reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo-wykrawkowe cudności

reklama
Mi fizjoterapeuts odradzał wszystkie nosiła bo dziecko w nich wisi a zwłaszcza takie co główki nie trzyma
Ja chustę w 3 minuty wiązałam żadna filozofia tylko trzeba znaleźć swoje ulubione wiązanie
 
Zamowilam sobie u taty żeby mi podjechał kupić i właśnie mi przywiozl :).
Na bal dla Marcysi :)
 

Załączniki

  • 1424949539034.jpg
    1424949539034.jpg
    18,7 KB · Wyświetleń: 55
Marela ja bede miala pierwsze dlatego obejde sie raczej bez chusty ;-)
co do koszul to do porodu napewno skorzystam ze szpitalnej bo po co mam brudzic ewentualnie swoje. a juz na po porodzie kupilam sobie dwie, mysle ze starczy

Dygotka fajna ta bryka ;-)

wlasnie ja raczej tez na necie patrze na staniki bo u mnie niestety brak jakiegos wyboru, za mala miejscowosc :/ kiedys niby mozna bylo gdzies dostac a teraz nic nie widac... tylko zastanawiam sie jak tu dobrac rozmiar przez internet zeby napewno byl dobry no i wlasnie czy musi byc usztywniany zeby w miare trzymal biust, nie mam az takiego duzego, ale jestem przyzwyczajona do sztywnych stanikow i ciezko mi sobie wyobrazic zeby przy karmieniu chodzic w jakichs typowo szmacianych bo bede sie glupio czula a chyba chodzi tez o to zeby i mi bylo wygodnie w tym czasie.
 
Myla ale bedzie baletnica:happy2:

Aga ostatnio w watku dziewczyny mowily o stanikach i ze polozne odradzaly te do karmienia bo zatykaja gruczoly czy cos, i ze lepiej stanik sportowy.
 
Dziewczyny stanik do karmienia,dobrze dobrany moze być. I dobrze biust trzyma. Ja jutro do brafitterki sie wybieram.

A co do nosidełko - ja tez nieprzekonana dlatego mam hustokolekcje
 
Renatka obecnie sie odchodzi od nosidel-wisiadel tego typu. Lekarze i fizjoterapeuci polecają nosidła ergonomiczne, takie w których dziecko ma szeroko rozstawione nóżki i jest miękkie takze dopasowuje sie do maluszka. Takim zwykłym wisiadelkiem mozna dziecku krzywdę zrobic...
a ja się nie znam :p mówię tylko co koleżanka mówiła,
ja wiem, czy wisiadło ??
w każdym razie potrzebuję je tylko na rano na 10 min żeby Majkę zaprowadzić do przedszkola.
Potem małego przekładam w wózek i o 16.00 Majkę odbieram z małym w wózku, na spokojnie.
Tylko rano coś czuję, że nie będzie mi się chciało wózka wyprowadzać na 8 rano, więc szybko w nosidło, na max. 10 minut (mamy 60 m do przedszkola).
Więc może nic mu nie będzie :p

Czy ja wiem, czy takie niewygodne ?
https://www.youtube.com/watch?v=irVVQrvNWZQ&showinfo=0
wydaje mi się, że źle temu dziecku w tym nosidle nie jest ;)


Doli, od 3 miesiąca podobno polecają, ale niektóre są chyba od urodzenia, a inne od 3,5 kg... więc zależy, jakie kupisz...

Chusta nie dla mnie, byłam na takim niby szkoleniu dla przyszłych mam i na wykładzie z chustonoszenia babka wiązała, i wiązała, i wiązała .... i końca nie było widać :/ a dajcie spokój, to nie dla mnie ! :/

Aaaale szafki znalazłam bombowe:

PINIO Piękna Szafa 2-Drzwiowa Z Dostawką MARSYLIA (5119630795) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
PINIO Piękna Szafa 1-Drzwiowa Z Dostawką MARSYLIA (5119630816) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ceny też mają bombowe :/
 
Ostatnia edycja:
reklama
z nosidłami jest tak, że trzeba wybrac takie, które odpowiednio podtrzymuje stawy biodrowe. Mi to ostatnio bardzo ładnie wytłumaczono, żbym wyobraziła siebie siedzenie na krzesełku albo wiszenie na stringach:) chodzi o to żeby ta częśc pod pupą maluszka miedzy nogami była szeroka i wtedy one tak nie dyndają i nie psują stawów. nosidło4.jpg
Renatka to z youtube wydaje się ok:)
Tutaj krótki tekst który wszystko wyjaśnia:
Dobre nosidła, złe wisiadła i nieświadomi rodzice! | piwnooka
 

Załączniki

  • nosidło4.jpg
    nosidło4.jpg
    43,6 KB · Wyświetleń: 85
Do góry