reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

Oomamba uzywalam tego aspiratora do noska. Mialam chyba ze 4 i kazdy sie zepsul ale poki dzialaly to super byly. Teraz mam fride i tez lubie zobacze jak sie sprawdzi przy noworodku jak nie bardzo to kupie ten graco znow :)

Butelki zamierzam uzywac Dr. brown bylam mega zadowolona z nich mimo ze na poczatku uzywalam NUKa ale smoczki od 6 mies mialy za duze dziury.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny wklejam swoją listę, z której wiele rzeczy się nie przydało, ale nie mam teraz czasu żeby opisywać, więc może później.

Wózek

Prześcieradło do wózka

Łóżeczko

Pościel

Materacyk

Podkład pod materacyk

Przewijak

Kocyk

Ręczniczek 2 szt

Wanienka

Termometr

Podgrzewacz

Sterylizator

Fotelik + baza

Ciuszki:

  • Body

  1. Długi rękaw
  2. Krótki

  • Śpiochy

  • Rampersy

  • Pajacyki

  • Czapeczki

  • Skarpetki

  • Kaftaniki

  • Półśpiochy

  • Kombinezon

  • Dresik

  • Bluza

  • Spodenki

  • Sweterek






Pieluchy jednorazowe

Pieluchy tetrowe

Pieluszki flanelowe

Podkłady do przewijania



Smoczki



Kosmetyki:

  • Oliwka NIVEA
  • Emolient Oilatum
  • Krem ochronny do twarzy NIVEA
  • Patyczki higieniczne dla niemowląt
  • Gaziki jałowe

Grzebyk i szczoteczka do włosów

Apteczka:

  • Coś na kolkę
  • Maść na pleśniawki
  • Sudocrem
  • Bepanthen albo linomag
  • Tormentiol
  • Sól fizjologiczna w ampułkach
  • Gaziki Leko
  • Oscenisept na pępuszek
  • Maść nagietkowa na wysypkę
  • Herbatka rumiankowa i koperkowa
  • Paracetamol w czopkach

Aspirator , gruszka

Obcinaczka do paznokci


 
Oomamba, ja też dużo rzeczy nie wykorzystałam. Nie miałam przescieradła do wózka,ani podkładow pod materac. Nie kupiłam też podgrzewacza ani sterylizatora.
Co do ciuchów to uważam za zbędne kaftaniki które się zwijaja na plecach. Najlepsze do spania pajace rozpinane po całości. Na dzień body +bluzka + polspiochy.
Pieluchy przydały mi się wszystkie. Jednorazowe wiadomo, tetrowe do wycierania przy ulewaniu, karmieniu, flanelowe do wózka i przykrywania latem.
Oliwkę użyłam może 2 razy. Na początku uzywalam emolientu. Później płynu do kąpieli nivea. Sudocrem polecam małe opakowanie bo jest bardzo wydajny a uzylam kilka razy dosłownie. Na co dzień uzywalam linomag. Świetny na wszystko. Gazikow leko i octeniseptu nie używałam. Na początku stosowałam gruszke później fridy. Zamiast obcinaczki nozyczki firmy babyono bo sa cienkie i łatwo obciąć nimi małe paznokietki.
 
A czym planujecie przemywać świeży pępuszek? Ja przy córce kupiłam specjalne nasączone gaziki jałowe, ale kiepsko mi się tym pielęgnowało. Osobiście uważam, że patyczki higieniczne są najlepsze.
 
reklama
Do góry