reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Jej, kilka dni mnie nie było, bo to niby mniej oblegany temat, a tu taki szał!!! :laugh2: No zaszalałyście. Ja czekam do 13-go. Po tej dacie przyznamy się oficjalnie przy jakiejś okazji, że jestem w ciąży, bo liczę ewentualnie na ciuszki od dwóch szwagierek. U nas w rodzinie ciuszki przechodnie :-p Jak będę wiedziała co mam - zawsze sobie robie listę czego ile sztuk mam :blink: - to wtedy pozwolę sobie na zakupy.

Ja jestem kolejna osoba, która używa Dad, na drugim dziecku, i wszystko jest w porządku. Pieluszki newborn z wycięciem na pępek to bajer. I tak trzeba zawijać ten rant, tak jak w zwykłych ieluszkach, bez wycięcia. A "miernik" wilgotności to już w ogóle śmiech na sali :laugh2: Nam sprezentowali takie cudo przy Tymku. To mój genialny mąż zamiast sprawdzać, czy trzeba pieluchę zmienić, to otwierał gacie co jakiś czas i patrzył na ten wskaźnik. Ja pitolę. Odmóżdżanie ludzi, słowo daję.

Co do rozmiaru - ja byłam przy pierwszym synu wyposażona w ciuszki od 56, ale urodził się 50 i tonął we wszystkim, jak synek JustynyWM. Taki kurczak z podwinietymi rękawkami. Dokupiłam kilka ciuchów 50 w Tesco i dorósł szybko do 56 Młodszy syn juz w 56 wskoczył od razu. Starszy urodzony 4 lipca w ciepłe dni miał krótki rękawek i śpiochy lub półśpiochy, na noc pajacyk albo body z długim i spiochy. W chłodniejsze dni - których przecież w lecie tez nie brakuje - miał body z długim rękawkiem. Moim zdaniem trzeba mieć kilka takich i takich.
 
Ostatnia edycja:
@dzag82 ja też zamierzam spisać co już mam. Na pewno rozmiaru 68 mam full więc tego wcale nie kupię. Bardziej się boję że mi właśnie maluch utonie w tych 56 i będzie taki "nieelegancki" ;)

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Względem pieluch mam tylko nadzieję, że kolejne dziecko będzie mniej problemowe. Początkowo synka wszystko uczulało. O ile Pampersy jeszcze uszły na początku, to po jakimś czasie dostał takiego uczulenia, że szukałam ekologicznych. A te to dopiero kosztują. Używałam ich na zmianę z wielorazowymi. Nie cierpię dodatkowego prania. Mam nadzieję, że tym razem się obejdzie bez. Zbawieniem naprawdę jest suszarka [emoji16] bo jeśli to nie są rzeczy do pracy to nie prasuję, tylko jak wysuszy składam lub rozwieszam do szaf odrazu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie kupiłam jeszcze nic. Nadal czekam na te magiczne 12 tygodni. I wizytę. Dlatego wam zazdroszczę [emoji7] ciuszki super. Co zdjęcie to ładniejsze. Narazie sobie kupiłam legginsy z Amazon. Wyglądają trochę jak jeansy. Fajne. I bez uwierającej gumki w pasie. Ten sklep o którym piszecie to pewnie jak nasz wspomniany wcześniej Amazon.com. Tylko wszystko dostarczane jest szybciej. Troszkę place na rok za membership, ale zwraca się wielokrotnie, bo wszystko taniej i przychodzi w dwa dni. Czasami nawet w ten sam dzień jeśli się coś kwalifikuje.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do pieluch, też uzywamy Dady, na poczatku byly oryginalne Pampersy, później przeszliśmy na tańsze. A że, odpukac, nic nie uczula malej to korzystamy. W końcu pamper i tak później idzie w kosz. Wiec jeśli pupka dziecka akceptuje tańszy zamiennik to ja jestem na Tak!
To samo z wacikami i wodą, uzywam do tej poru. A chusteczki nawilzane mam na wyjście. W sytuacji awaryjnej pupa pod kran, haha :D

Śliczne te ciuszki macie pokupowane. Ja na razie czekam na info odnośnie plci.
Dziewczynskie ciuszki mam, pare tylko bede musiala dokupic bo Młoda z lutego, to drugie z Lipca/Sierpnia będzie. A jeśli będzie chłopak, a tak mi sie wydaje, to wtedy trzeba wiecej zakupow zrobić, no chyba ze ubiore go w róż, jak JustynaWM ;)
 
no my o dziwo najwięcej mamy rozmiaru 74 nie wiem jak to się stało haha dzisiaj mąż patrzy do tej szafy i się napatrzeć nie może, ale uświadomiłam go, że jak coś to 50 i 56 teraz musimy dokupić :-D
 
Przebieram dary. Te najbliżej to newborn, ale nie ma bodziaków prawie. Środek 62-68. Na końcu duże 68 bo rozmiarówka różna.
1486301910-aaaaaa.jpeg


Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry