reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

haha, ja na porodówce jak gejsza chodziłam.. nie tylko ja zresztą :-) podkłąd trzyma się udami :cool2: majtek się nie zakłąda, bo one utrudniają wietrzenie rany. jak jesteś bez majtek, to za każdym razem jak się kładziesz, możesz bez przygpotowania się wietrzyć :-p Po moim pietrwszym porodzie polożna chodziła i sprawdzała, czy każda na pewno bez majtek...

dobrze u mnie na liscie co wziasc do szpitala polozna mowila o jednorazowych majtkach ... to chyba u mnie mozna :p
 
reklama
My tez wszystko sami....mysle, ze pl czesto jest tak, ze dostajesz cos od kolezanek po dzieciach czy od rodziny itp...ale plusem tu jest wlasnie to, ze czasem sa fajne promocje albo mozna czasem duzo kupic wlasnie na carbootah...duzo ciuszkow tak kupilam i troche innych rzeczy...

My tez wszystko sami kupujemy, troszke dostalam juz prezentow jak odchodzilam z pracy, to od kolegow z teamu to od kolezanek, zawsze ktos mi cos przyniesie, wiec sie po malu zbiera. A dzis zrobilam zakup miesiaca:) W charity shopie z meblami (gdzie szukalam kosza na pranie) kupilam przez przypadek moses basket za £4.00, taki sliczny, wyglada jak nieuzywany, tylko srubki oddzielnie i musze po wypraniu ten kapturek przyczepic:) No i bez stojaczka, dlatego moze taka niska cena. Zarzekalam sie ze nie bede tego kupowac, ale jak za taka cene to szkoda bylo nie wziac:)
 
Iza widze ze temat bokserek został wyjaśniony jak mnie nie było:-D własnie o takie obcisłe damskie bokserki mi chodziło:rofl2: luźnych męskich używam tylko czasami do biegania po domu :-)

Pianistka fajna cena za koszyk...a na czym bedziesz go stawiac jak nie ma podstawki?
 
co do rozmów o rzeczach przydatnych i nieprzydatnych....
wkleją stronkę :
https://www.babyboom.pl/forum/polecam-odradzam-f77/rzeczy-kupione-niepotrzebnie-5004/


A mnie sie podoba ten watek ktory przytoczylas, choc nie zdaze calego przeczytac, ale kilka stronek przejrzalam i sa rzeczy, ktore przejawiaja sie wspolnie w wiekszosci, a ktorych jeszcze nie kupilam:) Wiadomo, co do buteleczek i laktatorow, moga sie przydac, moga nie przydac, bo nie wiemy ile pokarmu bedziemy mialy, ile bedziemy czasu karmic i jak.
Ale ja np. wlasnie sie upewnilam co do nosidelka, ktore mialam kupic, a tak poczekac moze na letni sezon, bo rzeczywiscie zima gdzie ja bede dzieciatko w nim nosic? A pozniej mozna zawsze kupic.
Tak samo posciel, tutaj w UK sie uzywa przescieradelka do lozeczka i albo sleeping bag albo kocykow, przynajmniej przez pierwsze kilka m-cy, chyba wiec nie bede kupowac tych zestawow poscieli z koldra, poduszka i poszewkami, moze jak dziecko bedzie starsze to dokupie.

Jedyne co mnie nurtuje to baldachim do lozeczka, bo mi sie marzy choc go nie potrzebuje, chcialabym taki zwykly, bialy, cienki jak firanka, jak z tiulu, zeby powietrza nie blokowal. Jak ktoras z was ma namiary na cienkie baldachimy, to poprosze o linki.

Po przeczytaniu tego nie bede tez kupowac gruszki do noska i dokupowac dodatkowych pieluch, bo jesli mam ich uzywac tylko do ulewania i kapieli, to nie potrzebuje ich 30:)
 
Pianistka fajna cena za koszyk...a na czym bedziesz go stawiac jak nie ma podstawki?[/QUOTE]

