reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

Weri poszłam Twoim śladem i podliczyłam mniej więcej wszystki koszty jakie do tej pory poniosłam związane z wyprawką dla dziecka plus jeansy ciążowe i buty płaskie dla mnie.
Większość rzeczy mam kupione i koszty to 2800 zł:szok::-(

A potrzebuję jeszcze:
- laktator
- sterylizator do butelek
- biustonosze do karmienia
- materac do łóżeczka
- kubeł na pampersy
- kombinezon na zimę dla dziecka
- pampersy, chusteczki
- majtki poporodowe, podkłady
- wkładki laktacyjne
z kombinezonem na zimę to raczej się wstrzymaj do jesieni, bo będzie większy wybór i będą tańsze, no i łatwiej będzie dobrać odpowiedni rozmiar jak już się urodzi, a na listopad lepiej kupić taki przejściowy z grubszego polarku.
 
reklama
z kombinezonem na zimę to raczej się wstrzymaj do jesieni, bo będzie większy wybór i będą tańsze, no i łatwiej będzie dobrać odpowiedni rozmiar jak już się urodzi, a na listopad lepiej kupić taki przejściowy z grubszego polarku.

Myslisz? :-) No zobaczymy.

No ja te 3000zl to juz ze wszystkim liczę - wraz z wózkiem i łózeczkiem, więc podobnie :tak:
W sumie też nie zastanawiałam sie jak to finansowo wyjdzie... :sorry2:

Aha :-) Myslałam , że wózek osobno liczysz :-)
 
Ufffffffffffff..... przeczytałam cały wątek !! :cool: Zmodyfikowałam listę zakupów, doszłam do kompromisu sama ze sobą w sprawie pieluch (w dzień tetra, na noc jednorazówki), zastanawiam się nad detektorem oddechu. No i okazało się, że właściwie to niewiele mam, a chodzenie po sklepach coraz bardziej mnie męczy i wkurza. A gdybym słuchała J. to do dzisiaj nie miałabym nic, bo oczywiście jeszcze za wcześnie na zakupy. Czuł już kopniaki córuni i co, nie wierzy, że to dziecko, myśli, że to ruchy robaczkowe moich jelit ?! :wściekła/y:
 
Z tym kombinezonem może być problem bo we wrześniu zazwyczaj jest już bardzo mały wybór (zimowe kolekcje już są w sklepach) ja mam taki przejściowy z grubego polaru na 62 cm i typowo zimowy na 68 cm Zuzia urodziła się pod konie wrzesnia mam nadzieje że na moją listopadową córę będą pasować
 
Z tym kombinezonem może być problem bo we wrześniu zazwyczaj jest już bardzo mały wybór (zimowe kolekcje już są w sklepach) ja mam taki przejściowy z grubego polaru na 62 cm i typowo zimowy na 68 cm Zuzia urodziła się pod konie wrzesnia mam nadzieje że na moją listopadową córę będą pasować
duzo zalezy od sklepó w których robi sie zakupy. W markowych rzeczywiście kolekcje zimowe sa już teraz, ale w zwyklych będa dopiero na jesieni. Ja ta właśnie zrobiłam ze starszym, bo szczerze móówiąc kupiłam jesienny, a zimowy mi jakoś wylecił z glowy, a potem nie bylo najmniejszego problemu. Nawet poszlam na spacerze do sklepu i przymierzyłam kubusiowi kombinezonik, który chcialam kupić.
 
Oj nie wiem z tym kombinezonem. Ja mam na 62 i jest dosyć mały, a wiadomo ze taki noworodek to musi miec kilka warstw ubran pod spodem, no i ciezko go ubrac w taki kombinezon (w sensie wygiąć rączki itp.). Jakbym miała kupować to bym chyba sie zdecydowała na 68 tylko zwracała uwage zeby nie był znowu zbyt wielki bo wiadomo jak z tymi rozmiarówkami bywa:baffled: Bo to nawet dłużej wystarczy, zawsze mozna troszke podwinąć rękawki. A z tym przejsciowym to tez mam mieszane uczucia, bo pamiętam jak w zeszłym roku szliśmy na Zaduszki to w zimowych ubraniach a moją Zuzie opatuliłam ze wszystkich stron tak zimno było. Zawsze mozna troche cieniej ubrac pod spodem albo lżejszym kocykiem przykryc.:tak: Tak mi sie wydaje, chociaz nie wiem bo ja mam letnie dziecko i zupełnie nie wyobrażam sobie tej zimowej aury przy narodzinach i pierwszych spacerach...


Kikolek - kupujesz jednak podwójny wózek??
Olica - daj znać jak posciel do wozka, czy nie jest sztywna

Dziewczyny, co sądzicie o tym łózeczku
http://www.allegro.pl/item688971037_kojec_lozeczko_sun_max_6_kolorow_ceny_hurtowe.html kolor w paski
troche za duzo bajerów ale mi zależy na tej półeczce i przewijaku (w nocy sie przyda), planuje go uzywac około roku, moze macie jakies doswiadczenia z nim, np czys sie nie rozpadnie zaraz...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry