reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla maluszka

Tylko ja byłam taka mądra i wszystko po synu rozdalam na lewo i prawo jak Matka Teresa? Nie mam kompletnie nic, zero, wszystko od nowa ..
Wózek mieliśmy Bebetto Luca, byłam bardzo zadowolona, ale teraz planuję kupić jakiś używany,będę szukać fajnych ale w dobrej cenie. Nie widzę sensu kupna znowu nowego wózka, bo później ciężko sprzedać i to za marne grosze.. Pierwsze zakupy zacznę po 1 badaniach prenatalnych, które mamy 27 sierpnia
Spoko.... ja też tak zrobiłam dokładnie w czerwcu.... nie mam nic !
 
reklama
O jaaacie ja jako niedoświadczona nie wiem nic, ale będę podczytywać i prosić o porady nie myśle jeszcze o zakupach,ale zapewne wpadnę w szał później. Mąż zawsze wybiera najdroższe produkty twierdząc że są najlepsze i gdy byliśmy ostatnio w sklepie dziecięcym po prezent pokazał mi wózek za 7tysięcy; będzie Go trzeba przystopować!
Dla mnie to kosmiczna kwota ... za tyle można kupić auto
 
Do i ja dopisze swoją listę wyprawki :)
DLA MAMY:
1. podkłady poporodowe na łóżko - 5 szt (o ile wasz szpital ich nie zapewnia)
2. podkłady poporodowe - podpaski 2-3 paczki (jak miałyście obfite okresy, kupcie więcej)
3. koszule do karmienia - 3 szt
4. wkładki laktacyjne jednorazowe (1 paczka) i wielorazowe (2 paczki)
5. nakładki na toaletę
6. wielorazowe majtki poporodowe siateczkowe (2 paczki)
7. żel pod prysznic pozbawiony zapachu np. Biały Jeleń + kosmetyki do codziennej higieny - pasta do zębów, szampon (fajnie kupić buteleczki turystyczne, małe w Rossmanie lub pojemniczki, do których sie to przeleje w domu)
DLA DZIECKA:
- do szpitala-
1. pampersy 1 - jedna paczka do szpitala
2. chusteczki nawilżane
3. rożek/kocyk
4. 3 pary pajaców/ śpiochy + kaftaniki - co kto woli, można czapeczkę jeśli ktoś chce (ja nie biorę)
5. 3 pieluchy tetrowe
6. pielucha duża bambusowa (super sie sprawdza po kąpaniu jako ręcznik lub otulacz)
7. płyn do kąpieli (dobre są te Hippa, Bobini)
8. cążki (dzieci mają długie ostre pazurki, warto mieć juz w szpitalu)
9. co niektórzy na początek preferują niedrapki - rękawiczki (ważne, zeby często i długo ich nie zakładać, dziecko ma poznawać siebie, w tym celu patrz pkt wyżej: cążki ;))
W razie czego, mąż dowozi coś potrzebnego, dlatego nie ma co sie pakować jak na wyprawę półroczną ;)
-do domu-
1. pampersy 1/2
2. chusteczki nawilżane/ płatki duże kosmetyczne i woda z kranu :D
3. smoczek ortodontyczny
4. maść na odparzenia Bepanthen (super sie sprawdza też na poranione brodawki, zwłaszcza dla pierworódek, choć niekiedy kobiety zawsze na to cierpią) mozna kupić Sudocrem, ale należy pamiętać, że sie go używa na poważne odparzenia
5. kosmetyki do codziennej pielegnacji (płyn do mycia, oliwka do kąpieli, krem)
6. rożek/kocyk
7. termometr bezdotykowy
8. aspirator kataru "Katarek" (mój absolutny must have, jak dziecko będzie miało katar, to będziecie dziękować temu, kto to wymyślił ;))
9. pieluszki tetrowe - 10 szt
10. otulacz bambusowy (duża pielucha) - jak pisałam, super sie sprawdza w kapieli
11. ubranka - wiadomo :)
12. płyn do prania dzieciecych ubranek - ja kupuję Persil Sensitive (biały) i piorę w nim ubrania wszystkich domowników :)/ coś delikatnego do płukania, ale wmałych ilosciach można dać - są hipoalergiczne Bobini czy Coccollino białe, ale generalnie w pierwszym miesiącu zycia im mniej chemii, tym lepiej :)
13. Espumisan w płynie, jakby dzieciątko miało kłopoty z brzuszkiem (warto też na zaś kupić w płynie i schować Pedicetamol i Ibum i paracetamol - czopki dla noworodków)
13. rogal do karmienia
14. nawet w przypadku kp - warto mieć jedną butelkę małą np. Avent
15. ja miałam laktator ręczny Avent - dobry przy nawale pokarmu albo żeby sciągnąć pokarm, gdy chcemy na chwilę wyjść - generalnie lepiej kupić po porodzie w razie potrzeby, ja juz rodziłam, to kupię ;)
16. herbatki laktacyjne - jak ktoś jest podatny na efekt placebo ;) :D
17. szumiś - miałam przy najmłodszej, sprawdził się, polecam :)

