reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Malucha i Mamy :)

Najlepsza na rozstepy jest zwykla oliwka dziecieca np. Bambino :) 2/3 razy dziennie. Ja bym nie wydawala kasy na kremy po 100-200zl, jak ktos ma miec rozstepy to i tak bedzie mial i zadne kremy nie pomoga bo to juz mamy w genach. Ja poprzednia ciaze co wieczor przy prysznicu masowalam brzuch szorstka gabka a pozniej duuuzo oliwki na noc na brzuch, biodra, pupe i uda, rano znow nakladalam oliwke na brzuch i jeszcze raz czasem w dzien popudniu. Moja mama ma po 2 ciazach w rozstepach cale cialo od piersi po uda. Na jej brzuchu nie znajdzie sie gladkiego miejsca bez rozstapow, a tyla malo bo po 13-15kg. Ja mam jedynie z 5 malutkich na dole brzucha i troszke na dole plecow przy pupie
 
reklama
Ja mam krem na rozstępy perfecta mama i super nawilża skórę i nie pozostawia tłustej warstwy, mam też oliwkę z rosmana z serii babydream, ale używam jej (jak nie chce mi się smarować kremem) na mokro po kąpieli i potem się wycieram bo nie lubię tej tłustej warstwy po oliwce. Te dwie rzeczy stosuje naprzemiennie.

Teraz spojrzałam na opakowanie perfecty i mam to dokładnie http://www.aptekagemini.pl/dax-perfecta-mama-intensywny-preparat-przeciw-rozstepom-150ml.html
 
Ostatnia edycja:
ja też mam z rossmanna emulsję do ciałą dla ciężarnych i nią się smaruję, a w poprzedniej ciąży niczym specjalnym się nie smarowałam, ot zwykły balsam i rozstępów nie miałam, a przytyłam 20 kg. No ale tak jak mówi Aneta to raczej sprawa genów, moja mama też jest gładka i nie wie co to rozstępy.
 
AnetaNorwegia dobrze mówisz! ja używałam w poprzedniej ciąży drogich kremów na rozstępy(mustela,vichy) i za bardzo mi to nie pomogło (jedynie w opróżnieniu portfela;p), mam to w genach do tego doszła masa ciała i duże dziecko i rozstępy się pojawiły. Teraz używam BioOil i też fajny i wydajny jest kosztuje 36 zł w superpharm starcza na ok miesiąc. Wybielił mi bardzo te już istniejące tak że ich w zasadzie nie widać:)

Zwykła oliwka tez jest ok ale dla mnie za tłusta- ten bio oli bardzo szybko się wchłania i nie ma uczucia "tłustości".
 
witajcie... ja też się smarowałam w pierwszej ciązy i oliwką i specjalnymi kremami na rozstępy, masowałam gąbką brzuch kilka razy dziennie i nic mi nie pomogło, na szczęście szybko wyblakły i są prawie niewidoczne. uważam że nie ma to sensu, jak ktoś jest podatny na rozstępy to nic nie pomoże. pozdrawiam
 
kup to co będzie akurat w drogerii w promocyjnej cenie bo to nie ma wiekszego znaczenia. ja uzywałam:
oliwka w żelu J&J albo Penaten, Gerber, Pharmaceris, Perfecta Mama, Bielenda, Ziaja (dla mnei za gesta konsystencja) i niezbyt regularnie samrowalam sie - rozstepu nie mam zadnego; nawet zwyklym kremem mozesz sie smarowac bo to chodzi tylko zeby skora byla nawilzona i natluszczona a przez to bardziej elastyczna
 
reklama
Do góry