reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Taaaak, myslelismy jeszcze nad Stefcia, ale od zawsze mam w glowie Marianke... Rodzina meza srednio akceptuje, widac, ze im sie nie podoba (w dupie to mam:p), za to moja mama przeszczesliwa, bo miala babcie Marianne. Ktora bardzo dobrze wspomina :)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurektyna to było graco junior i ono tylko do 13 kg więc tak do roku.My po roku zmienialiśmy fotelik.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
No właśnie...ale dziękuję że sprawdziłaś[emoji8]
ten jest do 18 wiec do ok. 4... a myślę tak żeby było jak najbezpieczniej i jak najdłużej... bo wiem że jak namowię teraz P na dobry fotelik 0-13... to za rok ciężko mi będzie go namówić na kolejny fotelik tyłem bo te są drogie, a ze względu na bezpieczenstwo chciałabym żeby maluch tak podróżował jak najdłużej... bo fotelików 0-13 jest naprawdę dużo z dobrymi wynikami testów wiec myślę że tu jest w czym wybierać i przebierać... a tak muszę coś wymyślić...
To bedzie napewno najpowaniejszy i najbardziej przemyślany zakup dla naszej dzidzi[emoji2]
 
@dzag82 w przypadku fotelika o ktorym ja pisałam to wydaję się że i noworodek w nim ma i dobrą pozycje i wygodę :
1487331037-aaaaaa.jpeg

A i przy starszaku wydaje się być wygodny...
1487331094-aaaaaa.jpeg

Ale muszę zgłebić temat.
Na pewno nie kupię w ciemno bez przymierzania!

Z tego co czytałam to fotelik ma dobrą opinię u dobrych sprzedawców np oferujących tylko foteliki RWF...
Oczywiście jeszcze na żywo go nie ogladałam wiec to moje wrażenie z tego co czytam i oglądam...
Ale jeżeli chodzi o większość fotelików o dużym zakresie to się z Tobą zgodzę widziałam kilka i albo maluch był w nim jak w za dużym pudle, albo starszak mimo teoretycznie wagi i wzrosu jeszcze się mieścił to wyglądał na za wielkiego do fotelika i wydawał się nie wygodny... mało tego takim fotelikom ciężko jest osiągnąć dobry wynik w testach...i wydaje mi tylko pojedyńcze mają wynik 4*
Ja muszę zagłębić temat tego upatrzonego, bo wszędzie sprzedawcy piszą że otrzymał 4* ADAC a na stronie fotelik.info jest nie oceniony... wiec muszę wybadac czy to chwyt marketingowy czy kwestia nie zaktualizowanych testow na stronie...
 
Hm.. A moja siostra kupila dla swojej córki 3 lata temu fotelik z Niemiec. Miał wszystkie możliwe atesty, jest do jazdy tyłem. Wtedy był jednym z lepszych na rynku, długo go szukali. I chce mi go oddać (siostra bezwypadkowa, fotelik sprawny). Myślicie, że od tamtej pory dużo się zmieniło wśród fotelików? Może warto go wziąć (sprawie tylko czy ma ta datę ważności).

 
Możesz napisać do administratora strony z zapytaniem. Oni raczej nie olewają mejli.
Ty masz ten plus, że możesz do tego fotelika od razu starsza córkę przymierzyć :-) I będziesz widziała jak się starszakowi siedzi, czy jest na tyle duże to siedzonko że będzie dziecko zabezpieczone. Niby na zdjęciach z dziećmi wygląda to ok. Z resztą ogólnie ten fotelik nieźle wygląda. Tylko lepiej sprawdzić.
A co do fotelika tyłem po roku to jakiś czas temu znalazłam tani model firmy Joie. I chyba go kupie dla Młodszego, bo Witek jeszcze będzie okupował ze dwa lata ten który mamy, przodem do kierunku jazdy.
 
Aga, sprawdź co to za model, jaką długą eksploatację sugeruje producent. Posprawdzaj czy pasy nie są poprzecierane, klamry obluzowane itp.
 
Znowu temat w którym jestem zielona... pomimo drugiego dziecka. To jak długo ma jeździć tyłem do kier. jazdy?

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Od jakis 3 lat jest boooom na wozenie dzieci tylem nawet do 4 rz. Ale.to.fajny boom, krok naprzod,wystarczy spojrzec na crash testy z udzialem fotelika montowanego przoda i takiego tylem do kierunku jazdy ;)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U nas Szymek nie chciał zbyt długo jeździć w małym foteliku tyłem do kierunku jazdy. Jak miał 8 miesięcy przeszliśmy na fotelik dla "starszych dzieci", ten od 9 kg. Nie pamiętam do ilu, bo też dostaliśmy ten fotelik od rodziny męża i nie pamiętam. Muszę sprawdzić. Szymek w tym poprzednim foteliku zaczynał się podnosić, siadać, nie chciał leżeć, bo chciał wszystko wiedzieć, więc to było niebezpieczne, a poza tym brakowało mu już miejsca na nóżki. A znowu kuzyna mojego męża dzieci jeździły ponad rok. Także nie ma reguły.

Napisane na CHM-U01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry