reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA DLA MALUSZKA

Rusałko a gdzie fotka twojego kącika? Proszę się natychmiast pochwalić. ;D
My chyba będziemy wszystko rozstawiać jak już wrócę ze szpitala :(
 
reklama
Obiecuje Sumko, że jak zrobię idealny porzadekczek -picus - glancus - łacznie z rozłozeniem baldachimu...:)-to fotka murowana!!!...poki co znosimy zakupione rzeczy i wiekszośc laduje w łózeczku:) zamiast w szafkach, czy na polkach:)
co do podrózowania..spania Malutkiej z nami - juz wczesniej pisałam - my takze zamirezamy nadal duzo podrózować (chociazby do października zamierzamy zaliczyc Mazury, Bałtyk i Manchester:)..a spac Klaudia bedzie w swoim łózeczku..mimo, iż nasze wyrko jest przeogromniaste..duzo powyzej normy..bo robiloismy je na zamówienie..spytam meza ,,moze on pamieta ile ono ma...
 
och wreszcie wystartowałam do wyprawki- z pomocą teściowej- pierwsza koszulka zakupiona- teraz ona posłuży tylko jako wzór do uszycia pozostałych. I mam do Was dziewczyny pytanie, czy koszulki batystowe wyszły z mody? Bo u nas na Sląsku nie sposób ich dostać i jako wzór musiałam kupić bawełnianą. A przynajmniej wydaje mi się, że te batystowe to na lato w sam raz i poza tym są tak leciutkie, że nie będa malej nigdzie ugniatały. Bo te bawełniane, które ogladałam to jednak mają sporawe obszycia i dla maluszka to nie bardzo na pierwsze tygodnie. Mam nadzięję, że chociaż materiał uda mi się kupić.
 
Ell, ja nie mam pojęcia co Ci odpowiedzieć - generalnie w ogóle nie nastawiam się na koszulki/kaftaniki ale raczej na body i choć kilka kaftaników mam to są typowo bawełniane. Kilka body które mam są tak fajnie obszyte - płaskie szwy które nie powinny zupełnie ugniatać maluszka ale niestety niektóre mają najzwyklejsze wypukłe szwy - no ale skoro wszyscy takie noszą i dają radę to my też damy :)
A poza tym u mnie zaczęło sie pranie i prasowanie na całego
 
Hm, ja wlasnie na pierwsze 3 miesiące nie nastawiam się na body-tylo wlasnie koszulki na wiązanie i kaftaniki. Body odradziła mi kuzynka, która jest czerwcoweczka z ubieglego roku- powiedziała ze miała problemy przy przeciaganiu przez głłówke i w rezultacie wolala nie ryzykować, dopóki główka się nie ustabilizowała. A body o rozmiarach 56 i 62 pozostaly z metkami...... Dlatego j postanowiłam kupowac body dopiero od 68, stad tak zależy mi na batyście. Ale nie ma jak to miec dobrą teściową, ktora uszyje:)))))

W zasadzie nie wiem, dlaczego tak batystowe koszulki znikneły z rynku, czy to przez wygodnictwo ( ze względy na prasowanie) czy są tego jakies inne powody- z drugiej strony w czasopismach zazwyczaj właśnie piszą o batystowych przy wyprawce- małego swirka mozna dostać. Mimo wszystko to przyjemny świrek:))))
 
Ja tez nastawiam sie na body:)) Ell mozna kupic body ktore cale sie rozpina i nie musisz wtedy wkladac przez glowke, jest wygodne do zalozenia.
Koszulki sie podwijaja i moze byc maluszkowi niewygodnie....
Najwazniejsze zeby nie bylo szwow na plecach....
Polozna radzila zeby jedna koszulke wziac do szpitala, bo tam wola koszulki od body..ja jedna mam - dostalam od kolezanki w spadku...

Ja sie musze wybrac na koncowe zakupy: posciel zostala mi do kupienia, pare body i pajacykow....itd...
 
hm no własnie w szpitalach wolą koszulki- i chyba nie jest to widzimisie pielegniarek- tylko zdanie doświadczonych opiekunek naszych maleństw w tych pierwszych dniach i tak sie zastanawiam, czy aby nie było w tym racji? Skoro rownież i młode mamusie odradzają na pierwsze tygodnie body? A tak w ogóle to już wkrotce same sie przekonamy co będzie dobre dla naszych maleństw, w zasadzie pozostaje nie kupowac za duzo, tak aby ewentualnie dokupic to co będzie nam pasowalo póżniej)))
 
ell pisze:
och wreszcie wystartowałam do wyprawki- z pomocą teściowej- pierwsza koszulka zakupiona- teraz ona posłuży tylko jako wzór do uszycia pozostałych. I mam do Was dziewczyny pytanie, czy koszulki batystowe wyszły z mody? Bo u nas na Sląsku nie sposób ich dostać i jako wzór musiałam kupić bawełnianą. A przynajmniej wydaje mi się, że te batystowe to na lato w sam raz i poza tym są tak leciutkie, że nie będa malej nigdzie ugniatały. Bo te bawełniane, które ogladałam to jednak mają sporawe obszycia i dla maluszka to nie bardzo na pierwsze tygodnie. Mam nadzięję, że chociaż materiał uda mi się kupić.
ja kupiłam batystową koszulkę razem z czapeczką w Smyku kosztowała ok 11zł (jak dobrze pamietam)
 
Byłam ostatnio w smyku i mówiąc szczerze nie zauwazyłam- ale dobrze wiedzieć, że są. Dzieki:)) pewnie w natłoku tych wszystkich rzeczy, ktore tam są przegapilam.
 
reklama
Ell - trafiłam przypadkiem szukając wyprawki: http://www.dla-dzieci.pl/ - jest tam w dziale ubranka koszulka batystowa firmy sofija - ta firma na pewno jest w smyku i ma bardzo dobre ubranka, nie wiem tylko czy akurat mają w smyku batystowe ale na stronie którą podaje są
 
Do góry