reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupowo-Wyprawkowy:)

Mycha to jest tak, że jedno dziecko sięnauczy a drugie nie. Znam wiele dzieci, które nie potrafiły juzdobrze złapać piersi i ciagle były karmione przez osłonkę. Tutaj nie ma po prostu reguły. Ja piszę to co mi mówiono na rozmowach z doradcami laktacyjnymi w Hiszpanii:tak::tak:
Ja też przeszłam zapalenie piersi, grzybka i ropę z krwia..fakt nieprzyjemne to bardzo mało powiedziane:-:)dry:potem nawet jak już pierś była wylecozna to i tak miałam okropny ból przy snapływaniu pokarmu. robili mi usg i nic nie wyszło. a skoro nikt nie potrafił mi pomóc to odstawiłam małego bo miałam serdecznie dość cierpienia.

A co do płaskich sutków to często jest tak, że dziecko ysysa je na zewnatrz i nie ma problemów:tak: A bobas jak ssie to nie łapie samego sutka tylko razem z brodawką i czasem jeszcze wiecej;-)
W pierwszych dnaich trzeba małemu pomóc złapać cyca, bo po pierwsze często jest tak, że pierś jest przepełniona i twarda, a do tego samo nie umie chwycić piersi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Małgoś a spytaj się lekarza albo położnej o takie nakładki modelujące sutki(nie wiem jak to się fachowo nazywa) ja też mam ten problem, że sutki mi gdzieś wsiąkły(wcześniej miałam ale zniknęły:szok: teraz właśnie za 2tygodnie jestem umówiona z położną i chcę się jej spytać co i jak!! ) i przy poprzednim porodzie karmienie to makabra..młoda po pierwsze nie miała za co chwycić po drugie nie miałam pokarmu!! Dziewczynki ja wam radzę nie wybierajcie się na porodówkę bez osłonek silikonowych i maści Bepanten!!!!! To nie jest jakiś wielki koszt a ulga nie do opisania!!Ja miałm tak poranione piersi, że szok!!! Przez osłonki młoda ładnie ciągnęła ale mi nic nie leciało i ona się tylko wkurzała!!!

Popieram!!!!!!! Dokładnie tej samej maści używałam... jest bezpieczna dla dziecka noi przynosi przeogromną ulgę!!
 
Dotarł nasz wózek

 

Załączniki

  • 1058881227.jpg
    1058881227.jpg
    22 KB · Wyświetleń: 56
  • 1058881227_6.jpg
    1058881227_6.jpg
    28,8 KB · Wyświetleń: 62
  • 1058881227_3.jpg
    1058881227_3.jpg
    20 KB · Wyświetleń: 55
  • 1058881227_4.jpg
    1058881227_4.jpg
    25,6 KB · Wyświetleń: 62
wstretnamalpo-tak ta masc rewelacja,choc fakt ze wlasne mleko tez naprawde pomaga

kerna-ja tez mialam zapalenie ale juz w domu po tyg chyba od porodu,no bol masakryczny(goraczka,dreszcze,bol miesni itd) tyle ze jak mi przeszlo to pozniej bylo ok-tzn samo nie przeszlo bylam u lekarza.

Jesli moge cos radzic mamusie pierworodki-jesli bedziecie karmic piersia,uwazajcie bardzo na piersi tzn pilnujcie zeby ich nie zawiac ,sa wtedy bardzo delikatne i wrazliwe i wystarczy lekko byc zgrzanym i wyciagnac gdzies cyca i mozna se je zalatwic.
 
reklama
Do góry