reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawiamy nasze maluchy-czyli w co sie bawic???

my posciagalismy z netu piosenki dla dzieci taki jak "smutna krolewna", "Zuzia", puszek okruszek, biedroneczki sa w kropeczki itp. i zawsze jak szykujemy Zuzie do kapieli to puszczeam jej glosniej ta plyte a jak kladziemy sie spac to nastawiam na cichutko i leci plyta w kolko poki ja z mezem nie kladziemy sie spac a potem na noc zostawiamy wlaczone radio. Zuzi w ogole to nie przeszkadza...
 
reklama
u nas teletubisie tez sa rewelacja
sroczka kosi lapki

w zabawach fundamentalnych na plycie sa jakies wierszyki i piosenki tylko zostawilam je w PL ma mi szwagierka odeslac
 
My bardzo często śpiewamy sobie z Szymkiem- nie wiem jak on to jeszcze wytrzymuje ;-). Bardzo lubi piosenkę "Stary Donald"- wygłupiamy się a on zaśmiewa się kiedy udaję głosy zwierzątek- rozbudowaliśmy ją dość mocno- czasami spiewamy ponad 20 zwrotek (dopóki wystarcza pomysłów na nowe zwierzaczki :-) ). Poniżej zamieszczam nasze ulubione piosenki-pokazywanki. Napewno je znacie!

„ STARY DONALD”
1. Stary Donald farme mial, i ja, i ja o!
Na niej kury hodowal, i ja, i ja, o!
J ko ko tu, i ko ko tam
J tu ko i tam ko, wszedzie ko ko.
2. Stary Donald farme mial, i ja i ja o!
Na niej kaczki hodowal i ja i ja o!
I kwa kwa tu, kwa kwa tam
Wszedzie kwa kwa kwa
I ko kok tu, i ko ko tam
Wszedzie ko ko ko
2. Stary Donald farme mial, i ja, i ja o!
Na niej gesi hodowal, i ja, i ja o!
I ge ge tu, i ge ge tam
I tu ge, i tam ge, wszedzie ge ge
I kwa kwa tu, i kwa kwa tam
Wszedzie kwa kwa kwa
I ko ko tu, i ko ko tam
Wszedzie ko ko ko

„KARUZELA”
1. Chlopcy, dziewczeta dalej spieszmy sie
Karuzela czeka wzywa nas z daleka
Starsi juz poszli, a mlodsi jeszcze nie
Hej hopsa sa, jak ona szybko mknie
Hej dalej, dalej do zabawy spieszmy sie. / 2x
2. A gdy po lekcjach mamy wolny czas
Karuzela czeka, wzywa nas z daleka
Starsi juz poszli, a mlodsi jeszcze nie
Hej hopsa sa, jak ona szybko mknie
Hej dalej, dalej do zabawy spieszmy sie. /2x

„JULIJANKA”
1.Moja Julijanko, kleknij na kolanko.
Podeprzyj sie w boczki , chwyc sie za warkoczyki
Umyj sie, uczesz sie i wybieraj kogo chcesz. /dowolna ilosc/

„PINGWIN”
1. O jak przyjemnie i jak wesolo, w pingwina bawic sie.
Raz nózka w lewo, raz nózka w prawo, do przodu, do tylu.
I raz, dwa, trzy. /wiele razy/

„STARY ABRAHAM”
1. Stary Abraham mial siedmiu synów,
Siedmiu synów mial stary Abraham.
A oni siedli, i nic nie jedli i zaspiewali sobie tak:
-Lewa reka.
2. Stary Abraham mial siedmiu synów,
Siedmiu synów mial stary Abraham.
A oni siedli, i nic nie jedli i zaspiewali sobie tak:
- Lewa reka, prawa reka, lewa noga, prawa noga,
a tego jeszcze glowa.
(do kazdej zwrotki, jest ich 5, dodajemy jedna „konczyne”)

 
U nas w modzie "zabawy ruchowe". Jasiek uwielbia, jak się go goni na czworakach albo jak chowa się za fotel i zagląda raz z jednej raz z drugiej strony, a jak wołam "a kuku", albo wspina się na co popadnie. Hitem jest ujeżdżanie tatusia na barana, z trzymaniem się za włosy oczywiście.
Ostatnio zainteresował się książeczką z wierszykami i śmieje się, kiedy czytam mu rymowanki. Nawet na pieska pokazuje na obrazku, jak się pytam, "gdzie hau hau";)
 
nie wiem czemu ale nie chce mi sie link poprawnie wkleic......w kazdym razie prawidłowy link zaczyna sie od "http" a kończy sie na "html".a to co przed i po jest do wyrzucenia ......juz jest oki ....ale po kilku probach edytowania uuffffff:(:(....taki banał a tyle trzeba sie okombinować:(:(
 
U nas tez glownie zabawy ruchowe- oczywiscie najlepsza jest zabawa w konika ( to jaaaa) i jezdzca! A juz najbadziej Jas sie smieje jak konik sie robi narowisty! Lubi tez tanczyc i spiewac po swojemu do piosenek lecacych w radio. Najnowsza zabawa -to kladzenie w szereg kilku zabawek, nazywanie ich- a potem pytanie Jaska gdzie jest mis, a gdzie baranek itd.- maly jakos bezblednie trafia! Az w szoku jestem ze rozumie co do niego mowie! Badzo lubi tez ukladanie drewnianych puzzli- ze zwierzatkami- a wlasciwie- wyciaganie ich z podstawki- bo ukladam ja ( chyba 1000razy dziennie) no i przeboj numer jeden- magnesiki po danonkach i lodowka-potrafi siedziec godzinami i je odklejac a potem przyklejac!
 
z tymi magnesami u nas tak samo :tak: mamy juz spora kolekcje :-)

ostatnio tez dobra zabawe daje grzebanie w mamusiowym portfelu ;-) moze w poszukiwaniu kieszonkowego... :-p

puzzle piankowe, glownie w momencie gdy robie z nich kostke, pilki (dmuchana plazowa i pluszowa z dzwoneczkiem), wywrotka taaaaka duza od tatusia ;-) i ksiazeczki
 
reklama
Witajcie dziewczyny! :-)
Z tymi magnesami dobry pomysł, musze spróbować, że też na to nie wpadłam :-) U nas najlepsza jest piłeczka i butelka z wodą:-) I książeczki też sa na topie, najlepsze są takie normalne, bo z tymi twardymi karkami to sie ciężko przewraca strony.
 
Do góry