reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

ja tam uwielbiam buty i mala juz wieele par na sobie miala.nie mam wrazenia ze jej mecze a czesto fajnie wygladaja w zestawie.takie jak kupilam te w paski mala miala tez na zime (identyczny model) i swietnie sie sprawdzily a do tego dodatkowo stopke grzaly:) no ale kazdy ubiera jak lubi i wiem ze dla niektorych buty u niemowlaka sa bez sensu.maja prawo tak myslec:))
Zobacz załącznik 319616

Wiesz, mi nie chodzi nawet o "podobanie się" - po prostu ortopedzi i fizjoterapeuci ostrzegają przed wczesnym wkładaniem butów, bo osłabiają mięśnie stóp i potem są problemy z płaskostopiem i koślawieniem :)
 
reklama
Przed wieloma rzeczami przestrzegaja (przed lezaczkami,krzeselkami itd itd).nie sadze ze malej grozi cos przez zalozenie butow na wyjscie z domu bo bawiac sie nie nosi.no ale jak mowilam jak ktos nie chce niech absolutnie nie zaklada.jedni preferuja spiochy,pajace i rajtuzy inni cos innego i ja sie do nich zaliczam
 
eijf wszystkie buciki przez Ciebie prezentowane nie są usztywniane i z tego co widzę raczej mięciutkie więc na pewno krzywdy stópką nie zrobią. Myślę że gorsze dla dzidziusia byłyby za małe skarpetki, rajstopki itd... Ja też mojej zakładam buciki :D

kropa a buciki do chodzenia muszą być usztywnione w kostce i na piętce - generalnie już zupełnie inne :)
 
eijf piękne te rzeczy,które pokazałaś:-)zazdroszczę, bo dziewczynki można tak ślicznie stroić, dla chłopców nie ma takiego wyboru. co do noszenia bucików (tego typu, które pokazywałaś),to ja nie uważam, żeby było to coś złego dla stopy dziecka- przecież póki dziecko nie chodzi, to takie miękkie, nieusztywniane buciki może jak najbardziej nosić i to z pewnością nie ma wpływu na późniejsze schorzenia stóp (owszem, być może jeśli dziecku, które chodzi lub uczy się chodzi założyłoby się takie miękkie buciki, to mógłby być problem-ale teraz-ja osobiście nie widzę przeciwwskazań;-))
 
ewcik-mnie tez sie tak wydaje:) szczegolnie ze butki zakladane sa na wyjscia a w domu bawi sie w skarpetkach czy na boso:)no ale oczywiscie kazdy ma prawo sam o tym decydowac.co do butow dla dziecka ktore juz stawia pierwsez kroki to zastanawia mnie czy trzeba kupowac jakies za kostke czy wystarcza usztywniane?
ubranka dla chlopca tez sa ladne ale rzeczywiscie przy dziewczynce wybor jest wiekszy bo zalozy i spodnie i getry i spodniczke czy sukienke.rowniez jesli chodzi o kolory czy wzory.wprawdzie istnieja dla starszych chlopakow rzeczy w kolorze rozowym czy z kwiatkami ale takiemu maluchowi raczej bym nie zaryzykowala kupna;)
 
eijf wszystkie buciki przez Ciebie prezentowane nie są usztywniane i z tego co widzę raczej mięciutkie więc na pewno krzywdy stópką nie zrobią. Myślę że gorsze dla dzidziusia byłyby za małe skarpetki, rajstopki itd... Ja też mojej zakładam buciki :D

kropa a buciki do chodzenia muszą być usztywnione w kostce i na piętce - generalnie już zupełnie inne :)

aguullka, no właśnie widziałam ostatnio wywiad z fizjoterapeutą który się wypowiadał, że buciki absolutnie nie muszą być za kostkę ani nie mogą być bardzo sztywne, bo wtedy mięśnie stopy układają się nienaturalnie i robią się wady... Że kupowanie butów usztywnianych w kostce to jeden z mitów uparcie powtarzany przez rodziców i niektórych lekarzy :( I może coś w tym jest, moja koleżanka swojej córce od małego takie buty usztywniane kupowała, nogi jej się pokoślawiły, płaskostopie się zaczyna robić i teraz małą w ortopedycznych chodzi...

eijf piękne te rzeczy,które pokazałaś:-)zazdroszczę, bo dziewczynki można tak ślicznie stroić, dla chłopców nie ma takiego wyboru. co do noszenia bucików (tego typu, które pokazywałaś),to ja nie uważam, żeby było to coś złego dla stopy dziecka- przecież póki dziecko nie chodzi, to takie miękkie, nieusztywniane buciki może jak najbardziej nosić i to z pewnością nie ma wpływu na późniejsze schorzenia stóp (owszem, być może jeśli dziecku, które chodzi lub uczy się chodzi założyłoby się takie miękkie buciki, to mógłby być problem-ale teraz-ja osobiście nie widzę przeciwwskazań;-))

Ewcik, chodzi o to, aby pracowały mięśnie stópki te po wewnętrznej stronie, a one będą pracowały tylko jeśli bosa stopa chodzi po różnych powierzchniach, Jeśli włożysz ją w but, nawet nie usztywniany, ale jednak ograniczający możliwość chociażby ruszania paluszkami, to to nie jest dla nóżki dobre. My zimą na spacerki zakładamy takie szmaciane, bo wiadomo, że musi być ciepło, ale tak poza tym to moje dziecko bose śmiga :)
 
potrzebuje pomocy


rozmiar bucika 16/17 to jaki to rozmiar na ile miesiecy

mam na oku piekne buciki aukcja sie zaraz konczy a facet zlal zapytanie - a musze je miec jesli beda dobre :)
 
sasanka-moja nosi 16/17 a stopke ma 11 cm prawiemoze 10,5.teraz kupilam 18 ale z mysla ze na wiosne.nie masz mozliwosci spytania by zmierzyl podeszwe?

kropa-dobrze wiedziec jesli chodzi o te usztywniane w kostce bo kiedys chcialam kupic kuzynce to zastrzegla ze maly tylko w takich ma smigac.no a co do bucikow na teraz to moja w domu przewaznie tez boso (bo nawet jak ma skarpety to je gubi) ku zgrozie mojej mamy bo "dziecku zimno" a buciki zakladamy na chwile jak gdzies idziemy wiec nic nie powinno sie stac a wyglada fajnie:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
mnie uświadomiła jedna mama, jak zaczęła się wgłębiać w temat bucików, że jak są oznaczone żółtą stopą to są dobre - sztywne tam gdzie trzeba i elastyczne
 
Do góry