reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka / Zakupowe szaleństwa ;-)

Mamuski, macie juz kupione, albo upatrzone karuzelki do łóżeczka? i jakies zabawki/zawieszki do wozka?
pochwalcie sie ;-)
 
reklama
Lotka - ja mam dwie, po synku.

FISHER PRICE KARUZELA Z BICIEM SERCA N8849 +GRATIS (2444381760) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Karuzelka muzyczna Tiny Love - Karuzela 3W1 (2446262973) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Z tej pierwszej, tzn. projektora Adaś korzysta do dziś. Czasem sobie włączy i patrzy jak po suficie wędrują zwierzątka. Ta druga bardzo, fajna. Można odpinać i przypinać do fotelika w samochodzie lub na budce wózka. Musiałam jednak szybko zdemontować z łóżeczka bo mały ściągał zabawki i plastik się wyginał. Mógł ją najzwyczajniej połamać :)

kasieczek - to mamy taką samą :D
 
A tu sie dzieci w samej odzie kqpi bez zadnych plyno, szmponow i innych latum ale u nas z kranu plynie woda evian, wiec moze dlatego :/ odradza sie nawet uzywanie chusteczek nawilzonych i po kupie dziecku tylek obmyc szmatka z ciepla woda i tyle.
Im wiecej czytam, tym wiecej roznic widze w zaleceniach tu i w pl i juz nie wiem co o tym myslec...
 
reklama
Przepraszam za post pod postem ale jak edytuje to cytaty nie wchodza...

mam do was kilka pytań:
1. kupiłam te pieluchy tetrowe i flanelowe, ale właściwie to do czego one służą?
2. ponoć na początku dziecko powinno spać na poduszce typu klin, do jakiego wieku? kiedy można zacząć używać normalnej poduszki?
3. czy pod prześcieradło można dziecku kłaść podkłady chłonne, takie pieluchowe? nie wydaje mi się to przewiewne, ale chyba trzeba jakoś chronić materac?

1. Tetra ciensza. Sztywniejsza od flanelki ale generalnie sluzyc moga do tego samego - podkladania,wycierania, zaslaniania, przykrywania.
2. Na poczatku dziecko powinno spac plasko na twardym materacu, bez zadnych poduszek. I chyba nawet pol roku lub dluzej tak ma byc.
ale pewnie co szkola, to inna opinia :)
3. Nie mam pojecia. Mozna kupic takie specjalne oslonki na materac. Cba nawet w ikei sa.


A ja mam pytanie co do foczki do wanienki, wczoraj na szkole je odradzali, że niepraktyczne, a jak jest zdanie mamuś, które już są dzieciate? :D bo nie wiem, czy w końcu kupować taką foczkę czy nie?

Co to foczka?

Mamuski, macie juz kupione, albo upatrzone karuzelki do łóżeczka? i jakies zabawki/zawieszki do wozka?
pochwalcie sie ;-)

Zabawki | Karuzele z pozytywką | łóżeczka, meble, pościel dla dzieci, dziecięca - Sprawdź ofertę | Muzpony.pl

A torba nie spakowana. Nie mam nawet jeszcze pojecia w co sie spakuje. Chyba w mala walizke na kolkach. Pociesza mnie akt, ze moge nic nie zabrac, bo szpital zapewnia wszystko dla i dziecka, masci, majtk, ubrania, kosmetyki, pieluchy itd. Chyba w sierpbiu dopiero sie tym zajme.
 
Do góry