reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo-Wyprawkowy:)

Własnie mi mama przypomniała, ze mam juz wanienke, która stoi 4 lata. Mama ja kupiła jak siostra miała pierwsze dziecko i czasami u Nas nocowała. Wiec stoi prawie nieuzywana. Rozmiaru nie znam w cm, ale na pewno jest mała. Mysle, ze wystarczy tym bardziej, ze potem jak dzidzius urosnie bedzie na siedzaca sie kapał.

marta jak mam zmierzyc ta wanienke w cm? Bo chce dokupic ten stelaz pod nia, i w sklepie pewnie beda pytac o rozmiar wanienki.

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że na całej długości - od początku do końca :)
 
reklama
Dzięki ale to są niestety same drogie materace... my planujemy kupić coś tańszego ... chyba zdecydujemy się na jakiś z Zoellner. Ta firma ma wybór i cenowy i materiałowy.

sluchajcie mam pytanko..... czy ktoras z was ma zamiar kupic badz juz wczesniej kupowala kosz sangenic na zuzyte pieluszki??? bo sie zastanawiam czy sa wydajne ..... i potrzebne
Takiego kosza nie kupuję bo to tylko dodatkowy koszt. Pieluszki będę wyrzucać codziennie do śmieci.
 
Ja w łązience kąpałam.
Na wanne kładłam przewijak, ale łazienka niemała i ciepła.
Wanienka na stelażu-krótko używałam, jak tylko młody zaczął siedzieć to wylądował w wannie z bratem. Są też takie fajne "krzesełka" do siedzenia w wannie.
Przeciwskazań (jeśli utrzymuje się odpowiednią higiene) oprócz bólu pleców nie znam.
A uważać trzeba zawsze.
A wiaderko to używane mam zamiar kupić. W dodatku spokojnie można je odsprzedać dalej.
Taniej wychodzi niż wanienka +stelaż a bez stelaża rady nie dam.

Z koszulami- ja z tych dużo biuściastych, może to od wzrostu zależy czy te "dzóry" się dobrze układają.
 
Co do wanienki ja będę kupować większą i maluszka też będę kąpać w pokoju ze względu na wygodę i temperaturę :-)
Moja łazienka jest duża ale wąska więc miałabymkłopot by ustawić wanienkę na stolażu i swobodnie się poruszać:-)
Ja zastanawiałam się ostatnio nad tym czy kupić wanienkę z wbudowanym siedziskiem czy nie?
Doświadczone mamusie co o tym sądzicie? Sprawdza się ten patent czy nie?
 
Co do wanienki ja będę kupować większą i maluszka też będę kąpać w pokoju ze względu na wygodę i temperaturę :-)
Moja łazienka jest duża ale wąska więc miałabymkłopot by ustawić wanienkę na stolażu i swobodnie się poruszać:-)
Ja zastanawiałam się ostatnio nad tym czy kupić wanienkę z wbudowanym siedziskiem czy nie?
Doświadczone mamusie co o tym sądzicie? Sprawdza się ten patent czy nie?

ja mam taką po synku i bardzo zadowolona z niej byłam-polecam!
Wanienka Fisher Price! Polecam (1110872496) - Aukcje internetowe Allegro
 
jeśli chodzi o krzesełka do wanny- tej już 'dorosłej" to ja nie polecam...
kupiłam przy córci i jak dla mnie okazało się jednym wielkiem niewypałem....
trzeba bardzo dużo wody nalać do wanny, no chyba że dziecko ma mieć tylko nogi zamoczone....
ciężko umyć dokładnie miejsca intymne ...
w sumie u mnie to wyglądało tak że mała najpierw była myta a później sadzana do krzesełka żeby mogła troszkę sie pochlustać..
będe je wystawiać na allegro...
 
Ja próbowałam kąpać malucha w pokoju ale jakoś mi nie wyszło bo wanienkę mogłam postawić tylko na łóżku a to raczej niestabilne i faktycznie wszystko mokre potem. Wydaje mi się że dużo zależy od warunków mieszkaniowych. Wanienkę miałam tą miejszą ze stelażem (stelaż rewelacja, nic nie musiałam się schylać i kąpiel to nie była męczarnia). Do pół roku w zupełności wystarczyła po długości, a potem to dzieciaczek na siedząco się kąpie. Później wkładałam wanienkę do wanny bo synek za mocno chlapał, a do dużej wanny bym musiała nalewać zbyt dużo wody.
Tak to wyglądało u nas :-)
 
reklama
widze, ze na tapecie wanienkowy problem:)wiecie, ze to byl moj pierwszy dylemat jak zaszlam w ciaze, gdzie my bedziemy stawiac wanienke?:)))
ja kupilam , taka jak ma Patii:)i ciesze sie, ze ktos ja poleca, bo kupowalam w ciemno!stelaze wszystkie mi sie wydaja niestabilne, ale moze ja jestem panikara...i bede ja stawiac na przewijaku, kupilam taki drewniany, otwarty ( posluzy pozniej jako regal na zabawki)i wtedy w pokoju..moglabym korzystac z lazienki, jest wystarczajaco dluga, ale wydaje mi sie , ze w pokoju lepiej, bo pozniej mamy wszystko pod reka...

co do "wiaderek" moi znajomi, ktorych synek urodzil sie w styczniu, sa tym zachwyceni...probowali pierwsze dni kapac w wanience i byl jeden wielki placz ( i oni, i dziecko), ale twierdza, ze to tez ich wina bo za bardzo sie bali i maly to wyczuwal...a w Tommy Tub czuje sie bezpieczniej...no coz?my stwierdzilismy, ze sprobujemy z wanienka, a jesli bede problemy bedziemy probowac dalej:)
 
Do góry