reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

Mitemil , jaki nawilżacz masz? Jesteś zadowolona z niego?

Jaki polecacie materac do łóżeczka?

Sterylizator na razie przegrywa, czy któraś mimo wszystko jest za i uważa to za niezbędną rzecz?

Ubranka - też uważam, że najlepsze są śpiochy, bodziaki, bajacyki, rozpinane w kroku, są wygodne i gdy dziecko się poobraca będą na swoim miejscu. Wyczytałam tylko, że potrzebne są na początek kaftaniki, do momentu zagojenia pępka.

Ja szukam teraz mebli to pokoiku, na razie raczej inspiracji. Dla dziewczynki nie miałabym problemu - białe lub waniliowe , ale dla chłopca? Białe nie za bardzo, chyba że na 3 lata, to szkoda kasy. Myślałam o sosnowych, żeby pobyły kilka lat. Macie jakiś pomysł na pokoik dla chłopca? Może pokażecie pokoiki swoich pociech?
 
reklama
Witam ja jestem mamą październikową:) Odwiedzam i czytam wszystkie wątki o wyprawce i modyfikuje swoją:)
Tutaj jest gotowa do wydruku:) Jak będziecie chciały wstawię swoją, troszkę zmienioną:) Pierwszy raz będę mamą ale moja przyjaciółka urodziła 5 miesięcy temu, wiem co było jej bardzo potrzebne a co leży nieużywane:eek:

Wyprawka dla noworodka i niemowlaka oraz co zabra do szpitala - Lista Produkt
 
Ostatnia edycja:
malgonia - sterylizator najprawdopodobniej się przyda jak będziesz karmiła butlą noworodka. Ja karmiłam długo piersią, choć już od 2 m-ca dokarmiałam na noc butlą, ale sterylizatora nie miałam i nie był mi potrzebny.
co do pokoiku - mój Kuba ma jasnozielone ściany, a meble ma niestety używane jeszcze z mojego pokoju. Kolor takiej jabłoni. Ma tylko komodę i regał + łóżko. Jak nie zapomnę to wrzucę później fotki.

co do ubranek - tak, rozpinane na całej długości są najlepsze. Ja lubiłam pajacyki. A co do rozmiaru, to mój Kuba urodził się drobny i na 52 cm długi i rozmiar 56 używałam przez 3 miesiące. choć polecam kupić kilka sztuk wszystkiego na początek a później dokupić. Bo jak maluch urodzi się 58-60 cm to szybko wyrośnie z takich malutkich rzeczy.
Proponuję też kupić body z dł. rękawem, bo będziemy rodziły zimą.
 
To i ja sie wtrace :-)

Co do ubranek jak najbardziej 56 polecam bardzo nie lubilam jak corka miala za duze spiochu wszysttko sie platalo i kupilam pare new born wlasnie.
Body polecam tez rozpinane wiem ze w H&M maja takie z organicznej bawelny
Przewijak super sprawa ale tym razem kupie taki co przymocowujesz na komode :)
Sterylizator mialam i mam do mimrofalowki taki i uzywalam go duuuzo corka nie chciala cyca
I sciagalam jej mleko
U mnie tez corka ma pokoj zielone jabluszko i jedna wystajaca sciana biala a na niej alfabet :) a meble biale
ImageUploadedByForum BabyBoom1405425800.509009.jpg

Wozek fotelik (konkecznie z baza jak duzo sie jezdzi)
Nawilzacz powietrza, ja mam taki z melodyjkami no i hustawka itp mam gdzies moja stara liste udoskonale i tez wrzuce :-)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1405425800.509009.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1405425800.509009.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 74
sterylizator nie był mi potrzebny mimo że karmiłam moje dzieci butelką , nie było ,problemów z brzuszkiem i pleśniawkami , więc dla mnie to zbędny zakup.
ubranek 56 nie kupowałam , zasypki ,pudry , nie potrzebne
polecam fride do nosa ,na prawdę skuteczne przy katarze dziecka
 
Wybralam juz fotelik dla mojej corci :) czy miala ktoras z Was doswiadczenie z ta firma? Wczesniej Graco mialam i nie bylam zadowolona.


ImageUploadedByForum BabyBoom1405438891.474021.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1405438891.474021.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1405438891.474021.jpg
    29,2 KB · Wyświetleń: 137
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1405438981.936744.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1405438981.936744.jpg
    26,5 KB · Wyświetleń: 78
Ostatnia edycja:
Czarna ja też planuję dokupić bazę do fotelika, który już posiadam. Ja o karcie rossne usłyszałam parę tygodni temu, od szwagierki. Podobno cały program ruszył dwa lata temu, więc nie miałam okazji sprawdzić jej przydatność wcześniej.
 
MITEMIL dobrze, że napisałaś, że to od dwóch lat. Stresowalam się ze juz mam tą kartę. Kiedyś dostawałam od nich jakieś paczki, które odbieralam w sklepie i jakieś kupony na pocztę. Ale to musiało być coś innego, bo to było po narodzinach Julandy.
 
reklama
Wczoraj poczytałam trochę o tym, bo byłam zła, że przy córce takie atrakcje mnie ominęły. Rossmana mam daleko, ale staram się robić zakupy regularnie.
 
Do góry