reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

@FiLi88 mam pytanie odnośnie tego śpiworka bawełnianego od Beztroski (też bym chciała go zamówić) - jak będziesz ubierała dziecko do tego śpiworka (zaczynając od podstaw :-p)? i przy jakiej temperaturze? Myślałam, żeby go też używać zimą, dziecko w kombinezonie, może być też kocyk jeśli będzie bardzo zimno i nakrycie od gondoli. Myślę, że jest on bardziej uniwersalny od tych grubych zimowych i fajnie, że ma otwory na pasy. Podpytuję, bo nie mam doświadczenia, a jestem osobą, której wiecznie zimno i nie chciałabym dziecka przegrzać :yes:

Odnośnie materacyka to ja czekam na dostawę HEVEA lateksowo-kokosowego. Sporo o tym czytałam i zasugerowałam się też opinią Sroki.

Co do laktatora to też byłam nastawiona na Avent. Wczoraj byłam na tym evencie Świadoma Mama i przedstawicielka z Lovi bardzo podkreślała fakt, że Ekspert jest dwufazowym lakatatorem. Znalazłam informację, że Medela jest też dwufazowa, ale o Avencie takiej informacji nie ma... Wiecie czy w praktyce jest to faktycznie potrzebne? Dwie fazy działają podobnie jak dziecko, najpierw ssie dużo szybciej bo wypływa mleko mniej gęste niż w drugiej fazie.

Też szukam wygodnego fotela. Patrzyłam na ten z ikei, bo chciałam kupić fotel z podnóżkiem. Faktycznie jak na nim usiadłam to się zapadłam :-p do tego wymarzyłam sobie, żeby był miodowy to jeszcze gorzej coś znaleźć:) Myślałam też o bujanym, ale nie wiem czy to dobre tak na dłuższą metę. Macie jeszcze jakieś modele, na które zwróciłyście uwagę?

Zazdroszczę Wam już tych wyprawek :) przede mną jeszcze większość :baffled:
 
reklama
Też szukam wygodnego fotela. Patrzyłam na ten z ikei, bo chciałam kupić fotel z podnóżkiem. Faktycznie jak na nim usiadłam to się zapadłam :-p do tego wymarzyłam sobie, żeby był miodowy to jeszcze gorzej coś znaleźć:) Myślałam też o bujanym, ale nie wiem czy to dobre tak na dłuższą metę. Macie jeszcze jakieś modele, na które zwróciłyście:
Ja tez marzyłam o miodowym lub oliwkowym, bo te kolory z strandmona z ikei mnie nie przekonują. Ale zdecydowałam się w końcu ma szary strandmon, bo ma sprawdzona opinie. A z kolorowymi poduszkami wyglada fajnie :) no i jest dla mnie bardzo teraz wygodny. Miał stać w pokoju małego, ale na razie jest w salonie i ciężko będzie mi się z nim pożegnać tylko do karmienia ;)
 
U mnie tak samo robił mąż, bo on kąpał. To samo jeśli obcinanie paznokci, używał nożyczek i tyle. Pewnie może wydawać się dziwne, że on tyle rzeczy robi, ale on koniecznie chce uczestniczyć w życiu dziecka (może dlatego, że wychował się bez ojca praktycznie, a jego ojciec jak np kiedyś poszedł na spacer z nim to jak zobaczył osę to uciekł i zostawił wózek, mąż bardzo chce być inny).

To nie jest dziwne [emoji4] my też chcemy żeby mój go kąpał. Paznokci nie chce obcinać bo się boi [emoji16] ale też chcemy żeby uczestniczył w życiu Synka [emoji4] po za tym jak Mama będzie na treningu to Tatuś musi się sam zająć dzieciątkiem [emoji16] a chciałabym przynajmniej dwa razy w tygodniu chodzić na siłownię lub fitness, oba mam pod domem prawie. Tyle na jedno karmienie pokarm odciągnę. Wiadomo, że to dopiero po 2-3 miesiącach.
 
