reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Nie wiem jakie to są foteliki.
U mnie gondole dostać to trzeba się nagłowić. Dopiero jak zobaczyłam jakie są rozwiązania i opinie i rekomendacje to się przekonałam.
Nie wiem jakie one maja foteliki. Tu fotelik na stelażu jest w innej pozycji, niż w aucie. I wygląda to w ten sposób co ze zdjęć, które wyżej załączyłam.
Masz tu fotelik, który nie rozkłada się i fotelik, który się rozkłada na płasko (taki jak ma mamyginekolog).. to nie chodzi o to, że na stelażu się inaczej układa, pozycja dziecka w foteliku nie rozkładanym jest zupełnie inna niż w foteliku rozkładanym ;) a my pisaliśmy o tych nie rozkladanych, że nie zdrowo jest tak przewozić dziecko na spacerach/zakupach po kilka godzin...
IMG_20180820_214836.jpg
IMG_20180820_214850.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180820_214836.jpg
    IMG_20180820_214836.jpg
    52,6 KB · Wyświetleń: 439
  • IMG_20180820_214850.jpg
    IMG_20180820_214850.jpg
    37,5 KB · Wyświetleń: 437
reklama
Masz tu fotelik, który nie rozkłada się i fotelik, który się rozkłada na płasko (taki jak ma mamyginekolog).. to nie chodzi o to, że na stelażu się inaczej układa, pozycja dziecka w foteliku nie rozkładanym jest zupełnie inna niż w foteliku rozkładanym ;) a my pisaliśmy o tych nie rozkladanych, że nie zdrowo jest tak przewozić dziecko na spacerach/zakupach po kilka godzin...Zobacz załącznik 890077Zobacz załącznik 890078

Ja mam podobny do tego drugiego.
Natomiast moja sąsiadka ma nie rozkładany i jak założy na stelaż to dziecko w nim leży a nie siedzi. Więc to pewnie jeszcze coś innego niż wy mówicie.
 
Tylko pamiętajcie że pozycja fotelika na stelażu w wózku jest inna niż w samochodzie na bazie.

Ps. Ciągiem 1,5-2h godz.

Ja nikogo nie zmuszam do używania fotelika zamiast gondoli.
Czytam to forum dla porównania i znalezienia środka. To że coś w Polsce nie przechodzi to wcale nie oznacza, że gdzieś indziej jest niedozwolone czy zabronione.

Rozmawiałam i z pediatrą i z chiroprakterem wiec to nie jest coś złego i szkodliwego jeśli wiadomo jak się z tego korzysta.
Ale tak jak mówię, czytam polskie wytyczne żeby znaleźć jakiś środek. Co kraj to inne opinie. I bądź tu mądry które są właściwe.

Ps. Szczepionki nie tylko w UE dla kobiet w ciąży.

W Polsce jest dozwolona szczepionka na grype i na krztusiec jeśli jest wysokie ryzyko epidemiologiczne.

W UK u mnie są jako szczepionki rekomendowane.


I nawet u mamy ginekolog na instagramie można zobaczyć, że też korzystała z podobnego rozwiązania. Cybex?
Zobacz załącznik 890060Zobacz załącznik 890061Zobacz załącznik 890062

Ja mam podobny do tego drugiego.
Natomiast moja sąsiadka ma nie rozkładany i jak założy na stelaż to dziecko w nim leży a nie siedzi. Więc to pewnie jeszcze coś innego niż wy mówicie.

Wg mnie pozycja w foteliku nierozkładanym jest niezdrowa dla niemowlaka na dłuższy czas i koniec, nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. A mamaginekolog to sorry, żaden autorytet w tej kwestii widocznie, też może popełniać błędy jak każdy człowiek. Widzę że Sara znalazła, że ten od niej akurat się rozkłada fotelik - więc to nie jest porównanie.
Co do tej pozycji to wypowiadają się bardziej fizjoterapeuci, proszę:
Link do: Rehabilitacja niemowląt - Elżbieta Szeliga
Poza tym myślę, że nie rozumiesz pojęcia: fotelik NIEROZKŁADANY na płasko, który oznacza, że się nie rozkłada na płasko i ja prościej nie potrafię tego wytłumaczyć :p:D Tak jak w tym artykule, często dzieci malutkie siedzą w tych fotelikach pół dnia, u nas w Polsce przynajmniej, albo rodzice przekładają je właśnie do tego leżaczka bujaczka w formie pół siedzącej, więc ile tych godzin jest dziennie??
Fotelik rozkładany firmy BeSafe (pozycja nie do jazdy autem!!!)
https://foteliki-pod-lupa.pl/kompatybilnosc/funkcja-lezenia-w-foteliku-0-13kg-nigdy-w-samochodzie/

