reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo-Wyprawkowy:)

Witam. Ja 4 lata temu zanim Ania się urodziła nakupiłam mnóstwo różnych kosmetyków a potem się okazało, że wiele z nich musiało sobie poczekać aż ona trochę podrośnie.
Na początku do kąpieli używałam płynu do mycia takiego, jakiego używali w szpitalu do mycia noworodków -Johnson's baby top-to-toe, po kąpieli była smarowana chyba to była zwykła gliceryna kupowana w aptece. Potem, jak miała problemy ze skórą to Oilatum i linomag. Dopiero jak już była większa, to zaczęliśmy używać oliwki do ciała, a płynu do kąpieli innego niż ten co pisałam dopiero chyba jak już zaczęła się kąpać w normalnej wannie. Ten z Nivei jest dobry. Do pupy u Ani sprawdził sie też ten z nivei do buzi na chłone, wietrzne i ssłoneczne dni też z nivei, zresztą do dziś go używam.

Wózek Tako Warior ma faktyczne większą tzn. dłuższą gondolę, oglądałam go w sklepie.
 
reklama
Kurcze dziewczyny, fajnie ze juz macie swoje typy na wózki..ja juz sama nie wiem, mam straszny dylemat, bo te co z rozsadku powinnam kupic (duze gondole bo przecie zima) to mi sie strasznie nie podobaja a te które sa ok z wygladu to znowu malutkie gondole...ach chyba wózek bedzie kupiony na ostatnia chwile i do tego nie bede zadowolona
 
my to nadal tylko ubranka mamy ale spoto mi skapnie po rodzinie, uranka, wózek, mata edukacyjna, fotelik samochodowy po siostrze rodzonej, a wczoraj bylismy u kuzynki i jeszcze wpadł nam leżaczek-bujaczek fisher-pricea
http://allegro.pl/item1077906650_fisher_price_lezaczek_bujaczek_t4145_kurier.html

i mowiła ze jeszcze laktator pożyczy(ręczny Avent), bo nie wiem czy w ogóle mi bedzie potrzebny, mąż sie smieje ze jeszcze troche po ludziach pochodzimy to w ogóle nic nie bedziemy musieli kupowac. a ja choc raz sie ciesze, że jestem namłodsza w rodzinie :)
 
Ostatnia edycja:
A ja słyszałam,że w pierwszych miesiącach do przemywania pupy lepiej używać mydła i wody a nie samych chusteczek, tych tylko w podróży, u lekarza i itp.co o tym sądzicie?
Szaleństwo zakupowe zaczynam od lipca, mój mąż już łapie się za portfel...;-)
 
moj pediatra ,mowila ze wpierwszych dniach mozna myc husteczkami tylko zeby byly bezzapachowe i nie perfumowane bo te bardzo czesto uczulaja i ja tylko chysteczek uzywalam z synkiem no chyba ze byla wielkaaaaaaa kupka :-D
 
Ja z racji ze jestem totalnie zielona w sprawach zakupowych mam tylko kilka ubranek...

co do wozka mam na oku 2 typy..
MATRIX-super nowośc !Extra gratisy! Nowe kolory! (1076842406) - Aukcje internetowe Allegro
Wózek TAKO JUMPER X 3 w 1 + FOTELIK +ŚPIWÓR+KUR (1064304191) - Aukcje internetowe Allegro
i kolory seledynowe oczywiscie. Moj E zgadza sie na cene max do 1500zl ale ja nie chcialabym tyle wydac na sam wozek bo zawrotu glowy mozna dostac;/

co do lozeczka ciagle mysle o turystycznym
KOJEC ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE BabyOno POZYTYWKA (1064729141) - Aukcje internetowe Allegro
 
malgos83 Dużo sie naoglądałam tym ofert tako jumper x na allegro i mają naprawdę dobre oferty
onionek- opinie słyszałam dobre o x-landerach osobiście nie miałam okazji przekonać sie co do prowadzenia

 
reklama
onionku ja mam x-landera i wcześniej opisywałam wady i zalety ale mogę ci napisać jeszcze raz ;-)
wydaje mi się że ten tako jamper x jest bardzo podobny do x-landera i jest trochę tańszy ale nie prowadziłam.
A x-lander no cóż wózeczek jak dla mnie super, mam go już 2 lata i teraz też nie kupię innego, w gondolce mój synuś jeździł do stycznia, miał wtedy 7 m-cy i nie zaobserwowałam żeby było mu ciasno. Poprostu chciałam już coś innego i przeżuciłam się na spacerówkę a i synuś zadowolony bo w końcu mógł sobie coś pooglądać:-) Spacerówka ma super śpiworek który ochrania buźkę przed wiatrem także i zimą mu nie było zimno.
Jest dość ciężki także ja wypinałam samą gondolę i wnosiłam synka na 2 piętro i dałam radę. Jest dość duży więc trzeba zobaczyć czy zmieści się do bagażnika ale ma wyjmowane wszystkie kółka więc raczej nie powinno być problemu.
Pytaj co chcesz się dowiedzieć o tym wózeczku.
 
Do góry