reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupki dla Mamy i dzidzi :)

Ma-Dunia ja kupilam na razie jedna paczke, Huggies, ale zastanawiam sie, czy nie kupic po jednej paczce innych firm i zobaczyc, jak sie sprawdza. Natomiast co do chusteczek - kupilam Bambino, dwa dwupaki, nawet jesli nie dla Bejbisa, bo zobaczymy, jak zareaguje na nie, to ja nimi twarz myje:zawstydzona/y:

Tantum rosa i tak mam na stanie...;-)
 
reklama
Ja też mam 2 paczki Pampers New Born 1, tylko że większe paczki w jednej 43szt. Kupiłam w Rossmanie za 20.99. Przy noworodku ponoć zmienia się co 2-3 godziny pieluszkę, ciekawe czy to prawda?:confused:
 
Dotarł mnie zamówiony wózek. Strasznie się cieszę i nie mogę oczu nacieszyć. :-)

Jest dokładnie taki jak chciałam, prowadzi się lekko jedną ręką, ma duże piankowe koła, duży kosz na zakupy, regulowaną rączkę, przekładane siedzisko. Materiały też super: na zewnątrz mocny i przewiewny, a od środka bawełna. :tak:

Muszę jednak cały wózek wyprać, tapicerka ma nieprzyjemny zapach. :dry:
W związku z tym mam pytanie do doświadczonych Mam: wyprać w tym samym proszku co ciuszki? Czy do płukania dodać płyn? No i czy z wirowaniem czy bez?

Nie dostałam jeszcze adapterów do fotelika Maxi Cosi i nie wypróbowałam jescze opcji stelaż + fotelik. :-(

Wózeczek super, a co do prania to sprawdziła bym czy proszek (płyn do prania) nadaje się do materiałów impregnowanych... może coś przy instrukcji wózka będzie, tak żeby Ci później wszystko nie namiękało przy najmniejszym deszczu...

Dzisiaj bylam na małych zakupkach i kupiłam sobie koszulę nocną z guziczkami, 2 saszetki Tantum Rosa i gaziki do pępuszka. Fioletu 1% niestety nie było, w poniedziałek ma już być.

A mi mówili o 2% fiolecie
 
Ja kupiłam po jednej paczce Pampers Newborn1 43szt i Bella Happy1 zwycieciem na pepek 42szt. Myślę, że na początek wystarczy, zobaczymy które sie lepiej sprawdzą i potem dokupimy. Mam też po jednej paczce z wiekszego rozmiaru 3-6kg Pampers i Happy :) Będziemy testowac.
Ja gdzies wyczytałam że potrzeba około 8szt pieluch na dobe.
 
ja mam narazie huggisy po jednej paczce 1 i 2 i jeszcze Pampersy kupie też po jednej paczce i zobacze które lepsze, znajoma używała Happy to jej sie mała odpażyła, a wszytskie kosmetyki i chusteczki mam z Nivea z tego co wiem najmniej uczulają:confused: sie okaże
 
Hmm,karmione piersią dziecko to potrafi w pierwszych dniach w porywach i co 15,30 minut strzelić kupsko:-D
Jakoś mi świta,że na początku to taka paczka na 2-3 dni wystarczała.
 
A ja odkupiłam od koleżanki pampersy pampersa new baby 3-6 kg 94 sztuki za 40 zł (ostatnio widziałam w tesco za 42 zł) i stwierdziłam, że nie będę kupować na zapas, bo potem by mi zostały tak jak tej moje koleżance, a nie miałabym śmiałości pytać czy ktoś ode mnie nie odkupi, a tak to na bieżąco będę widziała, czy trzeba już większe, a i w ogóle to nie miałabym gdzie trzymać takiego zapasu
 
Hmm,karmione piersią dziecko to potrafi w pierwszych dniach w porywach i co 15,30 minut strzelić kupsko:-D
Jakoś mi świta,że na początku to taka paczka na 2-3 dni wystarczała.
Pamietam, moja chrzesnica tak miala...jazda byla, bo strasznie sie napocilam, zeby ja umyc z tej zieleni i juz-juz mialam zakladac pampersa, a ta srrrru! zielenina przez cala lazienke..... dobrze ze mieli cale sciany w kafelkach:baffled:
 
reklama
Do góry