędy Miast, czy ZUS (eeee, chyba nieeee), czy pomoc społeczna :baffled:. Grzebałam na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, ale też nic nie znalazłam... Mają czaaaaas :rofl2: . Jak zwykle. Wszystko na kolanie przygotowywane i na hurra wprowadzane.
Gosia, właśnie zastanawiałam się nad tą pozytywką z Fisher Price. Ładna, porządnie zrobiona (no cóż, Fisher Price :-p), ale ta melodyjka... taka jak w dziesiątkach innych zabawek. Jedyny minus jak dla mnie, bo karuzelkę mamy Rain Forest z Fisher Price i tam jest dokładnie ta sama melodia. Co za dużo to niezdrowo :-p. A może jest więcej tych melodyjek? Chcę już teraz kupić jakiegoś grającego miło przytulaka, żeby się Bąbel przyzwyczaił i po tej stronie brzucha się uspokajał przy nim (jak dobrze pójdzie :-p). A może znacie jakieś niebanalne tego typu przytulaki?
Ja czekam na następną wypłatę i kupuję to cudo: SuperZabawka MR B | LULLALOVE . Piękne, mądre i praktyczne :-).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć Dziewczyny! Super zakupy robicie :-)Jestem mego szczęśliwa, bo dzisiaj przyszedł wózek. 3w1. Bardzo lekko się prowadzi i po prostu bardzo mi się podoba, a miałam obawy, bo z allegro zamawiałam, ale jest idealny jak dla mnie no i w ogóle nie śmierdzi :-) aha i cena przystępna :-D a wagą się nie przejmuję, bo po żadnych schodach nie będę musiała go wnosić :)
A więc moja córeczka będzie się wozić takim sprzętem.

WP_20150925_14_58_05_Pro.jpgWP_20150925_14_58_28_Pro.jpg

A co do tego becikowego... Ja będę miała macierzyński i tu moje pytanie, czy w takim razie na nowych zasadach będzie się należało to jednorazowe 1000 zł?
 

Załączniki

  • WP_20150925_14_58_05_Pro.jpg
    WP_20150925_14_58_05_Pro.jpg
    20,2 KB · Wyświetleń: 73
  • WP_20150925_14_58_28_Pro.jpg
    WP_20150925_14_58_28_Pro.jpg
    19,4 KB · Wyświetleń: 65
Dzag ja Ci moge polecic Whisbear czyli misia szzumisia Whisbear - Szumiący Miś, stworzony z myślą o spokojnym śnie, w przyszlym miesiacu z pewnoscia kupie :tak: Moja kolezanka ma i jest bardzo zadowolona nie musi malemu pusczac w kolko telefonu.

Gosia
swietny ten konik Morski :-D

Sliwka bardzo ladny wozek ! :-) Co to za model? Moj malz stwierdzil ze nasz dlatego smieerdzi bo ma elementy z ecoskory i ona tak brzydko pachnie :no: ale z dnia na dzien jest lepiej :tak:

aaaa co do karuzeli na lozeczko to polecam fisher price ...swoja sprzedalam ale z pewnoscia kupie jeszcze raz .:-) Moje maluchy ja uwielbialy no i plus to ze jest na pilota . $_12.JPG
 

Załączniki

  • $_12.JPG
    $_12.JPG
    22,6 KB · Wyświetleń: 62
Ostatnia edycja:
sliwka właśnie z tego projektu wynika że tylko osoby którym nie przysługuje macierzyński, a pozostałe które mają mniej niż 1000 to mają mieć wyrównane do tego 1000. A ten 1000 jednorazowy to chyba zostanie ale o tym tez nigdzie nie napisali niestety. No cóż trzeba bedzie śledzić co z tego wyjdzie.

Dziewczyny śliczne te wasze wózki:)
 
Porannakawa to jest wózek polskiej firmy model Cleo, wcześniej nic mi by to nie mówiło :-) Sam stelaż waży 7 kg więc chyba nie za dużo i dostałam gratis śliczną pościel do wózka to już będę miała 3 he he:-)

Olciakurczę ja już się tak na tego dodatkowego tysiączka nastawiłam, tyle rzeczy bym małej kupiła a teraz już sama nie wiem. Trzeba będzie iść do urzędu i dopytać bo taka kasa na ulicy nie leży :) W sumie, gdyby już go nie było, to pracujące mamy tracą, bo wtedy nic od państwa nie dostaną... Mnie ratuje ten macierzyński na szczęście i to będzie chyba ciut więcej niż 1000 zł tak z moich obliczeń wynika :)
 
Ostatnia edycja:
porannakawa - nie strasz, że eco skóra śmierdzi :szok: mam nadzieję, że jednak nie, bo się załamię :-D

Jeżeli chodzi o misia szumisia - ja tez miałam go kupić, ale kolega mi odradził, któremu sie synek urodził w marcu - powiedział, że ma mnóstwo znajomych którzy kupili te szumisie i w kącie siedzą po kilku użyciach - nie działają tak jak się spodziewali po spotach reklamowych... powiedział mi, że szkoda kasy...

dzag - ta zabawka jest super :-) dzięki za linka - jak ktos się mnie zapyta co kupić maluchowi, podam mu link, bo kurde 80zł to trochę dużo...


Kurcze, ja już chcę tez swój wózek!!! :-D Patrzę na te Wasze cuda, codziennie do kogoś przychodzi już wózek, a ja czekam i czekam ;-)


Co do becikowego to nie pomogę, bo po pierwsze jestem na etacie i się nie załapałam, a to jednorazowe było, ale zależne od dochodów na członka rodziny i też się nie łapaliśmy, więc temat odpuściłam. A teraz jeszcze mnóstwo jakiś zmian nanieśli... :sorry:
 
To 1000zł miesięcznie to świadczenie rodzicielskie. Becikowe to ta jednorazowa zapomoga od państwa lub od miasta (jeśli takowego udziela).
Porannakawa, Szumisie znam, ale jakoś mnie nie ruszają ;-) Wiem, że na każde dziecko co innego działa, ale te wszystkie.szumy dla mnie osobiście są przereklamowane ;-) Ja Tymkowi nigdy niczym nie szumiałam nad uchem a nie miał problemów z zasypianiem na przykład. Za to do.szału doprowadziły mnie matki w szpitalach (zdażyło się nam parę razy leżeć), które przez pół nocy dziecko uciszały odgłosem suszarki z telefonu.
Właśnie Wolałabym coś z ładną spokojną melodią, bo szumy to Bąbel ma już teraz, a jak pozna melodyjkę, to później "coś" mu będzie podpowiadało, że zna to już z mamusinego brzucha. Tzn gdybyśmy dostali Szumisia to byłoby fajnie :-D Ale nie zanosi się na to, bo nikt w rodzinie w takie zaawansowane sprawy i nowości nie.wchodzi :-p Przejdę się chyba po Smyku, pooglądam, posłucham, a potem w necie tańszego poszukam ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Szkrabek szkoda ze przez neta nie da sie przeslac zapachu :-D ale z dnia na dzien jest lepiej :tak: Co do szumisia jestem w szoku bo same dobre opinie czytalam i kolezanka jest zachycona :tak: ja nie mialam go w zyciu w reku wiec ciezko mi samej ocenic...ale mysle ze sie skuszze najwyzej komus sprezentuje jak sie nie sprawdzi :tak:

Dzag ogolnie malo jest ciekawych zabawek dla takich maluchow :-( Mnie te grajace juz dobijaja :-D bo faktycznie wszedzie ta sama muzyczka ... Co do mr.B swietne sa juz je wczesniej widzialam :tak:
 
Do góry