reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

Katiuszka dzięki, ja tu nawet nie szukałam bo i tak paczkę z PL będę wysłać plus mam sprawdzonych srzedawców gdzie kupuję kilka rzeczy i oszczędzam na przesyłce.
Jednak ważna rzecz z tymi rożkami, te z pierwszego linka mają śliczne aplikacje ale są małe (71cmx71cm), na allegro dużo jest takich 75cmx75cm ale też nie trudno kupić taki 80cmx80cm a mnie np na takim rozmiar zależało bo po prostu dłużej można używać.
Co do pieluch faktycznie cudne te wzorki, ja z kolorowych mam flanelowe, fajne bo grubsze niż te z tetry, dla Szczecia kupiłam tylko 2 a teraz dokupiłam 6kolejnych bo sporo używałam
 
reklama
katiuszka dzieki za linki na ebay mi sie na pewno przydadza:)

dziewczyny a te beciki to tylko wkladac malucha do spania czy normalnie jak sie go nosi i uspokaja to tez? wydaje mi sie ze one sa strasznie cieple i maluch musi byc bardzo zgrzany w nich. ja bym chciala cos takiego na zawiniecie ale cienszego. Musze poszperac w tym polskim sklepie co katiuszka dala linka.
 
Szczebiotka o widzisz! nawet nie zwróciłam uwagi na wymiary:baffled: myślałam, że wszystkie są takie same. Aż sobie sprawdzę jaki jest ten mój z Polski. Najwyżej drugi zakupię większy. Chociaż wydaje mi się, że ten pierwszy będzie mi służył do noszenia malucha -to głownie, no i wiadomo, że do zawijania. A drugi to już tylko do przykrycia, nooo mam nadzieję, że już do tego czasu nauczę się nosić młodego bez niczego:sorry2: Ale faktycznie, jak są większe, to dłużej posłużą:tak:
Noelka jak chcesz cieńszy, to przejdź się do TK Maxu, tam mają takie niby kocyki, którymi zawijasz dziecko i tworzy to tak jakby kokon. Nie jest tak sztywne jak w rożku, ale owinięte dalej jest ściśle. No i cieńsze i to dużo. Cena około 10 funtów.
Oki, uciekam do pracy...jeszcze 2 dni i koniec!!!!
Miłego dnia!!!!
 
Dziewczyny a jak z wkładkami laktacyjnymi? Ile tego ustrojstwa się zużywa? Co ile się je wymienia? I czy są różne rodzaje?
 
Co do rożków to my mamy dwa po Jasiu i praktycznie wogle ich nie używaliśmy:) malutki wolał być owinięty kocykiem:) zobaczymy jakie upodobania będzie miał młodszy brat:)
Lilikasia co do wkładek laktacyjnych to ja na początku używałam takich jednorazowych i szybko z nich zrezygnowałam, bo zaraz przesiąkały, często trzeba było je zmieniać i sporo kasy na nie szło. Kupiłam sobie takie wielorazowe z aventu, dużo lepiej się sprawdziły w opakowaniu chyba były trzy zestawy więc prałam sobie na bieżąco. Teraz sobie kupię taki nowy zestaw:)
 
Dzień dobry Panie :-)
Mało się udzielam bo brak mi czasu i weny ale staram się być z Wami na bieżąco.
Najwięcej czasu w tym tyg. zabrało mi wybieranie ubranek dla dzidzi ;-) jak rano zasiadałam przed kompem to oczu pląsów dostawałam ale w końcu coś tam zamówiłam.
Mam już 2 pary śpioszków + kaftanik r.62 , 2 pary śpioszków + body r.56, pajacyk cieńszy i grubszy r.62 no i body 2 pary r.62.
Podpowiedzcie mi co jeszcze zakupić ;-) Może jeszcze coś powinnam zakupić o czym w ogóle nie mam pojęcia.
Myślę nad pajacami tylko jakie i jaki rozmiar? i czy jeszcze jakieś kaftaniki lub body mniejsze ?
Kochane mamuśki pomóżcie:-)
 
Noelka jeszcze znalazłam na ebay-u takie kocyki cienkie do zawiajania babaska
Swaddle Baby Swaddling Blanket Infant Wrap Cotton, Micro Fleece, Small, Large | eBay

Barbia a masz ze dwie cienkie czapeczki? skarpetki? rękawiczki niedrapki? Sama nie wiem czy mam dobre rozmiary i czy wystarczająco. A co najśmieszniejsze, jak to kompletowałam jeszcze przed zajściem w ciążę i teraz najzwyczajniej nie pamiętam co tam mam, bo wszystko schowane w pudłach :baffled: po świętach wezmę się za segregację, pranie, to sie okaże co mi jeszcze brakuje:tak:
 
Kania AVENT WIELORAZOWE WKŁADKI LAKTACYJNE 6SZT 155/06 (2810214193) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. dokładnie takie kupowałam 2 lata temu, tylko wtedy były tańsze troszkę bo razem z przesyłką zapłaciłam coś ok 30zł z tego co pamiętam, ale dużo lepiej się sprawdziły niż jednorazówki:)
Barbia ja jak kupowałam rzeczy dla starszego synka to zawsze miałam tak po 7 rzeczy każdego rodzaju:)mam kilka kafatników po Jasiu ale wogle ich nie używałam:) od początku jakoś wolałam bodziaki zakładane przez głowę, szybciej mi szło ich ubieranie niż takich zapinanych kopertowo, niedrapków też wogle nie używaliśmy:) teraz do szpitala sobie przygotuje kilka pajaców:) bo malucha łatwiej tak rozebrać jak przychodzi lekarz go zbadać. Na początek po starszym bracie mam dla maluszka, troszkę śpiochów, bodziaki z długim i krótkim rękawem, pajacyki:) oprócz tego mam jeszcze kilka par dresowych spodenek i bluzeczek z długim rękawem.
 
reklama
Dzięki laski za wiedzę o rożkach...:-)

Barbia, nie kupuj za dużo na początek, bo sobie sama sprawdzisz co Ci wygodniejsze. Jedne mówią, że śpiochy i pajacyki, ale u mnie większość radzi body z długim krótkim rękawem, a na to półśpiochy/spodenki. Mało kaftaników, bo ciężko się je montuje na dzieciaku i są ponoć upierdliwe. Ale sama sobie zobaczysz, bo każda lubi co innego.:happy2:

Ja kupiłam chyba jednak trochę za dużo, ale kit, najwyżej komuś później dam.;-) Nagadały mi koleżanki, że lepiej więcej, bo zarzyga, bo zasra i takie tam i nakupiłam jak głupi mydła. Na szczęście moja znajoma jest producentem i za grosze kupowałam, bo jakieś body i pajace po 8zł, komplety śpiochy z kaftanikiem, czapeczką, łapkami i bluzeczką za 10-12zł. To przynajmniej nie przepłaciłam chyba.:-)


Mnie dziś mały nie dał spać, łobuz jeden. :-pOd 4.00 do 5.30 bił mnie po żebrach i w brzuch.:shocked2:
 
Do góry