reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków

Też najpierw znalazłam używany, ale mąż mi zaczął jęczeć nad uchem, że co jeśli u tamtych właścicieli się pali papierosy w domu albo mają koty i psy albo to patologia i że on woli zapłacić 150 zł więcej i mieć nowy, więc nie będę się z nim kłócić. :D
A dużo zapłaciłaś za używany? Ja widziałam koło 420-450 zł na OLX.
Rozumiem Twojego meza i ma on absolutna racje. Dlatego postanowiłam ze obejrze na zywo i jesli bede miala zastrzeżenia to odpuszcze. A okazało się ze dom zadbany, kosz.bez sladow uzytkowania, bez zapachu, jak ze sklepu :) dalam 500 zl bo byl z dwoma roznymi stojakami w komplecie,a wlasnie taki potrzebowalam. Zeby jeden miec na stale w sypialni a drugi gdzies blizej kuchni-salonu.
dziewczyny, jakie pieluszki? tetra, muślin czy bambus?
Najwięcej potrzebujesz tetr, natomiast muslin i bambus to mi by bylo szkoda uzywac do pupy, ich to tak ze 2 sztuki jako okrycie, badz alternatywa dla kocyka w lecie
Pochwal się co wybrałaś. Ja jeszcze nie mam nic upatrzonego ;)

Jak tak czytam jakie zakupy poczyniacie to się zaczynam trochę denerwować bo myślałam, że dopiero w styczniu, lutym zacznę się rozglądać i kupować.

W ogóle to powiedzcie mi czy rożek jest niezbędny?
Niektórzy odradzaja rożek, mi się przydal przez pierwsze tygodnie, duzy plus jego jest taki ze dziecko jest w nim usztywnione, łatwiej z glowka, wiec w pierwsze dni czy tez jak przyjda.goscie i chca potrzymac to jest latwiej,stabilniej
 
reklama
Ja kupiłam 10 tetrowych w biedrze i wczoraj zamówiłam jeszcze 5 z motherhood z empiku (któraś z Was polecała). Mam od siostry dwie flanelowe. Nie wiem ile jeszcze dokupić.
O tych innych nie słyszałam.
Aha, rożek dostałam od koleżanki z pracy. Wydaje mi się, że łatwiej dziecko podnieść ;)
A dlaczego rożek odradzają?
 
Ja przy córce używałam rozka i teraz tez będę. Niepotrzebnie tylko kupilam z wkladka kokosowa, bo od razu ją wyjelam, taki byl sztywny. Ja kupuje tylko tetre. Mam 3 bambusowe pieluszki i robia za okrycie.
 
Pochwal się co wybrałaś. Ja jeszcze nie mam nic upatrzonego ;)

Jak tak czytam jakie zakupy poczyniacie to się zaczynam trochę denerwować bo myślałam, że dopiero w styczniu, lutym zacznę się rozglądać i kupować.

W ogóle to powiedzcie mi czy rożek jest niezbędny?

Ja kupiłam Espiro Next Avenue w szarym odcieniu. Mieścił się w moim przedziale cenowym, nie chcę wydawać milion monet. Ma parametry, które u nas się sprawdzą poza miastem, przede wszystkim duże pompowane koła, ale przy tym jest zgrabny i zwrotny. Gondola wypina się jednym guzikiem. Oglądaliśmy go kilka razy i jeździliśmy nim.

Co do rożka ja uważam, że jest niezbędny ;-) dla nas. To pierwsze nasze dziecko i o ile ja już z dziećmi malutkimi miałam styczność nie raz, to wiem, że mojego męża przerażają te maleństwa i zawsze bał się brać na ręce u kogoś, więc choćby dla niego kupię na początek. W szpitalu chyba też wygodnie z maleństwem w rożku. Potem możesz wykorzystać jako kołderkę, matę na podłogę itd.
 
Ja też korzystałam z rożka na początku, tak samo.śpiworka ale bez rękawków, kupiłam jakiś najzwyklejszy bawełniany z c&a
 
Ja nie miałam łóżka dla dziewczyn ale w szpitalu było tak zimno że na szybko kupowałam. Laski urodzone koniec kwietnia więc praktycznie ta sama pora. Myślę że na początek w szpitalu może się przydać i na pierwsze parę dni w domu.
 
Moje małe zakupowe zdobycze :)
 

Załączniki

  • 20181121_153156.jpg
    20181121_153156.jpg
    917,9 KB · Wyświetleń: 77
Powiedzcie mi Kochane ! Jak to jest z tym spaniem? Rozumiem ze musze kupic spiworek do spania (zadne otulacze nie wchodzą w gre... jestem zieloną matką pierworódką i to bedzie dla mnie wyczyn...) i czy rozmiar 62/68 moze byc na start? Wydaje mi sie ze kupujac 50/56 tylko wywale pieniadze i wydaje mi sie on totalnie bez sensu :/
 
Ja kupiłam 10 tetrowych w biedrze i wczoraj zamówiłam jeszcze 5 z motherhood z empiku (któraś z Was polecała). Mam od siostry dwie flanelowe. Nie wiem ile jeszcze dokupić.
O tych innych nie słyszałam.
Aha, rożek dostałam od koleżanki z pracy. Wydaje mi się, że łatwiej dziecko podnieść ;)
A dlaczego rożek odradzają?
Znajoma nagadala mojej kolezance, ktora sie dopiero pierwszego dziecka spodziewa, ze jej przy dzieciach potrzebny nie byl, i ta kolezanka moja chciala odpuscic zakup. Powiedzialam jej ze to maly wydatek i lepiej niech sie nie sugeruje pojedyncza opinia :)
Powiedzcie mi Kochane ! Jak to jest z tym spaniem? Rozumiem ze musze kupic spiworek do spania (zadne otulacze nie wchodzą w gre... jestem zieloną matką pierworódką i to bedzie dla mnie wyczyn...) i czy rozmiar 62/68 moze byc na start? Wydaje mi sie ze kupujac 50/56 tylko wywale pieniadze i wydaje mi sie on totalnie bez sensu :/
Dzidzius przez pierwsze tygodnie bedzie sie topil w takich ubrankach, chyba ze urodzi sie 60 cm ale to malo kto ma takie duze dzieci. Kup kilka tanich kompletów, nawet i używanych, mi braklo w szpitalu ciuszkow to mama dokupywala mi na wariata, nic przyjemnego taki pospiech.
A w mojej skromnej opinii dziecko w za duzych ciuszkach wyglada niechlujnie, potem bedziesz mu robic zdjecia i zostana Ci takie na cale zycie na pamiatke... juz lepiej stowke zainwestować ;) w lidlu, pepco czy lumpeksach jest tanio i nie zal, jesli sie zniszcza po kilku praniach.
 
reklama
Znajoma nagadala mojej kolezance, ktora sie dopiero pierwszego dziecka spodziewa, ze jej przy dzieciach potrzebny nie byl, i ta kolezanka moja chciala odpuscic zakup. Powiedzialam jej ze to maly wydatek i lepiej niech sie nie sugeruje pojedyncza opinia :)Dzidzius przez pierwsze tygodnie bedzie sie topil w takich ubrankach, chyba ze urodzi sie 60 cm ale to malo kto ma takie duze dzieci. Kup kilka tanich kompletów, nawet i używanych, mi braklo w szpitalu ciuszkow to mama dokupywala mi na wariata, nic przyjemnego taki pospiech.
A w mojej skromnej opinii dziecko w za duzych ciuszkach wyglada niechlujnie, potem bedziesz mu robic zdjecia i zostana Ci takie na cale zycie na pamiatke... juz lepiej stowke zainwestować ;) w lidlu, pepco czy lumpeksach jest tanio i nie zal, jesli sie zniszcza po kilku praniach.

EHHH... Mi nie chodzi o ubranka po ubranek mam FULL :D Od 56 zaczelam i i tak juz nakupilam za duzo :X W dodatku mam to wszytsko nowe glownie HM, Reserved.. bo to nasze pierwsze dziecko i mamy jakiś wstręt do kupowania po kimś... nie wiadomo po kim :) chodzi mi rozmiarowo tylko o ten biedny śpiworek do spania... cos takiego jak zdjeciu.

hmgoepprod
 
Do góry