reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - niezbędnik dla malucha i mamy :)

reklama
Czy któraś się orientuje, czy pampersy z rossmanna rozmiar 1 mają wycięcie na pępek? Dostałam opakowanie od znajomej i zastanawiam się czy je brać do szpitala czy lepiej zaopatrzyć się w inne.
 
Marciątko nie wiem czy mają, ale nas na szkole rodzenia i potem polozne w szpitalu i srodowiskowa pokazywali jak podwijac pampersa, zeby nie podraznial kikuta. Mozna na zewnatrz podwijac albo do wewntarz
 
Nam mówili że na zewnątrz nie można bo będzie wyciekac ;) i pokazywali właśnie do wewnątrz żeby podwijac :)
 
kara, tylko niektore pieluchy maja taki pasek szorstki (czesto z jakimis rysunkami) wlasnie w tym miejscu co sie podwija, i jak do wewntarz podwijasz to mozesz podraznic skore.
Takze trzeba probowac i tak i tak :) my podwijalismy na zewnatrz, bo wlasnie polozna nam to pokazala i w sumie nie wyciekalo :p
 
Nam położna na szkole też mówiła, żeby kłaść na ranę gaziki bo nawet jak podwiniesz to i tak dalej masz ubranko i nim też możesz podrażnić. Nie wiem jak to w praktyce połączyć... hm
 
My też podwijaliśmy pieluszki małej :) tylko u nas był problem że kiepsko ucieli kikutka i Natusi z jednej strony się wbijało to.. no i w końcu sami wycinaliśmy otworki na pępusia w DADACh bo te co były w pampersach normalnych z otworkiem też jej chaczyły.. więc trzeba było sobie radzić :)
tak naprawdę to każda dopasuje wszystkko do maluszka i swojej wygody :)
 
Pewnie było, ale co warto mieć w domu z leków dla maluszka no i dla siebie na jakiś ból po porodzie a podczas karmienia, co można mu podawać. Oczywiście po konsultacji choćby telefonicznej, ale wiecie żeby było pod ręką.
 
reklama
Do góry