reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Malucha i Mamy :)

Też nie mamy isofixa i jeździmy bez bazy. Ona nie jest niezbędna.
Mamy Maxicosi Cabriofix, Tobi i Rodi cośtam. Bo każde dziecko w innym.
Musisz przymierzyć do auta, żeby wiedzieć, czy stabilnie siedzi.

A facet w sklepie dziwny jakiś. Foteliki MaxiCosi mają po 4 gwiazdki w testach. Może i są popularne, ale to nie znaczy, że są złe.
Śmiem twierdzić zresztą, że więcej ludzi kupuje foteliki w marketach albo jakieś noname'y dodawane jako gratis do wózków :/
 
reklama
My mieliśmy zwykły fotelik piccolo, bez bazy i było oki. Teraz mam fotelik ten do 36 kg, też nie mega markowy. Izofixa nie mam i nie mogę mieć w aucie
 
Skoro jest temat fotelików to my tez mamy dylemat, bo nie mamy jeszcze samochodu - będziemy kupować w połowie przyszłego roku, ale fotelik chcielibyśmy kupić wcześniej bo w razie jakiegoś lekarza czy innego pilnego wyjazdu to byłby kłopot (pożyczamy auto od rodziców).
I tu mam pytanie - czy da rade kupić w ciemno fotelik bez dopasowania do samochodu? Chodzi mi o taki zwykły fotelik bez bazy isofix.
I też raczej nastawimy się na maxicosi, ale nie citi który jest najczęściej dodawany do wózków, bo ten akurat w testach ma kiepskie noty za bezpieczeństwo.
 
Jagna, tu nie chodzi o markę, ale o bezpieczeństwo.
Ja mogę mieć dla dziecka ubrania z ciucharni, wózek za 100 zł, ale fotelik taki, który ma minimum 4 gwiazdki w testach.

Jaspis, wejdź sobie na fora z fotelikami, podaj markę samochodu i Ci może ktoś odpowie, czy takiego używał i czy ładnie w kanapie siedzi.
Nam MaxiCosi Cabriofix do starego Seata Toledo nie wszedł na tylną kanapę. Była za płytka. Teraz mamy Peugeota 406 kombi i siedzi ładnie.
 
No właśnie o to chodzi że nie wiemy jaki samochód kupimy, a mimo to fotelik chcielibyśmy już mieć po urodzeniu.
Najwyżej dopasujemy fotelik do auta teścia bo często od nich pożyczamy i najwyżej auto dla nas będziemy kupować pod fotelik ;-).
 
Jak dla mnie maxi cosi jest świetny tak jak ewa mam cabrio fix dla maluszka tyle że z bazą, potem miałam (mam po Zosi tylko tapicerkę dokupię bo różowa do faceta nie przystoi;p) priori xp, a teraz Zosia jeździ w ferofix i z izofixem jest ale go nie używam.
Ja osobiście nie dopasowywałam fotelików do auta w sensie przymiarki...Dla mnie maxi cosi to na serio dobry i bezpieczny sprzęt.
 
my też mieliśmy maxi cosi, potem tobi i priori (jeden z nich przeżył wypadek i tak jak wam pisałam jak go rafał rozwalał wyglądał na cały, a co najważniejsze Ignacowi zupełnie nic się nie stało, tylko nie wiem który to był, bo potem kupiliśmy też maxi cosi, ale ten drugi) oba były w porządku, a teraz mamy concorda. Ja też przede wszystkim będę kierować się testami i to najnowszymi, bo nie sądzę że dostanę fotelik jeszcze np z 2008 roku. Tu są testy fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe wszystkie :: sortowanie wg kryterium grupa
A któraś z was pisała o jakimś foteliku produkowanym przez maxi cosi, nawet sobie zapisałam, ale gdzieś mi się to zapodziało, co to było BeSafe?
Ja to jestem tego zdania co ewa, bez różnych rzeczy można się obyć, ale fotelik musi być bezpieczny
 
reklama
Do góry