reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Przez ostatni tydzień dokonałam megaskoku w przygotowaniach.
Mam już łóżeczko - wietrzy się na razie jeszcze nie skręcone. Kupiłam mnóstwo brakujących rzeczy (między innymi majtki do szpitala - mam siateczkowe i też zastanawiam się jak to prać w szpitalu) i czekam na paczki. Mam zamówione pieluszki tetrowe i flanelowe, laktator, rożek, kilka rzeczy dla malucha - tym razem już w kolorze niebieskim, podkłady poporodowe. Kupiłam butelkę, smoczki, termoopakowanie i kosmetyczkę do szpitala.I pampersy New Born. Został już tylko przewijak i zakupy z apteki. Jestem z siebie dumna ;D Aha, i jeszcze spodnie dresowe w rozmiarze XL, a kiedyś mieściłam się w S. Jak to wszystko się zmienia :laugh:
I jeszcze jeden zakup mi został - nie mam nożyczek do paznokietków. Wszędzie są te z Canpola. Czy one są dobre? Bo ja słyszałam, że tępe :( Czym najlepiej te paznokietki obcinać ???
 
już kiedyś pisałam, że nożyczki kupiłam CHICCO, ponieważ uwazam,ze są zdecydowanie lepsze od Canpola (kiedyś miałam właśnie z canpola i powiem szczerze, ze nie byłam zadowolona)

empolan gratuluję takich zakupów :) !!!
 
Ja cały czas zastanawiam się nad wózkiem Chicco tech 4wd duo, czy któraś z Was kupiła taki wózek?
On ma takie fajne pompowane koła, ale później jako spacerówka wygląda dość śmiesznie.
Ciekawe czy w wózkach Graco można zamontować gondole, bo te wózki jako spacerówki wyglądają lepiejr.
Sama nie wiem jaki wóżek kupić :-[ Trzeba brać pod uwagę, że to zima idzie.

Doradźcie proszę.
 
Madzia, widziałam na wątku "polecam-odradzam", że dziewczyny wypowiadały sie na temat tego wózka. Zajrzyj tam. Z tego co pamiętam, to dobre opinie.
A co do rzeczy dla mojego synka i dla mnie, to mam już wszystko....chyba. Ciągle wydaje mi się, że o czymś zapomniałam.
Podkłady, majtki (też siateczkowe) i tą całą resztę już mam. Nie mam jeszcze stanika do karmienia, ale czy jest niezbędny? Pieluchy, kosmetyki gromadzę od paru miesięcy, więc jest zapas.
Nie wiem, czy trzeba do szpitala brać te rzeczy do pielęgnacji kikuta u dziecka, czyli spirytus, gaziki, czy to dadzą w szpitalu.
 
reklama
Olu dzięki za informacje o wózku.

Ja stanika dla karmiących matek nie mam, ale kupiłam sobie zwykły stanik bez żadnych koronek itp. troche większy.

Odnośnie kikutka to w szpitalu przemywają gencjaną takim fioletowym preparatem i gaziki tez mają. A na szkole rodzenia położne powiedziały, żeby w domu przemywać spirytusem 90% właśnie, bo się nie brudzą ubranka i tak często jak to możliwe-przy każdej zmianie pieluszki.
 
Do góry