reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

To ja Was zapytam co sądzicie o zakupie płaszczyku. Znalazłąm ładny płaszczyk na guziki, z kapturem. Podszewka nie jest jakas super ocieplana, no jest taka jak w płaszczach. Rozmiar 62. I tak na niego patrzę i patrzę i nie wiem czy to sens kupowac płaszczyk dla takiego maleństwa. Na pewno kombinezon na zimę jest niezbędny.

Ja dla starszego miałam materac kokosowy, ale sama nie wiem czy bym jeszcze raz taki kupiła. Wtedy też słyszałam że takie sa najlepsze i taki też zakupiłam. Kojarzy sie trochę z materacem babci wypchanym słomą :tak:Ogólnie dziecko nie chciało spać w łóżeczku.

ulenka7883 bardzo ładne łóżeczko. ja też mam po synku w podobnym kolorze, jesli dobrze pamietam to Drewex, dalismy ponad 400zł, było kupowane jak juz byłam na oddziale :), moje ma opuszczany bok ale za to nie ma szuflady niestety. Mam nadzieję że dobrze Ci posłuzy. Moje choć droższe wcale nie było super wytrzymałe, ale to chyba przez ten opuszczany i odejmowany bok, całość nie trzymała się kupy po poruszeniu tego boku. W kazdym razie syn malutko w nim spał takze mam je nadal. Teraz to bym sie nawet zastanowiła nad turystycznym łózeczkiem ale wtedy gdy kupowałam nie było o tym mowy, musiało być klasyczne.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam grudniówki :) jestem sierpniówką. Jeśli ktoraś zainteresowana mam do odsprzedania spodnie ciążowe r. 38. Dwie pary dzinsy rurki i jedne h&m czarne.tez zwezane. Piszcie na priv :)
 
co do materacyku to ja mialam dla Antosia gryka-pianka-kokos i zdal egzamin w 100% i taki tez bede kupowac i tym razem. Jak byl malutki spal po str gryki a gdy troszke podrosl na kokosie:-)

Co do plaszczyka ja bym raczej nie kupowala bo 62 to na malenstwo a to jednak bedzie zima i raczej w kombinezoniki bedzie sie ubierac malenstwa,bo inaczej musialabys mega,mega na cebulke a wtedy i plaszczyk bylby maly na taka il ubran. to moje zdanie.

Co do lozeczka to poprzednio mielismy podobne tylko w kol drewna ,tez nie drogie (nie pamietam ile ,ale ja drogich rzeczy nie kupuje) i bylo ok uzytkowalismy je 2 lata (bo pozniej byla zmiana na lozko) tylko szuflada musiala byc nieco przez meza wzmocniona dodatkowo, a to bylo ok.
 
co do materacyku to ja mialam dla Antosia gryka-pianka-kokos i zdal egzamin w 100% i taki tez bede kupowac i tym razem. Jak byl malutki spal po str gryki a gdy troszke podrosl na kokosie:-)

Co do plaszczyka ja bym raczej nie kupowala bo 62 to na malenstwo a to jednak bedzie zima i raczej w kombinezoniki bedzie sie ubierac malenstwa,bo inaczej musialabys mega,mega na cebulke a wtedy i plaszczyk bylby maly na taka il ubran. to moje zdanie.

Co do lozeczka to poprzednio mielismy podobne tylko w kol drewna ,tez nie drogie (nie pamietam ile ,ale ja drogich rzeczy nie kupuje) i bylo ok uzytkowalismy je 2 lata (bo pozniej byla zmiana na lozko) tylko szuflada musiala byc nieco przez meza wzmocniona dodatkowo, a to bylo ok.


No tak, z tym płaszczykiem to własnie jest tak ze ładny ale czy sie przyda? No nic, popatrze jeszcze na niego a jak ktoś zacznie licytowac to sie zdecyduję co robic :)

My łóżeczko oglądaliśmy dzień przed porodem, nie wiem, chyba te wszystkie przesądy spowodowały ze dosłownie na 5 dni przed terminem pojechaliśmy do sklepu po łózeczko. I okazało sie ze trzea czekac 2 tyg. albo brać to co jest. I tak je kupilismy... Co za rozum żeby nawet nie popatrzeć wcześniej.. to samo było z wózkiem.

Ostatnio wypatrzyłam tako: modele lumi lum, mille, dalga. Wszystkie nowe modele i klasyczna forma. Nie znalazłam uzywanych niestety. Jeszcze Chicco tour 4 podobał mi się. Takze wycieczka do sklepu konieczna, zobaczyc jak to na zywo wygląda.
 
dla mam poraz drugi lub kolejny polecam dostawkę do wózka, często widuję u nas jak dzieci stoją sobie na tym przy wózeczku, nawet Damian miał okazję wypróbować i już nie może się doczekać, aż będzie jeździł, a jak wiadomo z noworodkiem chodzi się na długie spacery, co może niekoniecznie pasować rodzeństwu ;-)
4443574367.jpg
 

Załączniki

  • 4443574367.jpg
    4443574367.jpg
    22,3 KB · Wyświetleń: 53
reklama
Ulenko fajniutkie te rzeczy :)
Gdzie kupujecie pieluszki i jakie? Tetrowe czy inne?

Ja kupuje w normalnym sklepie tzn nie on line. Wolę dotknąć i zobaczyć jaka tetra, bo kiedyś kupiłam takie ze się na szmatę do podłogi nie nadawały. Kupuje też flanelowe.

A jaka jest Wasza opinia jezeli chodzi o wózki? lepiej kupic 3 w 1...cxzy osobno kupowac fotelik itp.?

Ja kupuje osobno bo nie każdy wozek z zestawu 3w1 ma jak dla mnie odpowiednią jakość i punkty z testów ADAC.
 
Do góry