reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA DLA MALUSZKA

Położna w szkole rodzenia mówiła, że rączki są zawsze chłodne i że należy temperaturę ciała kontrolować na stópkach - to one nie moga być zimne. No i dziecko nie powinno byc spocone.

Chyba to nie będzie takie trudne :)
 
reklama
JA NAJWAŻNIEJSZE JUZ MAM TZN WÓZEK SMART A DZIŚ MNIE COŚ POKUSIŁO WESZŁAM DO DZIECIĘCEGO SKLEPU I ZROBIŁAM PIERWSZE ZAKUPY TZN BODY I KOMPLECIK KAFTANIK I ŚPIOCHY KOLORU UNIWERSALNEGO BO NIEWIEM KTO TAM MIESZKA W MOIM BRZUSZKU......???????
 
Aniu76 w szkole nam mówiła połozna, że do kąpieli wystarczy tylko mydełko, i żeby malucha po nie nacierać żadnymi smarowidłam tylko co parę dni po kapieli oliwka ;D (na Bartka wylewałam tonę oliwki i kompałam go w Balneum).
W razie suchej skóry zrobić krochmal z 2 łyżek mąki ziemniaczanej, a w razie krostek kąpiel w nadmanganianie potasu ;D
Myślę że każda z nas znajdzie swoją metodę, a zresztą mozna jeszcze w szpitalu podpatrzeć i podpytać jak będą kąpać nasze skarby doświadczone położne.

A swoją drogą my w szkole rodzenia dostalismy coś w rodzaju "instrukcji obsługi noworodka" fajne bo zwięzłe i krok po kroku co robić ;D ;D ;D ;D ;D
 
a ja z doświadczenia wiem,że należy temperaturkę ciała sprawdzać na karczku dzidzi jeżeli jest gorące to znaczy,że za cieplo maluszka ubrałyśmy....a dzidzia powinna mieć zawsze jedną warstwę więcej ciuszków od nas...
co do kąpie;i to ja zawsze smarowałam Martusię oliwką szczególnie w miejscach narażonych na odparzenia tzn. między fałdkami na nóżkach, pośladki, pachwiny, karczek, paszki i sudocrem w miejscu intymnym...
 
Sumka - dzieki bardzo, ja jeszcze przed obsluga noworodka w szkole rodzenia, ciekawe co nam polozna powie
A w co ubierasz malucha na wyjscie ze szpitala???
 
Z kolei u nas w szkole rodzenia pielęgniarka z oddziału noworodkowego mowiła, ze oliwić to mozna maszynę a dziecku skóre należy nawilżać. A zatem żadnej oliwki na początek nie poleca jedynie nawilżający krem (Aqua cream)... Co człowiek to opinia... Chyba każda z nas zobaczy w praktyce co najlepsze dla maluszka ;)
 
Jeśli chodzi o ubranko na wyjście ze szpitala to chyba muszę poczekać do czerwca, bo zależy jaka będzie pogoda ;D ;D ;D ;D Jak upały to obstawiam samego bodziaka z krótkim rękawem a na to pieluszka do przykrycia w samochodzie, a jak chłodniej to bodziak z długim i śpiochy lub półśpiochy ;D ;D ;D ;D
Ja osobiście mam fobie na punkcie nie przegrzewania maleństwa i jak widuję w lecie maluszki okutane pod samą szyję i matki w koszulkach na ramiaczka to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera ;D ;D ;D
 
fajnie że poruszylysice temat ubioru bo tez sie zastanwialm nad tym, ja narazie poszukuje body bez rekawo ale zapinane na bok i nie moge nigdzie spotkac tylko zastanawiam sie czy bez rekawów jest takie dobre bo z krotkim juz mam, a koszulki bez rekawow macie takie wkladne przez glowe bo takie widzilam w sklepach

acha jeszcze chcialam Was zapytac o smoczek i butelke
wczoraj byllam w sklepie m.in. wlasnie po smoczek i butelke i chcialam kupic smoczek NUK uspokajajacy-pani poradzila ze zawsze kupije sie silikonowy a nie lateksowy(dobrze bo nie wiedzilam) ale zaczela mi bardzo zachwalac smoczki AVENT i wkoncu zglupialam i nic nie kupilam bo nie moglam sie zdecydowac

napiszcie co Wy kupilycie i które sa lepsze
 
Dzieki Sumka, ubieranie dziecka to dla mnie abstarkcja, mam nadziej ze w praktyce nie bedzie tak zle.
Tez nie lubie przegrzanych malenst, i w ogole przegrzewania sie, caly czas wietrze mieszkanie, nawet w zimie - na tym punkcie mam hopla, bo mi w kolko duszno.
Ja mam body z dlugim rekawem(h&M) i krotkim (drewex pepe) rozpinane z boku. Z krotkim rekawem (early days) i bez rekawow wkladane przez glowe takie z rozszerzeniem specjalnym na glowke:)))
I mam jeszcze pizamki (early days).
Spioszkow, koszulek nie kupuje - zobaczymy w praktyce...

Smoczek mam jeden z aventu i jeden z nuka, zobaczymy ktory Mateuszek bedzie wolal.Butelki mam z Aventu.
 
reklama
Jakie kosmetyki są potrzebne dziecku?
Napewno wiem o kremie na odparzenia, oliwka, chusteczki nawilżające, mydło, szampon,proszek,krem z filtrem, płyn do kąpieli. Napiszcie co jest jeszcze potrzebne i co dla was jest najlepsze. Krem na odparzenia to słyszałam o Sudocremie a proszek Jelp tani i dobry. Poza tym o niczym innym nie wiem. I jeszcze pampersy to zamierzam używać new baby -  newborn.
 
Do góry