reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - niezbędnik dla malucha i mamy :)

Z tego co ja pamiętam to u nas w szpitalu dawali każej mamie witaminki jeśli karmione piersią to k+d a jeśli mm to przez pierwszy tydzień k+D a poźniej tylko D . i dzieci dostaja zastrzyk z witaminą K :)
 
reklama
Dopieszczam listę aptekową i już pytałam, ale gdzieś umknęło o wkładki laktacyjne.. niektóre z was już stosują a niektóre przez to przechodziły- które są najlepsze i się nie rolują ani nie grubieją jak szalone i nie odznaczają pod ubraniem?
 
Czesc jestem mama czerwcowa. Chcialam wam polecic laktator ktory uratowal mi zycie podczas nawalu;)
Laktator Lovi prolactis działa bezboleśnie. Jego praca przypomina ssanie dziecka.
Jest też bardzo cichy, często odciągam pokarm gdy córeczka śpi obok i nie przeszkadza jej delikatny odgłos laktatora.
Prolactis ma możliwość dostosowania tempa ssania do każdej z nas i co ważne,
w każdej chwili może stać się laktatorem ręcznym. Polecam serdecznie!
 
Mam prośbę - polećcie co z kosmetyków i aptecznych produktów dla Malucha kupić?
Właśnie tworzę zamówienie w gemini i chciałabym już obkupić się na zapas.
 
Marciątko to co przychodzi mi na szybko do głowy:
1) octenisept - mała buteleczka
2) gaziki jałowe - do pielegnacji pepka
3) spray do noska od urodzenia np. marimer baby
4) obcinaczki
5) szcotka do wlosow z miekkim wlosiem najlepiej anturalnym
6) krem do pupy - linomag lub bephanten
7) krem na odparzenia np. sudocream
8) może się przydać ale nikoniecznie woda morska, gdyby ropiały oczka
9) wata, lub waciki do mycia, oczu, uszu i buzi
10) na pózniejszym etapie, chociaż ja miałam od urodzenia czopki nurofenu i paracetamolu i końcówka do odciągania kataru np. katarek
11) i te witaminy opcjonalnie K+D lub sama D, jesli nie ebdziesz karmic piersia
12) do kąpieli jakiś emolient na początrku bym wzięła, bo nie musisz wtedy smarować dziecka. Zresztą u nas do tej pory sprawdza się Oilatum.
13) krem na każdą pogodę nivea, lub jakiś inny krem od urodzenia nie zawierający wody i alkoholu
14) podkłady do przeijania, seni albo bella panda

i dla Ciebie:
15)podpaski poporodowe bella
16) majtki poporodowe, wez sobie wielorazowe bo sa z bawelny i sie tylek w nich nie poci :p tego typu BabyOno - mysle ze 4 sztuki, czyli 2 opakowania
17) wkladki laktacyjne, ja najbardziej zadowolona bylam z aventu takie Philips AVENT SCF254/30 - Jednorazowe wkładki laktacyjne ale byly dosyc drogie. Chociaz widzialam ze sa na wyprzedazach w Realach teraz i mozna po 10 zl kupic paczke. Albo NUK
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do tego jeszcze proponuje:
- Maltan - na bolace sutki,
- podkłady na łóżko do szpitala,
- butelki,
- dla siebie balsamy do smarowania,
- Żel do higieny intymnej,
- Jakiś proszek do prania dla dzieci,
- Szczotke do mycia butelek,
- Odplamiacz do odzieży dziecięcej,
- witamy dla ciężarnych

:)
 
reklama
Jeszcze dwa pytania: jakieś kremy ochronne na wyjścia na dwór dla Malucha oraz podpaski na późniejszy czas, mnie położna mówiła, że lepiej bez siateczki - macie jakieś godne polecenia?
Bardzo Wam dziękuję za podpowiedź :)
 
Do góry