reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

ja używałam pampers , ale są drogie lecz byłam zadowolona szczególnie jak mały dużo sikał nie odparzał się i nie miał mokro, na odparzenia sudocrem, można posypywać pupcie mąką ziemniaczaną nie trzeba żadnych pudrów to to samo tylko naturalne. Dziewczyny polecają oliwki hipp
ah jak zawsze ile osob tyle opinii :p uhh oszalec idzie :p kogo tu sluchac?
ja slyszalam ze kosmetyki hipp ogolnie są bardzo dobre ale ze wszelkie oliwki na dluzsza mete przesuszają :(
a maka ziemniaczana ponoc rewelacja.
i czeste wietrzenie pupki ;)
a sudocrem tak na co dzien czy tylko przy awarii?
 
reklama
ah jak zawsze ile osob tyle opinii :p uhh oszalec idzie :p kogo tu sluchac?
ja slyszalam ze kosmetyki hipp ogolnie są bardzo dobre ale ze wszelkie oliwki na dluzsza mete przesuszają :(
a maka ziemniaczana ponoc rewelacja.
i czeste wietrzenie pupki ;)
a sudocrem tak na co dzien czy tylko przy awarii?
tylko przy awarii takie pudełko starczy a starczy jest wydajne ,jeśli dziecko się odparzy to smarować , i wietrzyć dużo :)
 
a i polecam wziąć do szpitala jeśli dłużej będziecie lub kupić do domu, krem na brodawki , bo dziecko lubi po obgryzać tymi dziąsełkami a kremiki dużo pomagają i goją
 
a i polecam wziąć do szpitala jeśli dłużej będziecie lub kupić do domu, krem na brodawki , bo dziecko lubi po obgryzać tymi dziąsełkami a kremiki dużo pomagają i goją
zamierzam kupic maltan czy jakos tak ;)
ponoc nie trzeba pamietac o zmywaniu go przed karmieniem bo nie szkodzi maleństwu
 
ja używałam pampers , ale są drogie lecz byłam zadowolona szczególnie jak mały dużo sikał nie odparzał się i nie miał mokro, na odparzenia sudocrem, można posypywać pupcie mąką ziemniaczaną nie trzeba żadnych pudrów to to samo tylko naturalne. Dziewczyny polecają oliwki hipp
U mnie dada z biedronki, co do pudrów i kremów-bez sensu, najlepsza jest zwykła mąka ziemniaczana masz rację
 
ah jak zawsze ile osob tyle opinii [emoji14] uhh oszalec idzie [emoji14] kogo tu sluchac?
ja slyszalam ze kosmetyki hipp ogolnie są bardzo dobre ale ze wszelkie oliwki na dluzsza mete przesuszają :(
a maka ziemniaczana ponoc rewelacja.
i czeste wietrzenie pupki ;)
a sudocrem tak na co dzien czy tylko przy awarii?
U mnie sudokrem nie pomagał, tylko mąka
 
Dziewczyny co myślicie o kołysce tak, żeby postawić obok łóżka w sypialni?
Z doświadczenia mojej siostry wiem, że coś takiego jak laktator może się przydać bo piersi mogą nie wyrabiać z nadmiarem mleka, podgrzewacz to też fajna sprawa szczególnie, że można go postawić w pokoju i podgrzać butelkę czy słoiczek na szybko, warto też sprawdzić czy po tańszych pieluszkach dziecko nie będzie miało uczulenia :)
Osobiście nie mam jeszcze nic, ale planujemy zakupy ciuszków na Primarku w Berlinie, z pewnością wyjdzie taniej :)
Ja mieszkam w Holandii i powiem Ci ze Primark to mój ulubiony sklep jeśli chodzi o dział dziecięcy. Tanio rozmiarowka idealna i jakoś bardzo dobra polecam! :)
 
Ja na codzien linomag do pupy (ten najzwyklejszy za 8 zl), sudocrem w przypadku odparzen (pudelko 125 gr mam juz tyle czasu,ile ma moja corka-rok i 7 m-cy:), emolient do kapieli,oliwk w zelu na przecieranie wszelkich skladek (szyjka,za uszami,pod pachami,pod kolanami)-calego dziecka nie mozna smarowac oliwka,bo skora nie oddycha,ale te miejsca nalezy,bo skora sie styka. U nas bardzo sie srawdzilo. Sopelek/ frida-jak mloda ulewala,zostawaly jej "koreczki" w nosie,sopelkiem odciagalismy. Krem na brodawki polecam z medeli-nie trzeba zmywac,bo to czysta lanolina.
Kolyske sami mamy miec,bo corka wciaz okupuje lozeczko. Ale mamy mirec od znajomych drewniana,gleboka,ze szczebelkami i blokada bujania,wiec tez bedzie takie lozeczko,tylko mniejsze :)
 
Aha,i laktator-przy takiej ilosci pokarmu jak u mnie bez laktatora bylaby katastrofa-mialam ciezka nadprodukcje. Poza tym matka karmiaca tez czasami wychodzi z domu,co nie?:) polecam elektryczny-szybko odciaga. Ja mam z medeli mini electric, bylam zadowlona.
 
reklama
Dziewczyny co myślicie o kołysce tak, żeby postawić obok łóżka w sypialni?
Z doświadczenia mojej siostry wiem, że coś takiego jak laktator może się przydać bo piersi mogą nie wyrabiać z nadmiarem mleka, podgrzewacz to też fajna sprawa szczególnie, że można go postawić w pokoju i podgrzać butelkę czy słoiczek na szybko, warto też sprawdzić czy po tańszych pieluszkach dziecko nie będzie miało uczulenia :)
Osobiście nie mam jeszcze nic, ale planujemy zakupy ciuszków na Primarku w Berlinie, z pewnością wyjdzie taniej :)
Ja mysle o koszu Mojżesza (nie potrzebuję bujać ale żeby można było kosz przenosić niezależnie od stelaża)
Używane można kupić 100-200zł, później można jeszcze sprzedać. Starczy do spania na klika miesięcy.
Dlaczego? Bo małe dzieciaczki lubią mieć ciasno, ciepło i przytulnie do spania, w łóżeczku jest tak goło i pusto na początku.
Po drugie mam małe mieszkanie wiec odwlekę na chwilę kupno łóżeczka. Będę mieć cc a spanie mamy na antresoli więc przez pierwszy miesiąc nie będę się wdrapywać, postawię koło kanapy na której będę spać, blisko dzidziusia ale jednak osobno, bezpieczniej (syn wsunal mi się kiedyś pod kołdrę w nocy!)
Później wezmę kosz na antresolę i też bez obaw że mi bobas wyleci przez barierki
Także u mnie na razie tak, po pół roku do łóżeczka w pokoju syna, może już nie będzie tak często się budzić na karmienie:-)
 
Do góry