reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka / Zakupowe szaleństwa ;-)

reklama
A ja cały czas się jeszcze zastanawiam nad tymi kubkami (sorki, że znów truje). Chcę spróbować niedługo nauczyć Małego picia z czegoś oprócz piersi, bo na razie kiepsko idzie - butelkę odrzucił. Polecacie ten kubek Doidy Cup, chyba się skuszę, choć czy faktycznie przez to skrzywienie jest on lepszy od zwykłego kubka? I tak trzeba pić razem z dzieckiem przez ten kubek, przynajmniej na początku. Chciałam jeszcze zapytać mam starszaków, które używały ten kubek - kiedy dziecko samo potrafiło się z niego napić? I co używałyście (oprócz kubka) do picia mleka, czy na spacer - niekapek? Bo zastanawiam się też od kiedy dziecku można dać kubek ze słomką (niby od 10 m-ca) i co jest "lepsze" - niekapek czy słomka?

edit: Ja już chyba schizuje, przy Starszaku nie miałam tyle dylematów. :baffled:A powinno być chyba odwrotnie, przy drugim powinnam mieć większy luz :rofl2:.
 
ANMIKA moje dzieci piły z bidonu ale takiego hmm dla starszego dziecka tzn.nie te słomkowe itp. ;)żadne dziecko niekapka u mnie nie chciało...

Takiego( teraz wode Dominiś pije w nim w szkole w kolorze szarym)

bidon-bica000-cars-auta_11116.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Animka mam dokładnie taki sam problem jak ty, z tym że zauważyłam raz w nocy, że jak Adi chce to napije się herbatki z butelki, ale to jak jest głodny w porze karmienia. Tylko, że ja nie chcę go nauczyć pic z butelki. Wolałabym ją ominąć. Niedawno zadawałam tu to samo pytanie odnośnie Doidy Cup, ale nikt mi nie odpowiedział. Oglądałam filmiki o tym kubku i w nim generalnie chodzi o to, że dziecko pijąc z niego nie musi odchylać główki mocno do tyłu, i w ten sposób nie wyleje sobie całej zawartości kubka na twarz. Ale niestety na początku trzeba być przy tym jak dziecko pije, nalewać mu małe ilości napoju, tak aby wypiło za jednym zamachem. Oglądałam na YT filmik jak piły z tego kubka dwie roczne 10-12 mies bliźniaczki, i mimo, że mama nalewała im mało picia to i tak połowę wylewały na siebie. Myślę, że wiele zależy też od temperamentu dziecka. Ja będę jeszcze próbować nauczyć Adiego pić z niekapka. Myślę, że dam mu dziś w nim mojego mleka na głodnego, żeby bardziej go zmobilizować do nauki nad ssaniem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

To też jest ciekawa opcja REFLO CUP Reflo cup - YouTube
 
Ostatnia edycja:
Fajne to tylko pytanie czy ta "nakrętka" nie wypadnie mu dajmy na nosek i wtedy wsio poleci na dziecie? :p bo to tylko tak włożone jest...
 
Piątka, ale jedno już jest Aniołkiem i nie chcę zastępować.

super
mi się marzy 3
już mam 2, bo jeden Aniołek, więc może zamarzy mi się 4 ;-)


a to moje upolowane rzeczy

chusty do noszenia - kupiłam drugą, bo niecierpię niebieskiego
DSC_1672.jpgDSC_1683.jpg

pieluchy wielorazowe
DSC_1675.jpgDSC_1676.jpgDSC_1677.jpgDSC_1678.jpgDSC_1679.jpg

ubranka
DSC_1681.jpg
 

Załączniki

  • DSC_1680.jpg
    DSC_1680.jpg
    18,2 KB · Wyświetleń: 23
  • DSC_1684.jpg
    DSC_1684.jpg
    30,6 KB · Wyświetleń: 28
Ostatnio edytowane przez moderatora:
a i przyszły mi zakupy ze sklepu internetowego Farma-eko. Tak mi pachniała paczuszka suuuper. Kosmetyki i mydełka rewelacyjne.

chciałam wrzucić w 1 poście, ale się nie dało, więc kontynuacja tu
DSC_1684.jpgDSC_1685.jpgDSC_1686.jpgDSC_1687.jpgDSC_1688.jpgDSC_1690.jpgDSC_1691.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A ja cały czas się jeszcze zastanawiam nad tymi kubkami (sorki, że znów truje). Chcę spróbować niedługo nauczyć Małego picia z czegoś oprócz piersi, bo na razie kiepsko idzie - butelkę odrzucił. Polecacie ten kubek Doidy Cup, chyba się skuszę, choć czy faktycznie przez to skrzywienie jest on lepszy od zwykłego kubka? I tak trzeba pić razem z dzieckiem przez ten kubek, przynajmniej na początku. Chciałam jeszcze zapytać mam starszaków, które używały ten kubek - kiedy dziecko samo potrafiło się z niego napić? I co używałyście (oprócz kubka) do picia mleka, czy na spacer - niekapek? Bo zastanawiam się też od kiedy dziecku można dać kubek ze słomką (niby od 10 m-ca) i co jest "lepsze" - niekapek czy słomka?

edit: Ja już chyba schizuje, przy Starszaku nie miałam tyle dylematów. :baffled:A powinno być chyba odwrotnie, przy drugim powinnam mieć większy luz :rofl2:.

jak dla mnie ten kubek doidy to zadna rewelacja...trzeba caly czas byc przy dziecku, pilnowac czy dziecko sie nie zachlysnie,nie rozleje napoju.
tu jest stronka z niekapkamii opinie o nich kubki niekapki i bidony dla dzieci - opinie, zdjęcia, ceny, informacje o produktach - bangla.pl


dolores fajne zakupy:tak:
jak sie sprawdzaja te pieluchy wielorazowe?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry