reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

Kikolek - kupujesz jednak podwójny wózek??
kupuję. Wlaściwie od poczatku byłam nastawiona, ze musze kupic. Ja nie mam samochodu, na ulicy non-stop błoto po kolana, do centrum daleko - nie mam wyjścia, Kuba w zimę nie da rady. Choć pewnie niestety na wiosnę najdalej lato już z niego nie będziemy korzystać no ale nie zamknę się przecież na pól roku z dzieciakami w domu.
 
reklama
Ja bym wzięła 62 :tak: Dla mojego Maleństwa kupiłam taki 0-3 m-ce tj do 6kg bodajże więc wydaje mi się że to podobnie

No właśnie w sumie kombinezon bę dzie potrzebny przez 3 miesiące-grudzien, styczeń, luty. To chyba rozmiar 62 wystarczy.

Ja też już kupiłam kombinezon na 62cm. Mam jeszcze kurteczkę na 68cm i myślę, że zimę obejdziemy :-D

To ja też kupię 62.

Oj nie wiem z tym kombinezonem. Ja mam na 62 i jest dosyć mały, a wiadomo ze taki noworodek to musi miec kilka warstw ubran pod spodem, no i ciezko go ubrac w taki kombinezon (w sensie wygiąć rączki itp.). Jakbym miała kupować to bym chyba sie zdecydowała na 68 tylko zwracała uwage zeby nie był znowu zbyt wielki bo wiadomo jak z tymi rozmiarówkami bywa:baffled:

Olica - daj znać jak posciel do wozka, czy nie jest sztywna

Dziewczyny, co sądzicie o tym łózeczku
KOJEC LOZECZKO SUN MAX 6 KOLORÓW CENY HURTOWE! (688971037) - Aukcje internetowe Allegro
Hmmmm sama nie wiem czy brac ten 62 czy 68 , ale chyba zaryzykuję narazie 62.

Pościel jest troszkę twarda-jak to zawsze na początku jak coś wyjdzie z produkcji :-)
Ale myślę , że po pierwszym praniu będzie miękka.
Ja jestem bardzo zadowolona.

Nie mam zdania na temat łożeczek turystycznych-wszystkie osoby jakie znam i mają dzieci posiadają wyłącznie łóżeczka tradycyjne-drewniane.


Całkiem ładna ta pościel.
 
Weri poszłam Twoim śladem i podliczyłam mniej więcej wszystki koszty jakie do tej pory poniosłam związane z wyprawką dla dziecka plus jeansy ciążowe i buty płaskie dla mnie.
Większość rzeczy mam kupione i koszty to 2800 zł:szok::-(

A potrzebuję jeszcze:
- laktator
- sterylizator do butelek
- biustonosze do karmienia
- materac do łóżeczka
- kubeł na pampersy
- kombinezon na zimę dla dziecka
- pampersy, chusteczki
- majtki poporodowe, podkłady
- wkładki laktacyjne
my wydalismy ....az wstyd 800 funtow:baffled: i to jeszcze nie wszystko zostalo pare drobiazgow dla mnie i malenstwa :szok: nie wiem ja ty ale my musielismy kupic doslownie wszystko bo nikt nam nic nie da ani jednej pieluszki tak sie wydaje ale tego wszystkiego sie zbiera ciesze sie ze kupowalam wszystko od poczatku ciazy ciezko by bylo wydac tyle na raz a ze mam pamiec do cen( z czego cala rodzina sie smieje bo pamietam nawte ile zaplacilam za pierwsza pare bucikow dla malutkiej jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy i kazdej innej rzeczy kupionej potem) to wiemy dokladnie ile wydalismy przez te 6 miesiecy przerazajace koszty ale zaoszczedzilam na ubrankach bo kupilam wiekszosc w polsce tu welurkowe spiochy z kapturkiem kosztuja nawet 17 funtow:baffled: a w polsce placilam 30 zlotych;-) wiadomo tutaj troszke drozej
 
troche za duzo bajerów ale mi zależy na tej półeczce i przewijaku (w nocy sie przyda), planuje go uzywac około roku, moze macie jakies doswiadczenia z nim, np czys sie nie rozpadnie zaraz...

Ja mam łóżeczko turystyczne również z podobnym przewijakiem i muszę przyznac, że ten przewijak jest bardzo niestabilny i bałam się tam syna wkładac. Poza tym jest maleńki i do roku na pewno by ci nie starczył. Ja dokupiłam tradycyjny przewijak i mąż zamontował. Niektórzy twierdzą że te łóżeczka opóźniają wstawanie dzieci na nóżki - nie zauważyłam:-p W tym łózeczku co wkleiłaś fajne są te boczne półeczki.
 
