reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupowo-Wyprawkowy:)

U mnie z kolei Oliatum wypadło fatalnie a za to Emolium używam do dzisiaj...moja córka ma alergię skórną wierzcie mi bardzo trudno znaleść coś co jej przypasuje....
 
reklama
Dziewczyny przerażają mnie strasznie te wszystkie kosmetyki....mam wrażenie że nie ogarnę tego wszystkiego...
Saara czemu turystyczne łóżeczko nie może być dla maluszka?Moje obie kuzynki używały i zadowolone bardzo. Tylko takie podwieszane było, żeby się nie schylać za bardzo na początku.Włąśnie zaczęłąm się przymierzać do kupna i teraz nie wiem co zrobić
Wlasnie chodzi o to schylanie sie , bo czytalam , ze te podwieszane sa niestabilne i to nie jest dobre dla malego kregoslupa. Ale nie wiem ile w tym jest prawdy ja na razie mam mala kolyske a potem tez przejde na turystyczne z dobrym materacykiem.

hej, ja wlasnie wczoraj siedzialam na necie szukajac informacji na temat kosmetykow dla niemowlat, wiec to chyba tez przychodzi etapami:)
znalazlam nawet wypowiedzi nawiedzonej chemiczki, ze nie wolno uywac zadnych kosmetykow, tylko mleka matki!!!!ewentualnie oliwa z oliwek i jesli juz bardzo trzeba, to jakies mydelko!ale generalnie wystarczy ciepla woda, mleko matki i zwykle husteczki higieniczne, zadne nawilzane, bo to najgorsze swinstwo!!!!!!!chyba nie wezme sobie jej porad do serca:)
)
Wiesz tu w Niemczech tez zalecaja do wody dodac mleko matki. Powiem Ci tak jak mnie uczyla polozna do kapieli do wody nie wolno lac zadnych plynow tylko odrobine oliwki + odrobina mleka matki. Umyc cale dzieciatko w tej wodzie a pod koniec namydlic mydlem w kostce pupe pod paszkami i w pachwinach i splukac. Po wyjeciu dziecka z wody nasmarowac oliwka ale tylko szyjke, pod paszkami i w pachwinach i ewentualnie pupe sudokremem ( nie wolno smarowac calego ciala oliwka bo wysusza zatyka pory i skora nie moze oddychac). Oliwka najlepsza z miglalow, jesli jej nie ma to z Hippa.
Wszystkie kosmetyki jakie kupie to
oliwka HIPP, lub oliwka z migdalow
mydlo w kostce,
krem do pupy Bübchen, - to jest odpowiednik sudokremu
Chusteczki nawilzajace.

Naprawde taki maluch nie potrzebuje zadnych balsamow do ciala czy szamponow. Wierzcie mi , ze przez naduzywanie kosmetykow mozna dziecku uszkodzic delikatna skorke i to jest pozniej problem na dlugie lata. Bo jednak kosmetyki to produkt chemiczny i ma szkodliwe dzialanie na skore.
 
Ostatnia edycja:
Dzieki Saara:)czyli jednak cos w tym mleku jest:)ale Tobie jednak nie kazali tak ekstremalnie!!!!chyba tez kazda polozna ma inna szkole, a i kazda Mama z czasem odkrywa co najlepsze dla jej maluszka!
 
Witam Dziewczyny
Ja mam pytanko odnosnie wozka a w zasadzie wielkosci gondoli. Skoro nasze maluszki kochane urodza si ewe wrzesniu, potrzebny bedzie solidny "daszek" dla naszych pociech na ladnych kilka miesiecy. Z tego co zaobserwowalam do tej pory standrdowe gondloki maja dlugosc 75 cm, ja znalazlam taki wozek ktory ma gondole 79x39 i zastanawiam sie czy to bedzie wystarczajace, bo przeciez cala zima przed nami... Zastanawiam sie nad tym wozkiem Producent wózków i artykułów dziecięcych - TAKO - wózki dziecięce, wózki lalkowe, spacerowe...
 
Ja idac dzis za Waszymi opiniami kupilam:

- zel do mycia wloskow i ciala Nivea,
- mydelko bambino na wypadek, gdyby zel uczulal,
- oliwke Hipp,
- kremik do buzi Hipp,
- chusteczki nawilzajace Cleanic ( moja przyjaciolka bardzo je chwali ) i chusteczki Bambino,
- mleczko do ciala Nivea,
- nozyczki do pazurkow,
- termometr do ciala..

W przyszlym miesiacu ogarne pieluchy :-)
 
Onionku, no to już solidne zakupy :-)
Ja nadal na spokojnie, jedynie ciuszki i ta wanienka. Myślę, że lipiec -serpień to będzie szaleństwo zakupowe. Przeglądam już mebelki dziecięce, chcę ładną komodę pod kolor z łóżeczkiem, którego także wciąż nie mam. Może dlatego, że pokój dzidzi jeszcze nie pomalowany.
 
Onionku, no to już solidne zakupy :-)
Ja nadal na spokojnie, jedynie ciuszki i ta wanienka. Myślę, że lipiec -serpień to będzie szaleństwo zakupowe. Przeglądam już mebelki dziecięce, chcę ładną komodę pod kolor z łóżeczkiem, którego także wciąż nie mam. Może dlatego, że pokój dzidzi jeszcze nie pomalowany.

My juz komódki mamy - na przyszly miesiac zostawiam wlasnie lozeczko z posciela, noi najgorsze (w sensie najdrozsze) czyli wózek... :-)
 
reklama
u mnie tez jeszcze lozeczka brakuje, ale mam kolyske!tylko pytanie, czy w Polsce mozna kupic specjalne materace do kolysek?bo ja dostalam w komplecie, ale taki cienki i miekki mi sie wydaje...ale jak sprawdzalam w necie, w Irlandii tylko takie sa dostepne!troche mnie to martwi, bo mysle na poczatku ta kolyske wstawic do nas do sypialni, zeby miec synka "pod reka", a nie chcialabym zrobic krzywdy kiepskim materacem!llozeczko chce wstawic prosto do sypialni Dzidzi, zeby w dzien sobie tam spal i sie przyzwyczajal
mieszkanie wynajmuje i w drugiej sypialni, przeznaczonej dla dizdzi, mam komode, tylko za wysoka zeby polozyc na niej przewijak - wiec zastanawiam sie nad takim drewnianym przewijakiem na ksztalt regalu z otwartymi polkami nizej, co o tym myslicie?pozniej mozna wykorzystac na zabawki...chociaz chyba Gaja kiedys pokazywala, taki przewijak z wmontowana wanienka, tez fajne..tylko pozniej jedynie do sprzedania!bo co z tym zrobic...
 
Do góry