reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupki dla Mamy i dzidzi :)

Uhuhuhu wiecie co, gdyby Bejbis mial spac ze mna, to M wylatuje na kanape...on sie tak rozwala, ze cos okropnego..no zobaczymy, wyjdzie w praniu.
A chlop niech lata jak czegos zabraknie, pech. Ma pokazane, co kupowac, i wiem, ze dla niego to bedzie frajda. Ale tak jak kazda ciaza inna - tak kazdy chlop inny.
Na Allegro nacielam sie raz i w dodatku niewiele moge zrobic. Koles zawiesil konto od razu po przeaniu przeze mnie kasy, aukcja przeniesiona do archiwum, wiec brak mozliwosci wystawienia komentarza. A o 30 zl nie bede ruszac Policji.
Mnie wczoraj przyszly majty wielorazowe, te jednorazowki sa z lekka masakrycznie nieelastyczne, jak mam sie trzasc, czy mi cos bokiem nie wypada, to dziekuje bardzo. Poza tym dotarly tez pieluchoceratki, jak sie skoncza imprezy rodzinne to w koncu bede mogla poprac i pieluchy flanela i tetra, i te podklady.
 
reklama
jesli chodzi o pampersy to ja slyszalam, ze na poczatek powinno wystarczyc okolo 5 paczek tych z 1, a pozniej dzidzia juz sie miesci w 2;-)
ostatnio natknelam sie na pampersy dla dziewczynek i dla chlopcow:szok: nawet niewiedzialam, ze cos takiego istnieje:zawstydzona/y:

Tych 1 Pamprsów nie ma co za dużo kupować, bo szybko dzidzia mieści się w 2, zwłaszcza jak będziecie mieć duże dziecko. 2 są chyba już od 3 kilogramów, więc właściwie można od razu ich używać, bo przeciętny noworodek ma ponad 3 kg.
Ja chyba miałam tylko 2 paczki tych 1.
Ja nie kupowałam strasznie dużo na zapas. Mój M przez pierwsze dwa tygodnie był z nami i często latał na zakupy. Mimo, że nie przepada za zakupami z wszystkim sobie poradził. Nawet fotelik sam. wybrał i kupił sam. Fajny.

Krwawiłam i większośc mocno 8 tyg. więc podpasek to tony.I majtek jednorazowych sporo.Rana też się goi jakiś czas,więc tantum rosa na pewno więcej niż paczka.

U mnie było dokładnie tak samo. Tych wkładów poporodowych i majtek jednorazowych używałam jeszcze jakiś czas po powrocie do domu, nie tylko w szpitalu. Nie musiałam ciągle prać majtek.
 
Kupię pościel na zimę, mam nadzieję, ze do tego czasu troszeczkę się odbijemy, bo kupując wszystko naraz szarpie po kieszeni, a węża już dawno ubiło ;-)

W ostatniej paczuszce dotarły do mnie siatkowe majteczki poporodowe (połozna mówi, że sa najlepsze, bo przewiewne), tetrowe pieluchy sztuk 20, rożek z wkładem kokosowym wyjmowanym, jesli się nie sprawdzi, poscielka do wózka, kocyk polarowy i ręczniczek kąpielowy z myjką (choć i tak mam zamiar myś ręką, ale była gratis), od timur00. Jeśli chodzi o te rzeczy, to są ok, choć po komentarzach patrząc, sprzedaje on jakies badziewne zabawki. Czekam na paczkę od Myszka-Sklep, w której mam trochę więcej rzeczy... :baffled:
 
A ja nie kupuje dużego zapasu pieluch i chusteczek dla dzidzi, bo wole najpierw sprawdzic jak bedzie reagowac na dany produkt. M bedzie robił zakupy w razie czego i tyle, przeciez to nie takie straszne. Dla siebie tylko mam spory zapas podkładów poporodowych i 10szt majtek.

No i pytanie do Was bo mam dylemat dotyczacy fotelika samochodowego. Zastanawiam sie nad dwoma modelami z bazą, bo tak mi sie wygodniej wydaje. Który byście wybrały i nie pytam o kolor tylko tak ogólnie??? Cenę mają podobną i takie same oceny w testach bezpieczenstwa.

Graco Logico S:
545458830


Chicco Autofix Plus:
auto%20fix%20fuego.jpg
 
Margaret - ja bym wybrała ten, który dłużej posłuży dzidzi, wydaje mi się, ze to pomarańczowy by był, ale pewności nie mam, bo nie znam danych technicznych :-p
A powiedzcie mi jeszcze, jak się te foteliki bobasowe umieszcza w aucie? Tak się stawia poprostu, pasami zapina czy co? Nie mam tego patentu w aucie a i tak nie wiem, na czym on polega(isofix się chyba nazywa).
 
skunkanka to niezle ci sie tam dzieje z ta aukcja. co do mojego to w zyciu go nie wywale z wyra, to nasza dzielnica, dzidziol idzie do siebie do pokoju po to go ma. bede walczyc o to aby nie przeniusl sie do nas do luzka
 
hejka dziewczynki!!!

A my wczoraj z mężem na walentynki kupiliśmy parę rzeczy dzidziusiowych i między innymi łóżeczko takie malutkie 40x90 , które będzie na kółkach ( ale jeszcze muszę dokupić).

Kupiliśmy też od razu pościel i kocyk, co prawda to wszystko do wymiany bo nie pasuje. Mówię Wam jak się wściekłam w domu jak posprawdzałam co ta babka nam wcisnęła....:crazy:. nawet nie nam tylko mojemu M., któremu dałam wolną rękę w wyborze pościeli. Oj nigdy więcej ........... :baffled:

No więc wklejam łóżeczko ale bez niczego.......... :sorry2:
 

Załączniki

  • CIMG0563.jpg
    CIMG0563.jpg
    21,3 KB · Wyświetleń: 49
Hej,Margaret ja kupiłam ten graco.Bazę przypina się pasami.A bez bazy za każdym razem pasami przypina się fotelik.Oczywiście tyłem do kierunku jazdy.
Kamile,ja przy M właśnie wybierałam jak największy z myślą,że dłużej posłuży.Nijak się to ma do rzeczywistości,bo mając 9-10 miesięcy absolutnie nie chciał jeździć w takiej leżącej pozycji i zmieniliśmy.A mam chudziaka i wagowo to on się nadal kwalifikuje do fotelika dla niemowlaków (bo są 0-13 kg,a on 12,5waży):rofl2::-p:sorry2:
Ja pewnie wszystkie dzieci będę do łóżka wpuszczać,byle by mieć spokój i spać dalej.A chłopa wyganiać nie będę,tylko szturchać po karmieniu,żeby odbijał,a ja będę spać dalej:-p
Aha,fajne łóżeczko.
 
https://www.babyboom.pl/forum/polecam-odradzam-f77/rzeczy-kupione-niepotrzebnie-5004/
Warto to przejżeć i zweryfikować listy zakupów. Ja np. zrezygnowałam z pościeli - zaoszczędzę jakieć 100 zł :-)

Dzięki za przypomnienie wątku. Wchodziłam tam dawno temu a tu widzę są nowe wypowiedzi... na pewno warto poczytać... od razu nasuwa mi się jedna rzecz czyli termometr do kąpieli który był odradzany jako zbędny. Jak to ładnie położna zauważyła na zajęciach z kąpieli takie maleńkie dziecko nam nie powie że woda jest zbyt gorąca więc lepiej już te 6 zł wydać dla bezpieczeństwa dziecka...
 
reklama
Do góry