Nooo, jak coś mi sie przypomni to dopiszę, ale musicie wiedzieć, że ja kupuję to, co niezbędne wszak kilka razy w niedługim czasie rodziłam, a i nie lubię wydawać niepotrzebnej kasy na pierdółki, które sie nie przydadzą ;)
 
Acha, jak macie ogólnie płaskie lub wklęsłe brodawki, a chcecie kp, zaopatrzcie się w nakładki silikonowe na sutki, oszczędzą wam stresu. Wg opinii moich koleżanek, te Medeli są najlepsze - bardzo delikatny, cieniutki silikon, bo np. Avent potrafi być zbyt "sztywny".
 
Ja Wam powiem, że mnie już głowa boli jak sobie pomyśle ile rzeczy muszę kupić :) Jest to moje pierwsze dziecko i kompletnie się na tym nie znam. Może dacie rady na co zwracać uwagę jeśli się coś konkretnego kupuje? Ja chwilowo jeszcze nie zaczynam kupować, ale zaczynam myśleć co i jak. Chętnie poczytam od Was porad :)
 
Są jeszcze takie rurki do pupy, jak dziecko ma wzdecia. Nie wiem jak to się nazywa, moje do tej pory były bezproblemowe to nie kupowałam ale słyszałam że się sprawdzają i dziecko dzięki nim wypierdzi się i się uspokaja. Nakładki na sutki to moje zbawienie, mam wielkie suty ale strasznie mi pękają i bolą, te nakładki ratują moje kp.
Octanisept też dobry, chociażby do pępka, waciki jałowe. Katarek nie raz ratował nam noc :)
 
Są jeszcze takie rurki do pupy, jak dziecko ma wzdecia. Nie wiem jak to się nazywa, moje do tej pory były bezproblemowe to nie kupowałam ale słyszałam że się sprawdzają i dziecko dzięki nim wypierdzi się i się uspokaja. Nakładki na sutki to moje zbawienie, mam wielkie suty ale strasznie mi pękają i bolą, te nakładki ratują moje kp.
Octanisept też dobry, chociażby do pępka, waciki jałowe. Katarek nie raz ratował nam noc :)
Windi Katerer czy jakos te rurki.. powiem Ci ze ja bym nie byla w stanie tego uzyc :p
 
Tylko ja byłam taka mądra i wszystko po synu rozdalam na lewo i prawo jak Matka Teresa? Nie mam kompletnie nic, zero, wszystko od nowa ..
Wózek mieliśmy Bebetto Luca, byłam bardzo zadowolona, ale teraz planuję kupić jakiś używany,będę szukać fajnych ale w dobrej cenie. Nie widzę sensu kupna znowu nowego wózka, bo później ciężko sprzedać i to za marne grosze.. Pierwsze zakupy zacznę po 1 badaniach prenatalnych, które mamy 27 sierpnia
Eee ja też oddałam wszystko, oprócz spacerówki, która stoi u moich rodziców, u nas pewnie by się sprzedała dawno [emoji41]
 
Eee ja też oddałam wszystko, oprócz spacerówki, która stoi u moich rodziców, u nas pewnie by się sprzedała dawno [emoji41]
Też mam tylko spacerówkę bo córa czasem jeszcze jej używa. Dlatego teraz szukam samej gondoli.
Windi Katerer czy jakos te rurki.. powiem Ci ze ja bym nie byla w stanie tego uzyc :p
To jak czopek. Tylko chyba końcówkę się smaruje i trochę tylko wkłada. Nie wiem, nie znam się! Obyśmy nie musiałaby tego próbować!
 
reklama
Zerknęłam sobie na olx z moich okolic i wózki 3:1 czy 2:1 są w przystępnych cenach. Już od 350 można kupić z fotelikiem. Za 500-600 są już bardzo fajne. :) Ja kupię używany. Wiecej dzieci nie planuję, a takie wielkie koromysło i tak posłuży z rok, bo potem przerzucę się na lekką parasolkę. :)
 
Do góry