To nie jest dziwne [emoji4] my też chcemy żeby mój go kąpał. Paznokci nie chce obcinać bo się boi [emoji16] ale też chcemy żeby uczestniczył w życiu Synka [emoji4] po za tym jak Mama będzie na treningu to Tatuś musi się sam zająć dzieciątkiem [emoji16] a chciałabym przynajmniej dwa razy w tygodniu chodzić na siłownię lub fitness, oba mam pod domem prawie. Tyle na jedno karmienie pokarm odciągnę. Wiadomo, że to dopiero po 2-3 miesiącach.
U nas z pierwszą córką było tak, że wstawaliśmy do niej razem mąż ją przebierał by się rozbudzała, a potem ja karmiłam. W dzień też czy to siku czy kupa przebierał jak go poprosiłam, zresztą dotąd tak jest. Jedyne wyjątki to jak miał bardzo dużo zleceń, no to nie kąpał czy nie chodził na spacery. Trochę się martwi, że dla drugiej córki tak nie ma czasu. Myślę, że po porodzie to się zmieni. Oczywiście będzie więcej ze starszą córką, bo młodszej nie nakarmi, a także bym ja jej nie dźwigała.
 
@FiLi88 mam pytanie odnośnie tego śpiworka bawełnianego od Beztroski (też bym chciała go zamówić) - jak będziesz ubierała dziecko do tego śpiworka (zaczynając od podstaw :-p)? i przy jakiej temperaturze? Myślałam, żeby go też używać zimą, dziecko w kombinezonie, może być też kocyk jeśli będzie bardzo zimno i nakrycie od gondoli. Myślę, że jest on bardziej uniwersalny od tych grubych zimowych i fajnie, że ma otwory na pasy. Podpytuję, bo nie mam doświadczenia, a jestem osobą, której wiecznie zimno i nie chciałabym dziecka przegrzać :yes:

Odnośnie materacyka to ja czekam na dostawę HEVEA lateksowo-kokosowego. Sporo o tym czytałam i zasugerowałam się też opinią Sroki.

Co do laktatora to też byłam nastawiona na Avent. Wczoraj byłam na tym evencie Świadoma Mama i przedstawicielka z Lovi bardzo podkreślała fakt, że Ekspert jest dwufazowym lakatatorem. Znalazłam informację, że Medela jest też dwufazowa, ale o Avencie takiej informacji nie ma... Wiecie czy w praktyce jest to faktycznie potrzebne? Dwie fazy działają podobnie jak dziecko, najpierw ssie dużo szybciej bo wypływa mleko mniej gęste niż w drugiej fazie.

Też szukam wygodnego fotela. Patrzyłam na ten z ikei, bo chciałam kupić fotel z podnóżkiem. Faktycznie jak na nim usiadłam to się zapadłam :-p do tego wymarzyłam sobie, żeby był miodowy to jeszcze gorzej coś znaleźć:) Myślałam też o bujanym, ale nie wiem czy to dobre tak na dłuższą metę. Macie jeszcze jakieś modele, na które zwróciłyście uwagę?

Zazdroszczę Wam już tych wyprawek :) przede mną jeszcze większość :baffled:

Ja sie na ten spiworek zdecydowalam glownie ze wzgledu na to ze u nas w UK zimy jako takiej nie ma i ja nie potrzebuje miec bardzo cieplego np z welna czy warstwa przeciwdeszczowa.
Jesli chodzi o ubierabie, to bedzie to na pewno body i pajac welurkowy, ewentualnie misiowy. A na zime kombinezon taki typowy zimowy. W razie duzego zimna na spiwor mozna polozyc jeszcze kocyk i pokrowiec od wozka. Tak jak pisalas bardzo sensownie to wyglada. Zasada z ubierabiem jest taka ze dzidziowi zakladamy warstwe wiecej niz sami mamyna sobie i sprawdzamy kark dzidzi czy nie jest spocony czyli czy nie ma za goraco.
 
Byłam w ikei i znów usiadłam na ten Strandmon, ale chyba za krótka jestem jednak do niego ;/ wzięłam Poang, ale tylko obicie Hillared było dla mnie wygodne. A na mój wzrost jest idealny i dobrze się w nim siedzi, ale to każdy musi pod swoją dupką sprawdzić ;) kupiliśmy jeszcze komodę i łóżeczko, do tego materac, zostało nam już tyko dokupić nawilżacz powietrza, termometr wewnętrzny i parę kosmetycznych rzeczy. Ufffff, coraz bliżej :-D
 
Fajne zakupy, a gdzie kupiłaś wanienkę?