Wiec tak: tu leży:
upload_2018-8-21_8-37-45.png


A tu nie:
upload_2018-8-21_8-38-20.jpeg

I w tym drugim choćby zamontowała na super wypasionym stelażu, nie położysz dziecka, bo nie ma takiej funkcji po prostu.
Podejrzewam, ze u was większość ma tę funkcję leżenia - spania, u nas większość ICH NIE ma, te co mają są baaaaardzo drogie, a na parę m-cy to mi się nie opłaca, bo mam gondolę od leżenia dla bobasa. I tyle w temacie :)
 

Załączniki

  • upload_2018-8-21_8-37-45.png
    upload_2018-8-21_8-37-45.png
    153,3 KB · Wyświetleń: 388
  • upload_2018-8-21_8-38-20.jpeg
    upload_2018-8-21_8-38-20.jpeg
    13,6 KB · Wyświetleń: 381
Ja mialam 3 paczki różnych majtek, najlepsze były z firmy horizon, takie w lekko fioletowym opakowaniu pakowane po 2 sztuki niskie i wysokie. Teraz też je kupie
 

Załączniki

  • i-horizon-majtki-poporodowe-40-44-2szt.jpg
    i-horizon-majtki-poporodowe-40-44-2szt.jpg
    66 KB · Wyświetleń: 96
Ja mialam 3 paczki różnych majtek, najlepsze były z firmy horizon, takie w lekko fioletowym opakowaniu pakowane po 2 sztuki niskie i wysokie. Teraz też je kupie
Właśnie patrzyłam na takie, bo na allegro gdzie mam koszule upatrzoną to sprzedawca ma takie gaciory [emoji14] jak z rozmiarem? Dobrze się rozciągają? Bierzesz niskie?
 
Właśnie patrzyłam na takie, bo na allegro gdzie mam koszule upatrzoną to sprzedawca ma takie gaciory [emoji14] jak z rozmiarem? Dobrze się rozciągają? Bierzesz niskie?

One są w zestawie jedne niskie, drugie wysokie, mi pasowały oba rodzaje po 1 porodzie, rozciągają się i dobrze dopasowują. Kupiłam rozmiar 40/42 - nosze 40. Jak byłam w 1 ciąży poleciła mi je koleżanka z bb.
 
Wg mnie pozycja w foteliku nierozkładanym jest niezdrowa dla niemowlaka na dłuższy czas i koniec, nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. A mamaginekolog to sorry, żaden autorytet w tej kwestii widocznie, też może popełniać błędy jak każdy człowiek. Widzę że Sara znalazła, że ten od niej akurat się rozkłada fotelik - więc to nie jest porównanie.
Co do tej pozycji to wypowiadają się bardziej fizjoterapeuci, proszę:
Link do: Rehabilitacja niemowląt - Elżbieta Szeliga
Poza tym myślę, że nie rozumiesz pojęcia: fotelik NIEROZKŁADANY na płasko, który oznacza, że się nie rozkłada na płasko i ja prościej nie potrafię tego wytłumaczyć :p:D Tak jak w tym artykule, często dzieci malutkie siedzą w tych fotelikach pół dnia, u nas w Polsce przynajmniej, albo rodzice przekładają je właśnie do tego leżaczka bujaczka w formie pół siedzącej, więc ile tych godzin jest dziennie??
Fotelik rozkładany firmy BeSafe (pozycja nie do jazdy autem!!!)
https://foteliki-pod-lupa.pl/kompatybilnosc/funkcja-lezenia-w-foteliku-0-13kg-nigdy-w-samochodzie/

