reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

WZROST I WAGA STYCZNIOWYCH BOBASOW;-))

nie juz dlugo nie- jak odstawilam od cyca; byla herbatka-teraz juz nic- budzi sie 5-6 na butle i dalej lulu;
 
reklama
Michalina cały czas budzi sie w nocy na cyca jeden raz, ale albo to jest około 24.00 albo nad ranem!!! czasem uda sie jej całą nocke bez cyca przespać....
 
Zuza waży teraz 8600g ( a ja byłam pewna ,że więcej:-)), nie wiem ile ma wzrostu , ale ubieram ją w ciuszki na 80 cm, niektóre na 86 też już pasują.

Co do nocnych pobudek to Zuza je ostatni raz około 21 ,a potem budzi się o 6 rano na cyca. Ja o tej porze wstaję do pracy i tak ją przyzwyczaiłam . Po cycu jeszcze idzie lulu i śpi do 9 -10.
Od jedzenia w nocy odzwyczajałam ją dając jej wodę do picia i pomogło.
 
heh padiqq Twoja Zuzka wazy tyle co Chaska!!! Mamy co nosić!!!!!, ale Miska nosi ciuszki na 74, zdażaja sie tez mniejsze i wieksze ale wiekszość takich.....:-)
 
Ale Wam zazdroszczę:szok: , Ala potrafi się budzić co 3 h :no: a ja przez to się nie wysypiam. Cyca dostaje tylko w nocy i to może przez to tak często chce. Nie długo całkowicie ją odstawię jak się da ;-) .
WESOŁYCH ŚWIĄT
 
Moja Zuzia tez sie budzi w nocy na cysia ile jej sie zechce ale ja mam wrazenia, ze nie z glodu tylko checi pociumkania sobie :( niestety....
 
Czesc Dziewczyny, przepraszam ze się tak wtrącam, ale chciałabym wiedziec ile wasze dzieci maja wzrostu. Moj Igi w wieku 11 m-cy mial zaledwie 74 cm wysokosci. To jest 25 centyl i troche sie martwie ze jest malutki, bo ja mam 180 cm wzrostu a mąż 190 cm. Za to waga 10,5 kg to 75 centyl. Spore te rozbieżnosci u niego miedzy waga a wzrostem. A jak wasze maluchy?

PS Od miesiaca nie karmie go piersia(musiałam wrocic do pracy, a wstawanie 5-6 razy w nocy i funkjonowanie w biurze nie daly sie pogodzic-albo on albo ja) i wtedy skonczyły sie problemy ze spaniem. Przesypia cala noc od 8 wieczorem do 7 rano(u siebie w pokoiku). Oczywiscie zdarza mu sie co jakis czas obudzic, ale wstane poglaszcze po główce i spi dalej jak zabity.
 
Czesc Dziewczyny, przepraszam ze się tak wtrącam, ale chciałabym wiedziec ile wasze dzieci maja wzrostu. Moj Igi w wieku 11 m-cy mial zaledwie 74 cm wysokosci. To jest 25 centyl i troche sie martwie ze jest malutki, bo ja mam 180 cm wzrostu a mąż 190 cm. Za to waga 10,5 kg to 75 centyl. Spore te rozbieżnosci u niego miedzy waga a wzrostem. Nosi ubranak na 80 cm. A jak wasze maluchy?

PS Od miesiaca nie karmie go piersia(musiałam wrocic do pracy, a wstawanie 5-6 razy w nocy i funkjonowanie w biurze nie daly sie pogodzic-albo on albo ja) i wtedy skonczyły sie problemy ze spaniem. Przesypia cala noc od 8 wieczorem do 7 rano(u siebie w pokoiku). Oczywiscie zdarza mu sie co jakis czas obudzic, ale wstane poglaszcze po główce i spi dalej jak zabity.
 
Milena wazy troszk eponad 11kg,rowne 11 wazyla jak konczyla 11 miesiecy.Jesli chodzi o wzrost to jej nie mierzylam,ale ubranka nosi 80,86,ale i 74 tez sie jeszcze czasem zdaza.
 
reklama
Igi nie masz co sie martwić Krzysia siatka centylowa goni juz od sierpnia, ważył 12kg (tylko na piersi:-))przy wzroście 75 cm (rozbieżności ogromne) teraz trzyma wage wazy 12,4 co daje nam ciut powyżej 97 centyla wzrostu ma 78-79cm to jest 50-75centyl. pani pediatra wspaniała kobieta dała mi dużo optymizmu, owszem bardzo zwracam uwage co Krzys je ale powiem Ci że jak się nie przesadza to dziecko samo wie co dla niego najlepsze, poza tym duzo zależy ile wzrostu i kg miało dziecko na starcie.
 
Do góry