Hehe, tez sie zastanawiam:) Prawdopodobnie dokupie jakis stojaczek za kolejne 4 funciaki w inny charity shopie:) Nie planowalam zakupu koszyczka, bo u nas w pokoju od razu bedzie lozeczko i wolalabym dzidzie od razu do niego przyzwyczaic, a koszyczek bedzie w drugim pokoju albo salonie, jakbym chciala miec oko na dzidzie, bo go mozna latwo przeniesc, chociazby jak bede wietrzyc pokoj zima. Za ta cene szkoda mi bylo nie wziac, bo to naprawde grosze:) Ale cos sie wykombinuje jeszcze:)
 
Jejku, czytam was i juz sama nic nie rozumiem... to co w koncu uzywa sie po porodzie? Ja myslalam ze podpaski duze i majtki normalne, a tu wychodza podklady i majtki jednorazowe.
Dziewczyny z UK, co jest u nas wymagane do szpitala? Jesli kupujecie jakies wklady itp. to jakie i gdzie? I co z tymi gaciami jednorazowymi?
Bylabym wdzieczna jakby ktos to jakos strescil w calosc:)

A moje drugie pytanie do dziewczyn z UK: w jakim proszku pierzecie te wszystkie rzeczy? Bo ja chce w przyszlym tyg. zaczac prac i nie wiem czy moze byc jakikolwiek proszek non-bio czy jakis specjalny jest dla niemowlat i plyn?

Z gory sorki jesli powielam ktorys temat, ale ciezko na tym watku sie odnalezc, tyle tu postow i tyle dyskusji:) hehe
 
ja z IE ;-) ale będę używać własnie persil non bio ale ten dla mniejszych dzieci bo na jednym opakowaniu jest niemowlak, a na innym non bio jest już dziecko na rowerku więc ten pierwszy i do tego kupuję płyn do płukania z comforta ten biały dla dzieci...

do szpitala mam wkłady poporodowe zwykłe takie w bezbarwnym opakowaniu a one są z jakiegoś zielonego materiału zrobione
 
Ostatnia edycja:
A moje drugie pytanie do dziewczyn z UK: w jakim proszku pierzecie te wszystkie rzeczy? Bo ja chce w przyszlym tyg. zaczac prac i nie wiem czy moze byc jakikolwiek proszek non-bio czy jakis specjalny jest dla niemowlat i plyn?

Z gory sorki jesli powielam ktorys temat, ale ciezko na tym watku sie odnalezc, tyle tu postow i tyle dyskusji:) hehe

Co do majtasow to mozesz miec bawelniane zwykle lub jednorazowe siateczkowe, tutaj poleca sie siateczkowe dlatego ze jak sie wybrudza to nie bedzie szkoda ich wyzrzucic... ale jak masz stare majki bawelniane ktorych ci nie jest szkoda to tez moga byc... ja osobiscie jak przymierzylam te siateczkowe w domu to nie wytrzymalam w nich dluzej niz minute :no: nie wiem czy bede ich uzywac po porodzie.
A podpachy poporodowe kupisz w tesco, bootsie i innych takich sklepach, zreguly sa na dziale dzieciecym.
Nie wiem jak tu jest z "wietrzeniem" no ale jak sie wychodzi do domu po kilku godzinach to mysle ze poprostu w domu i tak bedziesz uzywac tego w czym ci najwygodniej.


a co do proszku to ja tak jak Kam narazie wypralam wszystko w persilu i plukalam w comforcie chyba tez. Fairy jest bardzo dobry podobno ale dla mnie byl trochu za drogi wiec jezeli persil bedzie ok to zostane przy nim bo pranie tez slicznie po nim pachnie. ;-)


a ja dziewczyny zakupilam wkoncu nianie. wiem ze ktos dzis czy wczoraj o tym pisal ale z moja pamiecia ostatnio kiepsko. zobaczymy jak sie sprawdzi :)
 

Załączniki

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    18,8 KB · Wyświetleń: 19
Witam Serdecznie przyszłe Mamy,
jestem Styczniówką 2009:)i mam Wam do zaoferowania śliczny kombinezon na Wasze pociechy, cena niewygórowana, bardzo praktyczny i właściwie jak nowy, używałam go od stycznia do konca zimy ale sporadycznie :)
JEST DOŚC DUŻY WIĘC MOŻE SŁUŻYĆ RÓWNIEŻ WIĘKSZYM dZIECIACZKOM:)

GORĄCO POLECAM!!!
Śliczny różowy kombinezon C&A 68cm (759145045) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Do góry