reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA DLA MALUSZKA

Dziękuje bardzo Basiu, ach sliczne te koszulki, takich właśnie szukam:)))))
 
reklama
Ell ja przy pierwszym dziecku kupiłam batystowe koszulki bo tak pisali w poradnikach i przeklinałam je na czym świat stoi. Dla mnie były super niewygodne, nieelastyczne i ciągle sie podwijały i z radościa zastąpiłam je rozpinanymi z przodu body ::)
 
Właśnie też się zastanawiam nad pościelą do wózka, ale nie wiem czy to ma sens. Chyba wystarczy kocyk, i w chłodniejszy dzień cieplej dzidzię ubrać, ale sama już nie wiem...
 
W praktyce wiem,(mam 3 kolezanki z którymi obecnie dużo "spacerujemy" z malutkimi dzieciaczkami) ze posciel do wózeczka to zbędny wydatek..Moje kolezanki własnie robią tak jak napisała Kasia - kocyk cieńszy..lub gruby...początkowo nawet rozek na chłodne dni..ewentualnie ciepłe ubranko:)
 
Ja jednak zdecydowalam się pozostać przy batystowych koszulkach- przynajmniej jeśli chodzi o rozmiar 56 i 62- zakupiłam dzisiaj dwie na wzór i do tego materiał na jeszcze kilka; o wiele taniej wyjdzie uszycie. I nawet się zdziwiłam, gdy w kilku sklepach usłyszałam, że batystu zabrakło:)) Jednak sporo przyszłych mam szyje dla swoich maleństw ubranka. Ale to chyba nie dziwne skoro materiał na kilka koszulek kosztuje tyle co jedna koszulka w komplecie z czapeczką w sklepie
Pościel i pieluszki też będą szyte :) Dzisiaj byłam w kilku w sklepach dla dzieciaków- och teraz wiem, czemu juz macie tyle rzeczy, jak się jedną zakupi to przestać nie można.
 
a ja dzisiaj robię ostatnie zakupki9 na jak na razie) dla Maluszka i dlA SIEBIE....PODUSIĘ MIĘKKĄ DO KARMIENIA, WKŁADKI LAKTACYJNE, KLAPKI DO SZPITALA POD PRYSZNIC, PAPCIE DO SZPITALA A PÓZNIEJ DO DOMCIU BO MAM ALE CIEPLUSIE I NÓZKA MI SIE ZAGRZEJE W NICH, TERMOMETR LELKTRONICZNY I JAK NA RAZIE BYŁOBY NA TYLE....ALE OKAŻE SIE Z CZYM JESZCZE WRÓCĘ Z DZISIEJSZYCH ZAKÓPÓW....HIHIHI :laugh:
 
Ja dziś zaszalałam w aptece kupiłam kremy tzn F18 LINOMAG i TORMENTIOL Mega podpaski poporodowe z Belli no i zamówiłam majtki poporodowe jeszcze musze dokupić olejek Bambino i mydło Bambino
 
Ja juz też byłam na "aptekowych" zakupach i kupiłam dwie rzeczy, o których nawet nie wiedziałam, że istnieją, a myślę, że są bardzo praktyczne... Jedna z nich, to domowa lewatywa - instrukcja obsługi bardzo prosta, cały zestawik juz gotowy i nie wygląda, żeby było to trudne do zrobienia. Kosztowało mnie to jakieś 6 zł. Druga rzecz to takie mięciutkie jednorazowe prześcieradła dla mamusi - chyba 5 sztuk w paczce. Słyszałam, że czasem sie zdarzy poplamić prześcieradło, a nie są one zmieniane tak często, jakby sobie życzyć. A takie prześcieradełko załatwia sprawę.

No, generalnie kupiłam sobie jeszcze Tantum Rosa na "po", Oilatum w dużej butli dla Oleńki, gaziki jałowe, podkłady poporodowe, majteczki jednorazowe, podp[aski i takie tam i stówa nie moja... Zastanawiam sie tylko, czy mi te majtki nie zlecą, bo najmniejszy rozmiar to 38, a ja mam w biodrach 87 cm, i to teraz w ciąży... Ale najwyżej będę szelki zakładać :)
 
reklama
To chyba mamy dziś apteczny dzień, bo ja też po zakupkach i tu rodzi sie pytanie odnośnie Tantum Rosa bo kupowałam na sztuki i dostałam bez instrukcji obsługi. Może ktoś mi podpowie co z tym specyfikiem sie robi bo wiem że rozpuszcza w wodzie tylko nie wiem ile na 1 saszetkę ;D
 
Do góry