Ja nie używam gąbki ani leżaczka. Jak kąpałam to dziecko na ręce trzymałam, potem przekręcałam, żeby dupkę i plecy umyć.
Ale każdy robi jak uważa
Śliczny [emoji5] już gdzieś widziałam ten wzór.. chyba na rożku [emoji848][emoji5]

A co wanienki to ja jestem dinozaur [emoji23] zwykła wanienka, ewentualnie pieluszka na dno żeby sie pupka niemowlaka nie ślizgała, mocny uchwyt pod pachę i myju myj [emoji23] widzę, że w tej ciąży bardziej wyedukowana będę [emoji106]
Mam takie samo zdanie. Kurczaczka na ręku chlapu chlap i z wody. Jakaś pieluszka na dno i tyle. Takie maleństwa myje się 10 sekund [emoji16] dopiero jak będzie siedział samodzielnie to wtedy dłużej będzie się chlapał[emoji16]
Byłam w ikei i znów usiadłam na ten Strandmon, ale chyba za krótka jestem jednak do niego ;/ wzięłam Poang, ale tylko obicie Hillared było dla mnie wygodne. A na mój wzrost jest idealny i dobrze się w nim siedzi, ale to każdy musi pod swoją dupką sprawdzić ;) kupiliśmy jeszcze komodę i łóżeczko, do tego materac, zostało nam już tyko dokupić nawilżacz powietrza, termometr wewnętrzny i parę kosmetycznych rzeczy. Ufffff, coraz bliżej :-D
Pochwal się jakieś foto np. [emoji6]
 
Mam takie samo zdanie. Kurczaczka na ręku chlapu chlap i z wody. Jakaś pieluszka na dno i tyle. Takie maleństwa myje się 10 sekund [emoji16] dopiero jak będzie siedział samodzielnie to wtedy dłużej będzie się chlapał[emoji16]Pochwal się jakieś foto np. [emoji6]
Mi się w ogóle wydaje, że jakieś gąbki/myjki/rękawice do mycia muszą być średnio miłe dla takiej delikatnej skórki noworodzia. Ja też będę myła ręką, a raczej mój mąż, bo na pewno ma większe i stabilniejsze dłonie ;) myślałam też o takiej plastikowej wkładce do wanienki, gdybym ja sama miała wykąpać dzidziusia, ale zastanawiam się, czy to bezpieczne?
Mebelki jeszcze nie złożone, musimy najpierw zrobić miejsce na te rzeczy w mieszkaniu, czyli wywieźć kącik naukowy (duże biurko i fotel męża) i kilka innych zawalających rzeczy :D ale wstawię chociaż zdjęcia z internetu tego, co wybraliśmy :
shopping

krovatka-detskaya-gulliver-102-485-19-3.jpg

hemnes-komoda-3-szuflady-biala-bejca-108x95-cm.jpg
 
reklama
Właśnie pisałam, że dinozaur jestem, ale widzę, że mam towarzystwo [emoji5][emoji106]
Pewnie, uważam, że każda mama powinna własnych sposobów próbować... to daje dużo satysfakcji [emoji16]
Haha Dita ja to przedpotopowa jestem hihi.
Pamiętam jak czekałam na 1ego syna 20 lat temu i nie było poza gazetą "Dziecko" nic skąd bym mogła czerpać wiedzę.
W szpitalu po urodzeniu choć się bałam zaczęłam się młodym opiekować.
Położna przyszła wykąpała pyk cyk i już a ja z otwartą buzią stałam i nie czaiłam.
Wróciłam do domu a tu moja siostra sprząta mi bo pewnie jutro z rana położna przyjdzie itd.
Ja w końcu nieśmiało, że nie umiem kąpać. To ona mi pokaże i tak było, że ona po raz pierwszy syna w domu wykąpała.
Potem już sama go kąpałam i też na spód pieluszka położona.
 
Do góry