reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

Też mam ostatnio burzę mózgów związaną z fotelikiem, mój mały ma już ponad 9 kg, więc ledwo mieści się już w nosidełko, byłam raz w sklepie się własnie rozpytać jak i co ale sprzedawca potraktował mnie delikatnie mówiac jak idotkę. Pytał mi się czy wiem co to jest wkładka niemowlęca, a ja że ją już dawno wyjęłam i że się Anti i tak nie mieści, no i kilka razy powtórzył pytanie czy aby napewno wyjęłam tą wkładkę, bo kobiety zwykle nie wiedzą o co chodzi i krzyczą że się dziecko nie mieści. Stwierdził, że jak dziecku głowa nie wystaje to fotelik jest dobry :confused: No i jeszcze kilka niwybrednych uwag dodał, to ja mu "ładnie" podziękowałam za pomoc. Widzę, że małemu w tym nosidełku jest ewidentnie niewygodnie i chcę kupić taki, który się montuje jeszcze tyłem do kierunku jazdy, muszę się szybko na coś zdecydować, bo mały będzie codziennie podróżował
 
reklama
peemka-mnie wlasnie przyla mailem broszura na temat fotelikow (tez juz niedlugo bede musiala wymieniac).pisza w niej ze fotelik (taki do 9 kg) nalezy wymienic gdy :glowka wystaje poza fotelik lub gdy max.waga jest osiagnieta i dziecko potrafi samodzielnie siedziec.od 9 kg nalezy przetransortowac dziecko do siedzonka od 9-18kg
ja jeszcze sie nie orientowalam w tym jaki wybrac.do tej pory mialam maxi cosi ale zastanawiam sie czy nie wziac romera
rzucalam dzis okiem na foteliki.ja osobiscie jestem za przedzialami od 0-9 kg a potem 9-18 ze wzgledu na bezpieczenstwo.niestety kosztowne sa a na dodatek uzywanych sie nie zaleca jako ze nie znamy "historii" fotelika i to czy bral juz udzial w stluczce a ma to znaczenie dla bezpieczenstwa dziecka
 
Ostatnia edycja:
eijf no ja też chcę taki w odpowiednich przedziałach wagowych kupić, zastanawiam się nad maxi cosi a chico. Nad używanym nawet nie myślałam, bo to jednak strach trochę właśnie ze względu na możliwe uszkodzenia, nie widoczne na pierwszy rzut oka.
 
ewa81r dzięki bardzo za tego linka, chicko i tak brałam pod uwagę jako ostateczna ostateczność, rzeczywiście ten co perla załączyła jest bardzo ciekawy, poszperam jeszcze może coś ciekawego znajdę :-)
 
Ja mam niby po Emi taki 9-36 Deltim (na podkładce z niego jeździ) ale są teraz na pewno bezpieczniejsze więc kupię nowy od 9-36. Widziałyście cosik takiego?

SklepDziecka.com

B. dobre wyniki w testach.

Widzę że więcej jest fotelików z tą osłoną na brzuszek.
 
Ja mam niby po Emi taki 9-36 Deltim (na podkładce z niego jeździ) ale są teraz na pewno bezpieczniejsze więc kupię nowy od 9-36. Widziałyście cosik takiego?

SklepDziecka.com

B. dobre wyniki w testach.

Widzę że więcej jest fotelików z tą osłoną na brzuszek.

Tak, ja się na niego napaliłam :) Albo na Kiddy, oba świetnie wypadają w testach. Tylko podobno grubsze dzieci nie bardzo się mieszczą w tej osłonce, i rodzice narzekają, że dzieci nie mogą sobie nóżkami powierzgać... Z drugiej strony, oba mają 4 za komfort, więc chyba aż tak uciążliwe to nie jest? Tak czy siak, muszę poprzymierzać Radka i wtedy zdecyduję :)
 
reklama
zamierzam kupić na dniach kojec, ale... nie wiem, jaki ;) Siateczkowy -dziecko nie ma o co się uderzyć, ale siateczki się targają, ceratkowe ranty większość dzieciaków zaraz przegryza, nie mają regulowanej wysokości dna. Drewniane - o wiele bardziej mi się podobają, ale łatwo o guza w nich. Regulowane dno, szczebelki, do których można przywiesić zabawki. eh, sama nie wiem. Mój sąsiad pracuje w firmie berber, która robi kojce itp i może mi sprzedać znacznie taniej niż na allegro..
 
Do góry