Wiec tak: tu leży:
Zobacz załącznik 890154

A tu nie:
Zobacz załącznik 890155
I w tym drugim choćby zamontowała na super wypasionym stelażu, nie położysz dziecka, bo nie ma takiej funkcji po prostu.
Podejrzewam, ze u was większość ma tę funkcję leżenia - spania, u nas większość ICH NIE ma, te co mają są baaaaardzo drogie, a na parę m-cy to mi się nie opłaca, bo mam gondolę od leżenia dla bobasa. I tyle w temacie :)

Nie no, to że mamy odmienne zdanie w danym temacie to wcale nie oznacza że ktoś kogoś do czegoś przekonuje. Każda zrobi po swojemu wg swoich wytycznych.
 
Nie no, to że mamy odmienne zdanie w danym temacie to wcale nie oznacza że ktoś kogoś do czegoś przekonuje. Każda zrobi po swojemu wg swoich wytycznych.

Ale ja chyba dalej nie rozumiem meritum problemu... [emoji23] jakaś nierozgarnięta jestem czy co... bo z czym sie nie zgadzasz? W sensie ze uważasz, że wożenie po kilka godzin dzieci w tej pozycji fotelikowej - czy trzymanie tak dzieciątka w tym nosidelku - gdzie nie ma funkcji rozkładania na płasko - w domu po kilka godzin zamiast w łóżeczku jest zdrowe i ok?? Skoro u was te foteliki się rozkładają na płasko- wiec moze jednak te nierozkładane nie są zdrowe, co? [emoji848]Nie bardzo rozumiem z czym sie nie zgadzasz.... ? Skoro u was nie ma takiego problemu jaki u nas nagminnie występuje....
W całym tym problemie w Polsce chodzi o nadużywanie tych fotelików.. piszesz, ze dłużej niż dwie godziny ciągiem sie nie da.... ale właśnie problemem u nas jest, że sie da!! I dziecko tak siedzi w tym nosidełku na zakupach, w domu jak mama gotuje, jak spi na drzemce... a jak nazwa wskazuje jest ti fotelik samochodowy [emoji86]
Ale Oki, koniec tematu... w każdym razie każda mama dba o kręgosłup dziecka jak uważa [emoji106][emoji16]
 
Ale ja chyba dalej nie rozumiem meritum problemu... [emoji23] jakaś nierozgarnięta jestem czy co... bo z czym sie nie zgadzasz? W sensie ze uważasz, że wożenie po kilka godzin dzieci w tej pozycji fotelikowej - czy trzymanie tak dzieciątka w tym nosidelku - gdzie nie ma funkcji rozkładania na płasko - w domu po kilka godzin zamiast w łóżeczku jest zdrowe i ok?? Skoro u was te foteliki się rozkładają na płasko- wiec moze jednak te nierozkładane nie są zdrowe, co? [emoji848]Nie bardzo rozumiem z czym sie nie zgadzasz.... ? Skoro u was nie ma takiego problemu jaki u nas nagminnie występuje....
W całym tym problemie w Polsce chodzi o nadużywanie tych fotelików.. piszesz, ze dłużej niż dwie godziny ciągiem sie nie da.... ale właśnie problemem u nas jest, że sie da!! I dziecko tak siedzi w tym nosidełku na zakupach, w domu jak mama gotuje, jak spi na drzemce... a jak nazwa wskazuje jest ti fotelik samochodowy [emoji86]
Ale Oki, koniec tematu... w każdym razie każda mama dba o kręgosłup dziecka jak uważa [emoji106][emoji16]

Dita przeczytaj uważnie co napisałam wcześniej. Ja mam ten co się rozkłada. Poprostu nie mam pojęcia do czego ten cały wykład na temat fotelików.
 
reklama
Dita przeczytaj uważnie co napisałam wcześniej. Ja mam ten co się rozkłada. Poprostu nie mam pojęcia do czego ten cały wykład na temat fotelików.

Haha No ja tez nie [emoji23][emoji23][emoji23]
Bo nie wiedziałam o co ci chodzi [emoji5][emoji85] baby brain [emoji16][emoji86]
 
Do góry