reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawiamy nasze maluchy-czyli w co sie bawic???

Giga książki uwielbia, tylko ostatnio nie bardzo mi pozwala je czytać:-) muzyczka to drugi (albo i pierwszy) przyjaciel dziecka. wystarczy zanucić "lalala" a już kica jak oszalała:-) "na barana" u tatusia też jej się podoba tylko że nasz tatuś łysy więc się nie ma czego trzymać..
zabawy wymyślamy różne-mądre i trochę głupsze:-) np. ulubiony miś zenek wchodzi na drzewo, czyli na łóżeczko, szafkę, półkę. a później mamusia prosi "giga ściągnij zenka z drzewa bo jest głodny i trzeba go nakarmić", no i giga przynosi zenka i wkłada go do miseczki:-) póżniej robi mu "luli -luli". ale jak ja lulam zenka to mała zabiera go i sama mi się pakuje na kolana...
 
reklama
Z magnesikami fajny pomysł, tylko moja lodówka jest zabudowana :( Ostatnio mojej mamie wysypała się w kuchni na podłoge kasza jaglana. No i Jaśko miał zabawę na bite pół godziny. Grzebał sobie w kaszce paluszkami, próbował podnieść pojedyncze ziarnko (co mu się oczywiście nie udawało) i sapał przy tym z przejęcia.
 
super zabawa pytia!! ale u nas by to chyba nie przeszło bo Giga wszystko pakuje do paszczy...nie wiem jakie są ziarenka kaszy jaglanej:-D ale z drobnym ryżem sobie radzi...śmiejemy się z mężem że jeszcze nigdy nie mieliśmy w domu takiej czystej podłogi jak terez:-)
 
super zabawa pytia!! ale u nas by to chyba nie przeszło bo Giga wszystko pakuje do paszczy...nie wiem jakie są ziarenka kaszy jaglanej:-D ale z drobnym ryżem sobie radzi...śmiejemy się z mężem że jeszcze nigdy nie mieliśmy w domu takiej czystej podłogi jak terez:-)
:-D :-D :-D skad ja to znam. codziennie odkurzam zanim Zuzie posadze na podloge :tak:
 
moje dzieci uwailbiają tańczyć przy piosenkach dziecięcych (Bartek przy każdej) ostatnio dodałam do tańca bibułkę pociętą - Bartek bawił sie tak 20 minut :)

świetne książk w ogóle mam: zabawy z maluchami, zabay paluszkowe

a odkąd pracuję w przedszkolu to już zupełnie tylko się bawię :)
 
azik to życzę miłej zabawy ;-);-);-);-):-D:-D:-D:-D:-D

a może coś byś nam podpowiedziała fajnego? bo ja jakoś ostatnio pomysłu nie mam :confused: i zabawa we wkładanie wyjmowanie troszku się już miłkowi nudzi ;) ale na razie tylko troszku ;)
 
Witajcie:) Mi równiez brak pomysłów na zabawy z Natalką, wiem, że wystarczy dobrze pomyśleć i powinno ich być tysiące, ale... cóż głowa pusta :-( Pozdrawiam gorąco.
U nas nadal ponad wszytko sa książeczki, ale ile mozna, ja już czytam czasami z zamniętymi oczami ;-)
 
w weekend coś opiszę, teraz to już mam urwanie

na wyczucie ciałka - wszlekie turlania, turlania po mamie, tacie, po różnych materiałach (twarde, miękkie, zimne, ciepłe) - zabawy z kocem - przy takich małych dzieciach jeszcze można sam na sam, choć lepiej jest w trójke (2 dorosłych + dzidzia) - zwijanie w kocyk - turlanie, bujanie w kocyku - na rózne sposoby, ciąganie na kocyku, tory przeszkód z róznymi meblami i kocykiem - a pod kocykiem zabawy ze światłem (latarka) - latarka - zabawy światłem wieczorem - to bez względu na wiek (a są taki fakne latarki - ja nie mam :( ze zmiennymi nakładkami - rózne wzory),

świetny jest tez projektor bajek lub slajdów - albo do bajek i slajdów albo do zabaw światło - ściennych (ale tu te może być latarka) ja odkryłam takie cudo u mojego męża w domku - na allegro można kupić za 30-50 zł
 
Próbowałam z z bibułką tańce przeprowadzić, ale moje dziecko wykazało zero zainteresowania hmmm no cóż tancerki chyba z niej nie zrobię ;-) Z turlaniem u nas moze być krucho...same podłogi, zero dywanów :confused: :-(
 
reklama
potwierdzam u nas husianie w kocu jest pierwsza klasa mamusia i tatus trzymaja koc a w srodku lezy Emi (hehe) bujamy spokojnie a ona zanosi sie smiechem:tak:
 
Do góry