Dziewczy co myślicie o zakupie już teraz odciągaczy pokarmu, sterylizatorów i podgrzewaczy do butelek i innych akcesoriów do karmienia? Ja uważam, że na to jest czas przynajmniej do momentu kiedy będe musiała zostawiac małego z kims innym. W szkole rodzenia ostrzegaja przed ściaganiem nadmiaru pokarmu bo im więcej się ściga, tym więcej sie go produkuje więc samo dziecko powinno to regulować. Więc kto wie, może do 6 miesiąca nie będe miała takiej potrzeby.
 
Mary mary ja w tych 2800 zł mam już wózek kupiony, a łóżeczko i wanienkę mialam za darmo, fotelik używany za 250 zł więc przy twoich kosztach moje to chyba małe :-)

W tym 2800 zł mam:
-ciuszki rozmiar 56,62 i 68 (pajace, kaftaniki, spiochy, skarpetki, czapeczki)
-rożek, pościel 2 komplety z ochraniaczem, pościel do wózka, prześcieradła frotte 2 szt
-cerata pod prześcieradło
-leżak do wanienki
-sudocrem
-nivea krem nawilzajacy
- 2 małe butelki Tommee Tippee
- 2 smoczki rozmiar 0-3 Tommee Tippee
- 2 smoczki rozmiar 3-6 Tommee Tippee
- przybornik z Mothercare (nozyczki, pilniczki, gruszka, termometr do wody, szczotka do włosów, grzebyk)
- przewijak
- używana mata edukacyjna
- używany fotelik maxi cosi
- wózek X lander XA głeboko-spacerowy
- moje jeansy ciążowe
- sandały moje
- pólbuty moje

-
Powiem Ci, że wcześniej się nie zastanawialam ile dziecko może tak naprawdę kosztować :-)
Ola jaka masz mate edukacyjna??wklej zdjecie i jaki lezaczek do wanny??w tym sklepie dziecko co bylas wczoraj sa wozki??nie wiesz czy buzz sa tam??chcialam tam pojechac ale to dla mnie na drugim koncu miasta jest:)
Ja się czaje na kombinezon na Allegro.
Myslisz, że rozmiar 62 będzie dobry na miesiące listopad-luty ???
Nie znam się :-)

Taki chcę kupić-tylko doradz 62 czy 68 wziąc?
-- BABY CODE -- kombinezon zimowy rozm. 68 (703462571) - Aukcje internetowe Allegro
Termin mam na 19.11.
podoba mi sie ten kombinezon..i jak za taka cene warto kupic tylko pamietaj ze rozmiar rozmiarowi nie rowny i ja mam kombinezon na 68...ale zawsze mozesz dokupic jakas kurteczke wieksza i jakos przemeczycie sie przez zime:-)
A ja wlasnie wygrałam aukcję na allegro z kombinezonem. Jestem szczęśliwa bo czatowałam na misia i mam misia :-)
ST BERNARD__CUDOWNY KOMBINEZON MISIO__0-3 M__SUPER (697607933) - Aukcje internetowe Allegro

sliczny kombinezon:-)ja mam podobny tez niebieski po Mai ale dalam za niego 30zl na placu!!

Dziewczyny zazdroszcze Wam tych zakupow moj m powiedzial ze nie moge nic kupowac bo nie...ale ja juz i tak nakupowala i awantura byla hehe...juz jedna paczucha idzie a druga jutro zostanie wyslana...poza tym kupilam karuzele...nie rozumiem takich przesadow nie kupowac bo zawsze cos sie moze stac...w pierwszej ciazy wozek dopiero kupilam jak wyszlam ze spzitala ale teraz tak nie dam sie zrobic:p
 
W 2 mies mojego syna miałam zapalenie piersi i mój mąż w niedziele wieczorem jedził po supermarketach i szukał laktatora, więc uważam posiadanie go wcześniej za niezbędny ;-)
Sterylizatora i podgrzewaczy nie miałam wogóle i teraz też nie będę ich kupowac.
 
reklama
W 2 mies mojego syna miałam zapalenie piersi i mój mąż w niedziele wieczorem jedził po supermarketach i szukał laktatora, więc uważam posiadanie go wcześniej za niezbędny ;-)
Sterylizatora i podgrzewaczy nie miałam wogóle i teraz też nie będę ich kupowac.

ja mialam tj Ty ze zaraz po wyjsciu ze szpiala musialam jechac do sklepu i kupic pierwszy lepszy laktator wiec uwazam ze lepiej to miec wczesniej..sterylizator dostalam w prezencie przed urodzeniem dziecka a podgrzewacz kupilam jak mala miala pol roku:-)

to moja karuzela:60zl kosztowala wiec mysle ze nie duzo..i prawie w ogole nie uzywana

Madzia sliczna posciel ale ja chce kupic ta co kiedys Aza dala z puchatkiem tj ten dywan co Ty kiedys dawalas bo to bedzie puchatkowy pokoj:-)
 

Załączniki

  • karuzela1.jpg
    karuzela1.jpg
    7,5 KB · Wyświetleń: 51
  • karuzela2.jpg
    karuzela2.jpg
    6 KB · Wyświetleń: 53
Do góry