reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla malucha i mamy :-)

Po pół roku zaczęłam używać płynu do mycia ciała i włosów z biedronki i się sprawdza do tej pory tylko szampon jonsona dodałam jak juz tych włosów dużo miała.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też jestem z frakcji, co nie kupuje emolientów na wypadek problemów ze skórą. Za to polecam hippa od pierwszego dnia życia, fajny skład. Oliwki nie użyłam ani razu, a jako pierworódka myślałam, że to potrzebne :p bynajmniej oliwka nie nawilża skóry, wręcz przeciwnie - u mnie się to sprawdziło (sucha skóra po używaniu detektora). Za to kupiłam balsam też z hippa i smarowaliśmy raz na jakiś czas, ale w ramach relaksu dzidziusiowego, a nie nawilżania ;)
Płynu do płukania nie używałam dość długo. Jak dla mnie nie ma potrzeby dorzucania chemii, a dzieci są wrażliwe na zapachy. A gdzieś kiedyś mi się obiło o uszy, że skład proszku dla dzieci, a dla dorosłych z linii sensitive, to praktycznie to samo, nawet na korzyść tych drugich. Choć na start kupię lovelle, a zrobię test, bo sama używam sensitive z uwagi na swoją skórę wrażliwą.
 
Ja do prania kupiłam Dzidziusia a płynu do płukania nie używam wcale. Jeżeli chodzi o maść do smarowania pupy to w szpitalu, w którym będę rodzić tolerują tylko alantan ewentualnie linomag. Płyn do kąpieli zamierzam kupić z Babydream, bo gdzieś czytałam, że ma dobry skład :)
 
A swoją drogą to właśnie ja nie smarowałam co pieluszkę. Moja z sierpnia, więc dużo wietrzenia i jakoś nie miałam potrzeby. Maści jak coś się działo. Bepanthen i alantan miałam, tylko jakiś inny. Ciut mąki ziemniaczanej też poszło w ruch. Ale ważne, by przed założeniem pieluchy poczekać chwilkę, by skóra wyschła od mokrych chusteczek, czy też wacików z wodą.
A i Babydream używałam po hippie. Też czytałam, że dobry skład i się sprawdził.
 
1470669847837.jpg


Fajnie trafić na przecene :) ze 100 na niecałe 25zl :)

W ogóle nie mieliśmy w planie tego zakupu bo przy córce nie używałam ale szkoda było nie skorzystać teraz :)

Napisane na SM-G355HN w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1470669847837.jpg
    1470669847837.jpg
    57 KB · Wyświetleń: 398
Dziewczyny a dużo Wam jeszcze zostało do kupienia? Macie już może też coś dla siebie do szpitala i po?? Bo ja w sumie to torbę zacznę pakować na początku września w razie co ale mam tyko majtki poporodowe i tyle...wczoraj szukałam koszul nocnych do karmienia ale większość to takie wory z dziwnymi motywami....a chce kurczę wyglądać jak kobieta...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tekila mi brakuje kapci i klapek i jakiejś właśnie koszuli i piżamy :)
A tak to chyba mam wszystko. .. tak mi się wydaje bo wg listy która zrobiłam to tylko to co powyżej zostało :)

Napisane na SM-G355HN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry